Справа № 2о-22/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2010 року м.Кузнецовськ
Кузнецовський міський суд Рівненської області у складі: головуючого - судді Малкова В.В., народних засідателів – Решетицької В.К., Жук Т.В.,
при секретарі Бірук Н.С.
за участю:
заявниці ОСОБА_1
представника органу
опіки і піклування Мошкової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 про визнання недієздатним ОСОБА_3,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про визнання недієздатним свого сина ОСОБА_3, посилаючись на те, що він є інвалідом дитинства, діагноз: важка розумова відсталість з емоційно – вольовим розладом. У зв'язку з цим він не розуміє значення своїх дій і потребує постійного стороннього догляду. Визнання сина недієздатним потрібно заявниці для оформлення над ним опіки.
У судовому засіданні заявниця вимоги підтримала, просить визнати ОСОБА_3 недієздатним та встановити над ним опіку, призначивши її опікуном.
Представник органу опіки і піклування – Кузнецовської міської ради Рівненської області під час судового засідання просить визнати ОСОБА_3 недієздатним та призначити йому опікуна - заявницю ОСОБА_1.
Суд, заслухавши пояснення заявника, представника органу опіки та піклування, дослідивши матеріали справи та керуючись законом прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 39, ч.1 ст.41 ЦК України суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу ця особа нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.
Як вбачається з висновку лікарської комісії ДЗ „СМСЧ№3” від 22.01.10 №49 ОСОБА_3 1986 р.н. є інвалідом 1 групи внаслідок психічного розладу з 14.02.02 – без терміново; з довідки Рівненської міжрайонної спеціалізованої психоневрологічної МСЕК сер. МСЕ-№014949 ОСОБА_3 є інвалідом дитинства, потребує постійного стороннього догляду, нагляду та допомоги.
Відповідно із актом, проведеної у справі лікарями-експертами КЗ „Рівненський обласний центр психічного здоров”я населення”, комісійної амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 01 квітня 2010р. підтверджено наявність у ОСОБА_3 психічного розладу. У акті експертизи, зокрема зазначено, що ОСОБА_3 страждає помірною розумовою відсталістю у ступені імбецильності, через стійкий виражений дефект інтелектуального функціонування він не здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Таким чином, зібрані у справі докази вказують на наявність підстав для визнання недієздатним ОСОБА_3 та встановлення над ним опіки.
Вирішуючи питання про призначення ОСОБА_3 опікуна, суд прийшов до висновку, що подання органу опіки і піклування – Кузнецовської міської ради про призначення опікуном ОСОБА_3 його матері, заявниці ОСОБА_1 обґрунтоване та відповідає інтересам хворого.
У відповідності із п.1ч.4 ст.81, ч.4 ст.86 ЦПК витрати на ІТЗ судового розгляду та на проведення експертизи оплаті не підлягають та відшкодовуються за рахунок Державного бюджету України.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 83, 240, 241 ЦПК України, ст. 39, 41 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати недієздатним ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у селі Більська Воля Володимирецького району Рівненської області, проживаючого по АДРЕСА_1.
Призначити опікуном недієздатного ОСОБА_3 ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Новорозівка Оріхівського району Запорізької обл.., проживаючої по АДРЕСА_1.
Судовий збір у розмірі 35 копійок повернути заявниці, як внесений у більшому розмірі, ніж це встановлено законом.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Рівненської області через Кузнецовський міський суд.
Головуючий
Народні засідателі