Судове рішення #1112925
Справа № 2 А - 11 2007 рік

Справа № 2 А - 11 2007 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

13 квітня 2007 року   Путивльський районний суд Сумської області в складі: головуючого - судді - Гриценко П.П. при секретарі   - Готенко Т.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль справу за позовом ОСОБА_1до Сумського обласного військового комісаріату, голови житлової комісії Сумського обласного військового комісаріату про визнання незаконним рішення житлової комісії Сумського обласного військового комісаріату та зобов'язання зарахувати на квартирний облік та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що він з 20 червня 1995 року по 23 листопада 2005 року перебував на військовій службі, в тому числі за контрактом з 23 жовтня 1996 року по 23 листопада 2005 року.

З листопада 2001 року по серпень 2005 року - проходив службу у військовій частині А 0951 м. Глухів Сумської області.

У зв'язку з організаційними заходами у червні 2005 року, був переведений для подальшого проходження служби до Сумського об'єднаного військового комісаріату, а потім у серпні 2005 року до Сумського обласного військового комісаріату, що було пов'язано з переїздом до іншого гарнізону.

У листопаді 2001 року, рішенням житлової комісії військової частини А 0951 м. Глухів, його і його сім'ю взято на квартирний облік , як військовослужбовця, що потребує поліпшення житлових умов.

При прибутті до нового місця служби , у Сумський ОВК, він написав рапорт про зарахування на квартирний облік , але рішеннями житлової комісії Сумського ОВК від 10.10.2005 року протокол № 7, та 18.11.1005 року протокол № 9 - йому було відмовлено у зарахуванні на квартирний облік з мотивів відсутності у його справі довідки про склад сім'ї і те, що він, під час проходження служби у Сумському ОВК, не проживав у м. Суми.

На вказані рішення житлової комісії Сумського ОВК був внесений протест військовим прокурором Сумського гарнізону від 14.03.2006 року, з вимогою про скасування вказаних рішень житлової комісії, як незаконних.

Житлова комісія Сумського ОВК задовольнила протест прокурора , скасувала свої попередні рішення і на своєму засіданні, 11 квітня 2006 року протокол № 8 прийняла рішення знову про відмову в постановці його на квартирний облік, мотивуючи тим, що на момент подання заяви про постановку на квартирний облік при Сумському ОВК так і при проходженні служби у м. Суми, він та його сім'я фактично не проживали в даному населеному пункті.

Вважає, що поскільки він, при проходженні військової служби у військовій частині А 0951 м. Глухів був взятий на квартирний облік за місцем своєї служби , в подальшому був переведений по службі в зв'язку з організаційними заходами до Сумського ОВК і таке переведення пов'язано з переїздом до іншого гарнізону , то

 

відповідно до закону , його повинні були взяти на квартирний облік разом з членами його сім'ї за новим місцем служби із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку за останнім місцем служби, поскільки він проходив служби при переїзді до іншого гарнізону у Сумському ОВК, за місцем своєї служби був зареєстрований, як він так і його сім'я, а поскільки ОВК не забезпечив йому житла для проживання у м. Суми, то він дійсно проживав у с Яструбине Сумського району, яке відноситься до цього гарнізону, керівництво ОВК знало про місце його проживання, він своєчасно з'являвся до місця своєї служби, і яких бо претензій керівництво ОВК до нього не мало.

В судовому засіданні змінивши свої позовні вимоги просить визнати незаконним рішення житлової комісії Сумського ОВК від 11 квітня 2006 року про відмову в зарахуванні його та його сім'ї на квартирний облік при Сумському ОВК , зобов'язати житлову комісії Сумського ОВК зарахувати його та його сім'ю, а саме дружину та доньку на квартирний облік, за виключенням його батька ОСОБА_2, поскільки останній постійно проживав і проживає у м. Глухів , має своє приватне житло.

Крім того, вважає, що поскільки незаконними діями житлової комісії Сумського ОВК і самим Сумським ОВК йому спричинена моральна шкода, а саме в тому, що для відновлення своїх порушених прав він змушений звертатися до суду, витрачає на ще свій час , несе моральні страждання, то розмір компенсації за спричинену йому моральну шкоду оцінює в 5000 грн., яку і просить стягнути з відповідачів на його користь.

Представник Сумського ОВК та житлової комісії Сумського ОВК позов не визнав і суду показав, що дійсно позивач у червні 2005 року в зв'язку з організаційними заходами із військової частини А 0951 м. Глухів був переведений для подальшого проходження військової служби спочатку до Сумського об'єднаного військового комісаріату, а у серпні 2005 року до Сумського ОВК.

Він дійсно, до переведення до Сумського ОВК знаходився на квартирному обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині А 0951 м. Глухів з 29 листопада 2001 року, при переїзді до нового місця служби надав довідку , що він перебував на квартирному обліку у військовій частині за попереднім місцем служби, але дійсно рішеннями житлової комісії від 10.10.2005 року протокол № 7 та 18.11.2005 року протокол № 9 в постановці на квартирний облік при Сумському ОВК йому було відмовлено, поскільки він не надав житловій комісії довідки про склад його сім'ї (на першому засіданні житлової комісії), на другому засіданні житлової комісії йому було відмовлено , поскільки він надав довідку про склад його сім'ї, але не відповідної форми, а також те, що він фактично не проживав у м. Суми, а проживав в с Яструбине Сумського району, хоча і був , як він так і його дружина зареєстрований за місцем його служби.

За протестом військового прокурора вказані рішення житлової комісії Сумського ОВК були скасовані, але рішенням житлової комісії від 11 квітня 2006 року протокол № 8 позивачу знову було відмовлено в постановці на квартирний облік при Сумському ОВК з мотивів, що поскільки він на момент подання заяви про постановку на квартирний облік так і при проходженні служби в м. Суми, він та його сім'я , фактично , не проживали в даному населеному пункті.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню зі слідуючих підстав.

 

Відповідно до ст. 34 ЖК України - громадяни , які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках громадського та житлового фонду.

Відповідно до ст.. 40 ЖК України - громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків передбачених  частиною другою цієї статті.

В судовому засіданні встановлено, що дійсно ОСОБА_1 з 20 червня 1995 року по 23 листопада 2005 року перебував на військовій службі. З листопада 2001 року по серпень 2005 року - проходив службу у військовій частині А 0951 м. Глухів Сумської області. У зв'язку з організаційними заходами у червні 2005 року був переведений для подальшого проходження служби до Сумського об'єднаного військового комісаріату, а потім у серпні 2005 року до Сумського обласного військового комісаріату, що було пов'язано з переїздом до іншого гарнізону.

Ці обставини підтверджуються послужним списком військовослужбовця ОСОБА_1 ( а.с 13-15), контрактом на проходження в добровільному порядку військової служби ( а.с 12) і відповідними наказами про звільнення з військової служби у зв'язку зі скороченням штатів ( а.с 18).

Далі, судом встановлено, що ОСОБА_1 з 29.11.2001 року перебував на квартирному обліку у військовій частині А 0951 м. Глухів. Ці обставини підтверджуються обліковою справою і відповідним рапортом про зарахування на квартирний облік, яка була заведена у військовій частині А 0951 , а в послідуючому направлена до Сумського ОВК , в зв'язку з переміщенням по військовій службі позивача. Ці обставини не заперечує і представник відповідачів.

Крім того, при переїзді до нового місця проходження військової служби ОСОБА_1 надав в житлову комісію і керівництву Сумського ОВК відповідну довідку про те, що він перебував на квартирному обліку у військовій частині А 0951 за попереднім місцем своєї служби з 29.11.2001 року ( а.с 17).

26.09.2005 року , ОСОБА_1 звернувся з рапортом до житлової комісії Сумського ОВК з проханням зарахувати його та його сім'ю на квартирний облік при Сумському ОВК ( ці обставини підтверджуються відповідним рапортом, що знаходиться в обліковій справі).

Рішеннями житлової комісії Сумського ОВК від 10.10.2005 року протокол № 7 та від 18.11.2005 року протокол № 9 позивачу було відмовлено в зарахуванні на квартирний облік з причин ненадання ним довідки про склад його сім'ї, а також те, що він фактично проживав за межам м. Суми.

На вказані рішення житлової комісії був внесений протест заступником військового прокурора Сумського гарнізону з мотивів їх незаконності і житлова комісія Сумського ОВК скасувала свої рішення щодо позивача, але своїм рішенням від 11 квітня 2006 року протокол № 8 знову відмовила ОСОБА_1 в постановці на квартирний облік при Сумському ОВК , поклавши в основу пояснення ОСОБА_1 , що на момент подання заяви про постановку на квартирний облік при Сумському ОВК , так і при проходженні служби у м. Суми він , його дружина і донька -фактично не проживали у м. Суми.

Таке рішення житлової комісії Сумського ОВК суд вважає незаконним виходячи із слідуючого.

Відповідно до п.11 „Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України" - військовослужбовці беруться на квартирний облік рішеннями житлових комісій військових частин, затверджених командиром військової частини.

 

Позивач проходячи військову службу у військовій частині А 0951 м. Глухів 29.11.2001 року був взятий на квартирний облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.

Цим же пунктом цього ж Положення передбачено, що - військовослужбовці Збройних Сил України, які перебувають на квартирному обліку при переміщенні по службі на вищу, рівнозначну посаду, а також з вищих посад на нижчі за підставами передбаченими підпунктами „ а", „б", „д" п. 36 „Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу" та підпунктами „ а" та „б" пункту 27 „Тимчасового положення про проходження військової служби прапорщиками та мічманами" № 174/93, пов'язаному з переїздом до іншого гарнізону, приймаються на квартирний облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку за останнім місцем служби, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень.

Перебування військовослужбовця на квартирному обліку за останнім місцем служби, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, підтверджується довідкою, виданою відповідною КЕЧ району та командиром військової частини.

ОСОБА_1 прибувши до нового місця своєї військової служби написав відповідний рапорт до житлової комісії про зарахування його на квартирний облік при Сумському ОВК і надав відповідну довідку , як і вимагає Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України про те, що він з 29 листопада 2001 року перебуває на квартирному обліку з членами його сім'ї. Вказана довідка підписана начальником КЕЧ району і командиром військової частини ( а. с 17).

Проходячи військову службу при Сумському ОВК ОСОБА_1 30.08.2005 року написав рапорт на ім'я Сумського обласного військового комісара з проханням зареєструвати його та членів його сім'ї у АДРЕСА_1 , тобто за місцем проходження його служби.

Відповідно до вимог п. 4 вищевказаного Положення - військовослужбовці та члени їх сімей мають право до одержання жилого приміщення прописатися за адресою військової частини.

Відповідно до поданого рапорту позивача про реєстрацію його та членів його сім'ї за місцем проходження його служби, - йому та членам його сім'ї було дозволено зареєструватися і він та члени його сім'ї 03.09.2005 року були зареєстровані в АДРЕСА_1, тобто за місцем знаходження Сумського ОВК і за місцем проходження служби   позивача, як військовослужбовця.

Ці обставини не заперечуються і представником відповідачів і підтверджується копією будинкової книги.

Таким чином, ОСОБА_1, як військовослужбовець, який з 2001 року знаходився на квартирному обліку для поліпшення своїх житлових умов зі своєю сім'єю і при переведенні до нового місця служби до Сумського ОВК надав житловій комісії Сумського ОВК всі необхідні передбачені законом документи , написав відповідний рапорт про постановку його на облік при Сумському ОВК.

Виходячи із цього житлова комісія зобов'язана була взяти його та членів його сім'ї на квартирний облік при Сумському ОВК .

Твердження представника відповідачів про те, що він не надав житловій комісії довідку про склад сім'ї відповідного зразка не є підставою відмови у постановці його та членів його сім'ї на квартирний облік, поскільки в обліковій 

 

справі знаходяться довідки про склад сім'ї, крім того, на вимогу голови житлової комісії - ОСОБА_1 взявши довідку про склад його сім'ї у відділі кадрів ОВК і надав таку довідку голові житлової комісії . Така довідка повністю відповідає кількісному складу членів сім'ї, а те , що стосується самого зразка довідки , то це також не є підставою про відмову у постановці на квартирний облік.

Твердження представника відповідачів про те, що ОСОБА_1 проживав за межами м. Суми, а тому він не може бути прийнятий на квартирний облік є помилковим і при таких обставинах не є підставою відмови йому у постановці на квартирний облік при Сумському ОВК , поскільки Сумський ОВК при прибутті ОСОБА_1 для проходження військової служби у ОВК не надав приміщення для проживання.

Сам ОСОБА_1 звернувся з рапортом про реєстрацію його та членів його сім'ї зав місцем проходження його служби.

Він дійсно проживав в с Яструбине Сумського району, тобто в межах даного військового гарнізону, керівництво Сумського ОВК знало про місце його проживання, він своєчасно з'являвся на службу і яких бо зауважень чи претензій в зв'язку з таким його проживанням і проходженням військової служби позивачу не пред'являлись.

Других яких-бо підстав передбачених законом, а також ч. 2 ст. 40 ЖК України про відмову в прийнятті позивача і його сім'ї на квартирний облік чи зняття з такого обліку - відповідачами суду не надано.

Виходячи із вищевикладеного, рішення житлової комісії Сумського ОВК від 11.04.2006 року протокол № 8 про відмову в постановці на квартирний облік позивачу і членам його сім'ї є незаконним і підлягає скасуванню.

Що стосується позовних вимог позивача про стягнення компенсації за спричинену йому моральну шкоду, в зв'язку з не постановкою його на квартирний облік, то суд вважає, що вони не підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.

Відшкодування моральної шкоди передбачається в разі прямої вказівки відповідного закону. Ні в „Положенні про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України", ні в „Положенні про житлові комісії у Збройних Силах України" не передбачено стягнення компенсації за моральну шкоду в разі не постановці на квартирний облік , крім того позивач не надав суду доказів про те, що йому такими діями житлової комісії Сумського ОВК дійсно була заподіяна моральна шкода, а тільки мотивував тим, що він витрачає свій час на поновлення порушених його житлових прав, а також в зв'язку з цим переносить нервові переживання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-163 КАС України, ст. 40 ЖК України,  „Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України" суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1до Сумського обласного комісаріату і голови житлової комісії Сумського обласного військового комісаріату про визнання незаконним рішення житлової комісії задовольнити частково.

Визнати незаконним рішення житлової комісії Сумського обласного військового комісаріату протокол № 8 від 11 квітня 2006 року про відмову в

 

постановці на квартирний облік при Сумському обласному військовому комісаріату прапорщика запасу ОСОБА_1і скасувати його.

Зобов'язати житлову комісію Сумського обласного військового комісаріату прийняти на квартирний облік при Сумському обласному військовому комісаріату прапорщика запасу ОСОБА_1та його сім'ю : дружину ОСОБА_3та доньку ОСОБА_4.

В решті позовних вимог ОСОБА_1відмовити за їх безпідставністю.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови суду, а апеляційна скарга на цю постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація