Судове рішення #11130307

Справа № 2о-358/2010 р.

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

ІМ*ЯМ УКРАЇНИ

22 вересня 2010  року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,

при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

В С Т А Н О В И В:

      Позивачка звернулася із позовом про розірвання шлюбу, зазначивши, що 02.02.1991 року було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. Позивачка вказує, що спільне життя не склалося через відсутність взаєморозуміння. Шлюбні відносини припинені на протязі кількох місяців. Спору про поділ майна та місце мешкання дитини не має. Враховуючи вищевикладене, позивачка просить розірвати шлюб.

Позивачка у судовому засіданні підтримала позовні вимоги у повному обсязі, наполягала на їх задоволенні, просила покласти на відповідача витрати по справі.

Відповідач до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду пред’явленого до нього позову був повідомлений належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутністю не надходило. Таким чином, в силу ч. 2 ст. 77 ЦПК України суд вважає, що відповідач не з’явився до суду без поважних причин. Відповідно до вимог ст. 169 ч. 4, ст. 224 ЦПК України, заслухавши думку позивачку, суд вважає можливим прийняти заочне рішення на підставі доказів, що є у справі.

    Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачку, суд вважає, що є підстави для задоволення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу (ч. 2 ст. 114 СК України).

    Судом встановлено, що 02.02.1991 року було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. Позивачка вказує, що спільне життя не склалося через відсутність взаєморозуміння. Шлюбні відносини припинені на протязі кількох місяців. Спору про поділ майна та місце мешкання дитини не має. Таким чином, суд вважає, що родина фактично розпалась, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечили б інтересам позивачки.

Вимоги про поділ майна і утримання дитини не заявлені.

Витрати по справі покладаються на відповідача.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 169, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 02.02.1991 року в Палаці урочистих подій м. Донецька, актовий запис №108, між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати в сумі 17 грн. 00 коп. ОСОБА_1 від витрат звільнити.

Заочне рішення може бути переглянуто Ленінським районним судом м. Луганська за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі  апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку, встановленому ЦПК України.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація