Судове рішення #11131704

№ 2-3282/2010 рік

РІШЕННЯ

іменем України

31 серпня 2010 року                                                                                              м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді                 – Россолова В.В.,

за участю секретаря судового засідання     – Онацької В.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Усе своє спадкове майно ОСОБА_3 заповів своєму батькові. У спірному будинку зареєстровані та проживають позивач і його син ОСОБА_4. В зв’язку з цим позивач вважав, що він прийняв спадщину, проте ОСОБА_3 зареєстрованим у будинку не був, через що позивачеві було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно. Також позивачеві стало відомо, що рідна сестра ОСОБА_3 ОСОБА_2 звернулася до Зміївської держнотконтори із заявою про прийняття спадщини. Позивач вважає, що строк подання заяви про прийняття спадщини ним було пропущено з поважних причин, оскільки він увесь час тяжко переживав смерть батька.

Просив суд визначити йому додатковий строк для подання до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_3, оскільки він ним був пропущений з поважних причин.

Позивач ОСОБА_1 подав суду письмову заяву з проханням провести розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у позові.

Відповідач ОСОБА_2 надала суду письмову заяву, в якій вказала, що позов визнає в повному обсязі, розгляд справи просила провести за її відсутності.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права сторін та третіх осіб.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лиман Зміївського району Харківської області помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про його смерть серії НОМЕР_1, яке видане 2 вересня 2009 року Лиманською сільською радою Зміївського району Харківської області, про що в книзі реєстрації смертей зазначеної ради зроблено відповідний актовий запис за № 57 /а.с. 5/.

2

Факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_2, виданим повторно 5 серпня 2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, про що в книзі реєстрації актів про народження зроблено відповідний актовий запис за № 03 /а.с. 6/.

Відповідно до заповіту від 28 липня 2008 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області вбачається, що ОСОБА_3 заповів усе майно, що належатиме йому на момент смерті ОСОБА_1 /а.с. 7/.

Таким чином, після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач по справі ОСОБА_2 на спадщину, яка відкрилася після смерті її брата, не претендує, що підтверджується поданою нею до суду письмовою заявою.

У відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи те, що позивач знаходиться у перед пенсійному віці, тяжко переживав смерть свого батька, є необізнаним у спадковому праві та в зв’язку з цим пропустив строк, встановлений законодавством для звернення із заявою про прийняття спадщини, що визнається судом поважними причинами, з яких він пропустив вказаний строк, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 169, 174, 209, 212-215 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити в повному обсязі.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в 2 (два) місяці для подання заяви до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області про прийняття спадщини за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, починаючи з моменту набрання чинності цим рішенням.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація