Справа № 2-594/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:
головуючого- судді Приймак Г.І.
при секретарі Герман В.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказуючи на те, що 20 серпня 2003 року він зареєстрував шлюб з відповідачкою по справі у відділі реєстрації актів громадянського стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, про що було зроблено актовий запис за №38.
Даний шлюб для позивача вторинний, від шлюбу є одна неповнолітня донька Наталія. Причиною розпаду сім’ї стало те, що сторони одружились не пізнавши належним чином одне одного, у сторін різні погляди на життя, у зв’язку з чим між ними часто виникали сварки, непорозуміння.
Позивач вважає, що примирення між ними неможливе, у зв’язку з чим просить розірвати шлюб у судовому порядку.
Позивач у судове засідання не з’явився, але направив заяву у якій просив справу розглянути у його відсутність, позовні вимоги підтримав.
Відповідачка у судове засідання не з’явилася, але направила заяву у якій просила справу розглянути у її відсутність, позовні вимоги визнала.
У зв’язку з тим, що судовий розгляд даної справи проводився у відсутності в судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, згідно ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Зі свідоцтва про одруження НОМЕР_1 (а.с.18) видно, що 20 серпня 2003 року був укладений шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який був зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис №38.
Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
У судовому засіданні встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам обох сторін, у зв’язку з чим суд вважає, що шлюб має бути розірваний.
Відповідно до п.8 ст.235 ЦПК України відповідачка бажає залишитися на своєму прізвищі, тобто ОСОБА_1.
Керуючись ст.112 Сімейного Кодексу України, ст. 58, 59, 60, 197, 213, 215, п.8 ст.235 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб, зареєстрований 20 серпня 2003 року відділом реєстрації актів громадянського стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис №38 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мають одну неповнолітню дитину.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище « ОСОБА_2».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави при реєстрації розірвання шлюбу державне мито в розмірі 17 гривень, ОСОБА_2 від судових витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів с дня отримання копії цього рішення.
Суддя Приймак