Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2010 року Справа № 2а-2368/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Пасічника Ю.П.
при секретарі Колтуновій А.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до товариства з обмеженою відповідальністю "Ахтіл-С" про стягнення заборгованості, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості в розмірі 1098,24 грн.
В обґрунтування зазначив, що відповідач відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. №1058-IV (надалі –Закон №1058-IV) є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески. Так станом на 24.06.2010 року заборгованість зі сплати страхових внесків складає 1098,24 грн.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
Суд звертає увагу, що, як випливає зі змісту статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про зміну місцезнаходження юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Доказів опублікування інформації про зміну місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю "Ахтіл-С" в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації суду надано не було. Тому судові ухвали надсилалися Відповідачу за наявною в матеріалах справи адресою товариства з обмеженою відповідальністю "Ахтіл-С" 25006, Кіровоградська область, м. Кіровоград, вул. Глінки, 52.
Суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 зазначеного Закону, страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону №1058-ІV страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
Відповідач зареєстрований в органах пенсійного фонду України як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 1 Закону №1058-ІV визначено, що страхові внески –кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.3 ст.18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.
Порядок сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом №1058-ІV та Інструкцією «Про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України».
Відповідно до цих нормативних актів на відповідача покладено обов’язок, щодо нарахування, обчислення та сплати в установлені строки і в повному обсязі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п.6 ст.20 Закону №1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює одному календарному місяцю.
Страхувальники зобов’язані перераховувати внески за ставками, визначеними Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р., який вступив в силу з 29.07.97р., 32 %, починаючи з 30.03.05р. за ставкою 32,3 %, починаючи з 01.01.06р. –31,8 %, з 01.01.07р. –33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників до 01.01.07р. –1-2 %, а з 01.01.07р. –0,5 –2 % утримання з найманих працівників.
Страхувальниками зазначені в п. 2.1. Інструкції ”Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне Пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованою в Міністерстві юстиції від 16.01.2004 року за № 64/8663, зобов’язані сплачувати внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п.5.1.4. Інструкції «Про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України»страхувальники зобов’язані сплачувати внески не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати.
Відповідачем на порушення зазначених норм Закону №1058-ІV та Інструкції «Про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України»не сплачувались страхові внески у визначені строки.
Відповідачем подавались звіти до УПФУ в м.Кіровограді та самостійно декларувались суми страхових внесків за період з 01.03.2010 року по 30.04.2010 рік.
Всього нараховано внесків за даний період 1098,24 грн.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону України №1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
УПФУ в м.Кіровограді було надіслано вимогу про сплату боргу.
Дані вимоги відповідачем у визначений Законом строк не оскаржувались, вважаються узгодженими.
Загальна сума заборгованості підприємства перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Кіровограді складає 1098,24 грн.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону №1058-ІV встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону №1058-ІV якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно зі статтею 23 Закону №1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до чч. 1 та 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
На підтвердження сплати страхових внесків відповідач мав би надати суду відповідні платіжні документи, що підтверджують сплату страхових внесків.
Однак таких доказів відповідач суду не надав.
Таким чином, суд приходить до висновку, що факт існування заборгованості зі сплати страхових внесків складає 1098,24 грн. знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду, а тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ахтіл-С" (код ЄДРПОУ 33212797) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді борг по страховим внескам в сумі 1098,24 грн.
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя-підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.