Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Носівка 16 вересня 2010 р.
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря Драбиноги С.М.,
з участю позивача,
третьої особи на стороні позивача, яка заявляє самостійні вимоги ОСОБА_1
представника органу опіки та піклування Червонопартизанської сільської ради Ільяша А.Г.,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3, третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 та ОСОБА_1. звернулися до суду з зазначеним позовом, мотивуючи його тим, що на початку грудня 2009 року його ОСОБА_3 дружина забрала свої особисті речі та речі дочки та з дочкою ОСОБА_4 залишила місце їх спільного проживання. З того часу позивач та третя особа не спілкуються з ОСОБА_4, не мають можливості бачитись з нею та виховувати її. ОСОБА_3 та ОСОБА_1. зверталися до органу опіки та піклування з заявою про їх участь у вихованні малолітньої дочки ОСОБА_4 яка проживає з матір’ю, отримали висновки, відповідно до яких визнано за доцільне визначити спосіб участі шляхом спілкування з дитиною двічі на тиждень по дві години.
До початку розгляду справи по суті позивач та третя особа уточнили позовні вимоги, просили дозволити побачення з дочкою та онукою не рідше двох разів на тиждень по вівторках та четвергах на протязі 4 годин, з 10 год. по 14 год., дозволити спілкуватися з дитиною по місцю їх проживання з 10 год. суботи по 20 год. неділі, щорічно проводити з дитиною відпустку для оздоровлення у літні місяці на протязі 24 календарних днів.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_3 позов підтримав, пояснив, що через сварки з дружиною він припинив спільне проживання з нею. Відповідачка не дозволяє йому бачитися з дитиною, неодноразово змінювала місце проживання, відмовляється приймати від нього подарунки для дитини, предмети дитячого одягу. 09 вересня 2010 року він приходив поспілкуватися з дитиною. Відповідач винесла дитину під двір, не дозволила поспілкуватися з дочкою. Через 10 хвилин після цього дочка заплакала і відповідач забрала її в двір.
Третя особа на стороні позивача, яка заявляє самостійні вимоги ОСОБА_1. позовні вимоги підтримала, пояснила, що невістка посварилася з її сином. Приводом для цього були різні погляди на витрачання грошей. Невістка нічого не пояснюючі забрала онуку, стала проживати окремо від сина, не дозволяє їй та сину спілкуватися та виховувати ОСОБА_4
Відповідач в судовому засіданні позов визнала частково, пояснила, що через сварки, щоб не травмувати психіку малолітньої дочки вона змінила місце проживання. Вона згодна з тим, щоб батько та баба спілкувалися та виховували ОСОБА_4, але це повинно відбуватися в її присутності. Вона ОСОБА_2.) заперечувала проти того, що позивач спілкувався з дочкою з суботи по неділю та брав дитину на 24 дні у відпустку.
Представник органу опіки та піклування Червонопартизанської сільської ради Ільяш А.Г. в судовому засіданні пояснив, що відповідач проживає разом з своєю матір’ю у будинку з пічним опаленням. Дитина не забезпечена окремою житловою кімнатою, але має необхідні речі та умови для проживання.
Вислухавши пояснення позивача, третьої особи на стороні позивача, яка заявляє самостійні вимоги, відповідача, представника органу опіки та піклування Червонопартизанської сільської ради, суд надходить до наступного.
Відповідно до ст. 153 Сімейного кодексу України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою.
Відповідно до ст. 257 Сімейного кодексу України баба, дід мають право спілкуватися зі своїми внуками, брати участь у їх вихованні. Батьки, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою її прав щодо виховання внуків.
Відповідно до ст. 157 Сімейного кодексу України, той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому із батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
При наявності спору чи таких стосунків між батьками, що не уможливлюють укладення договору щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, в порядку ст. 158 СК України за заявою матері або батька дитини орган опіки і піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Відповідно до закону комісія з питань захисту прав дитини Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації, як орган опіки та піклування, вважали за доцільне визначити спосіб участі ОСОБА_3 у вихованні малолітньої ОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження шляхом спілкування з дитиною один рази на тиждень на протязі двох годин, що підтверджується висновком від 15 квітня 2010 року (а.с. 60).
Відповідно до закону комісія з питань захисту прав дитини Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації, як орган опіки та піклування, вважали за доцільне визначити спосіб участі ОСОБА_1. у вихованні малолітньої онуки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження шляхом спілкування з дитиною два рази на тиждень по дві години, що підтверджується висновком від 13 травня 2010 року (а.с. 62).
В судовому засіданні встановлено, що між сторонами склалися спірні стосунки через те, що відповідач вимагає, щоб батько спілкувався з дитиною в її присутності.
Відповідно до ст. 159 СК України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. І тоді суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини шляхом встановлення періодичності чи систематичності побачень, можливості спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання, місця та часу їхнього спілкування.
ОСОБА_2. перешкоджає батьку та бабі дитини брати участь у спілкуванні та вихованні дитини, не виконує рішення органу опіки та піклування, при спілкуванні сторін між ними виникають сварки, а тому суд визначає наступні способи участі батька та баби у вихованні дитини.
Оскільки ОСОБА_4 досягла віку одного року семи місяців, її вік дозволяє спілкування батька та баби з нею без присутності матері, відповідач не надала доказів того, що спілкування позивача з дитиною в її присутності буде відповідати інтересам дитини, а тому суд не обумовлює побачення з дитиною присутністю матері.
Суд, враховує вік, стан здоров'я дитини, вважає необхідним встановити відповідні дні та час для спілкування дитини з батьком та бабою з відвідуванням дитиною місця їх проживання.
Батько дитини та баба мають спільне постійне місце проживання, для дитини наявна облаштована окрема дитяча кімната, тому суд вважає доцільним встановити два дні на тиждень (вівторок та четвер з 10 години до 14 години за вибором батька та/або баби місця спілкування) для спілкування їх (ОСОБА_3 та ОСОБА_1.) з дитиною та один раз на місяць з 10 години суботи по 16 годину неділі за місцем проживання батька та/або баби.
Батько дитини має достатньо коштів для забезпечення відпочинку для оздоровлення дитини, а тому необхідно надати йому можливість спільного відпочинку з дитиною в літні місяці року протягом 12 календарних днів.
Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 153, 157-159, 257, 263 Сімейного кодексу України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов`язати ОСОБА_2 не чинити перешкоди у спілкуванні ОСОБА_3 та ОСОБА_1 з дочкою (онукою) – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та встановити наступний спосіб участі ОСОБА_3 та ОСОБА_1. у вихованні дитини:
по вівторках та четвергах з 10 години до 14 години за вибором батька та/або баби місця спілкування без присутності матері;
один раз на місяць з 10 години суботи по 16 годину неділі за місцем проживання батька та/або баби без присутності матері;
12 календарних днів у літні місяці кожного року для спільного відпочинку без присутності матері.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.В.Киреєв
- Номер: 6/408/74/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-355
- Суд: Біловодський районний суд Луганської області
- Суддя: Киреєв Олег Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.06.2018
- Дата етапу: 25.06.2018
- Номер: 2/720/825/13
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-355
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Киреєв Олег Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.03.2011
- Дата етапу: 11.04.2011