Справа №2-289/2010р. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2010 року Березнегуватський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Молчанова О.Г.,
при секретарі Михалюк СІ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Березнегувате цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки про стягнення боргу, в позові зазначив, що 01 листопада 2008 року відповідачка позичила у нього для власних потреб 1500 грн. з зобов'язанням повернути борг до 01 лютого 2009 року і сплатити 15 % за користування грошовими коштами, про що власноручно написала розписку. Строк виконання зобов'язання закінчився, але відповідачка повернула лише 400 грн. Позивач неодноразово звертався до відповідачки з вимогою про повернення боргу, але добровільно відповідачка борг не повертає. Розмір заборгованності з урахуванням процентів складає 3905 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідачки вказану заборгованність та понесені по справі судові витрати.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, викладені в позовній заяві, просить суд позов задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлена своєчасно і належним чином .
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Позивач 01 листопада 2008 року надав відповідачці в борг грошові кошти в сумі 1500 грн. за умови повернення нею боргу в строк до 01 лютого 2009 року і сплати 15 % щомісяця, що підтверджується її розпискою (а.с.7). Відповідачка свої зобов'язання по поверненню боргу не виконала, і на звернення позивача про необхідність повернення боргу не відреагувала. Згідно з розрахунком розмір заборгованності складає 3905 грн. Добровільно відповідачка заборгованність не сплачує, чим завдає шкоду інтересам позивача.
Позивачем надані належні докази сплати судових витрат (а.с.4-6).
При таких обставинах суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підставі ст.ст.509, 526, 527, 530, 1046-1049 ЦК України і ухвалює своє рішення в межах позовних вимог і на підставі наданих доказів.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,209, 212-215,224 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг (з урахуванням процентів) в сумі 3905 (три тисячі дев'ятсот п'ять) грн., витрати по сплаті судового збору в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн., витрати на правову допомогу в сумі 100 (сто) грн., а всього 4176 (чотири тисячі сто сімдесят шість ) грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або поданням в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя О.Г.Молчанов