Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2010 року Справа № 2а-2387/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.
при секретарі Колтунова А.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Світловодської міжрайонної прокуратури в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті третя особа територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області (надалі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення фінансової санкції.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700 грн.
Позовні вимоги обґрунтує тим, що державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині законності здійснення вантажних перевезень. В ході перевірки встановлено, що ОСОБА_2 за надав послуги з перевезення вантажу автомобілем ГАЗ 5312 ЗНГ, номерний знак НОМЕР_4 без оформлення документів, порушивши вимоги ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III, а саме ліцензійної картки. Вказане порушення зафіксовано актом №127001 від 18.06.2009р. На підставі акту та відповідно до ст. 60 вказаного Закону позивачем прийнято постанову №016181 від 23.07.2009р. про застосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 1700 грн., яку відповідач добровільно не сплатив, а тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд звертає увагу, що, як випливає зі змісту частини 1 статті 45 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі, а саме зміни щодо імені фізичної особи, місця її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади і має відмітку у паспорті, набирають чинності з дня їх державної реєстрації. Доказів про зміну місцезнаходження фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суду надано не було. Тому судові ухвали надсилалися Відповідачу за наявною в матеріалах справи адресою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
На підставі викладеного фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III (надалі –Закон №2344) цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Відповідно до ст. 5 Закону 2344 основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, державними органами управління автомобільним транспортом, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.
Згідно ст. 6 Закону №2344 загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, в т.ч.: видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов; державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.
Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004р. №1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно п. 4 вказаного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює у передбачених законодавством випадках: ліцензування видів господарської діяльності, пов'язаних з наданням послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом; державний контроль за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області здійснено заходи щодо перевірки транспортних засобів перевізників пасажирів, вантажів.
Під час здійснення вказаних заходів проведено перевірку транспортного засобу »номерний знак НОМЕР_3, під керуванням ОСОБА_3 за дорученням відповідача.
Вказаний транспортний засіб належить на праві власності відповідачеві на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5.
За результатами перевірки складено Акт проведення перевірки вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом №127001 від 18.06.2009р. (а.с.6).
Згідно ст. 48 Закону №2344 автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Під час перевірки встановлено, що у водія відсутня ліцензійна картка.
Відповідно до ст. 60 Закону №2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пунктів 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
У зв’язку з виявленим порушенням законодавства про автомобільний транспорт, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій №016181 від 23.07.2009р. (а.с.8), згідно якої до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн.
Вказана постанова була направлена на адресу відповідача разом із супровідним листом (а.с. 9) 23.07.2009р.
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
У вказаний строк відповідач фінансову санкцію не сплатив.
Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_4 на користь Державного бюджету фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя –підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.