АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
09 серпня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Сопруна В. В.,
суддів: Вавшка В.С., Матківської М. В.,
при секретарі: Липач Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення витрат на врізку газу,-
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмільницького міськрайонного суду від 16 червня 2010 року, –
встановила:
В квітні 2010 року до Хмільницького міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення витрат на врізку газу, мотивуючи свій позов тим, що 12 липня 2006 року він купив у ОСОБА_3 половину житлового будинку з надвірними будівлями за АДРЕСА_1. На час купівлі будинку в ньому вже був газ, який ОСОБА_3 проводила разом з односельчанами, які для цього утворили просте товариство ( спілку) на час проведення газу по селу. Бухгалтером в цій спілці є ОСОБА_2 - відповідач по справі. В 2009 році ОСОБА_4 купив будинок по АДРЕСА_2. Газ до цього будинку не був проведений. За дозвіл на врізку газу він сплатив товариству 2700 гривень. ОСОБА_2 віддала ОСОБА_3 150 гривень. Позивач вважає, що дані кошти належать йому, оскільки він набув право власності на будинок і після його купівлі всі права власника.
Рішенням Хмільницького міськрайонного суду від 16 червня 2010 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення витрат на врізку газу - відмовлено.
ОСОБА_1 не погодившись з вказаним рішенням суду оскаржив його в апеляційному порядку, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду, постановити нове, яким його позов задоволити.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, заслухавши пояснення учасників по справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу відповідно до закону. Обґрунтованим є рішення, прийняте на основі цілком і всесторонньо з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підстави своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Як вбачається з матеріалів справи, для проведення газу по селу Крутнів, мешканці села на загальних зборах утворили кооператив про спільну діяльність для проведення газу по селу, який складався з 18 чоловік, реєстрація якого не проводилась. Ведення бухгалтерського обліку та документації, при проведенні газопроводу, за дорученням членів кооперативу, здійснювала ОСОБА_2
Розподільчий газопровід с. Крутнів, Хмільницького району проводився за власні кошти 18 членів кооперативу, які були внесені ними пропорційно.
Після вступу до кооперативу ОСОБА_4 та внесення ним коштів за врізку газу в сумі 2700 гривень, ОСОБА_2 було відшкодовано всім членам кооперативу по 150 гривень, в тому числі і ОСОБА_3, яка є рівноправним членом кооперативу.
Відповідно до ч.2 ст.163 ЦК України, члени кооперативу несуть субсидіарну відповідальність за зобовязаннями кооперативу у розмірах та порядку, встановлених статутом та законом.
Доводи апеляційної скарги в тому, що саме кошти в сумі 150 гривень належать позивачу, оскільки він набув право власності на будинок і після його купівлі всі права власника, спростовуються тим, що в договорі купівлі-продажу будинку вказано тільки половина житлового будинку з надвірними будівлями за АДРЕСА_1, а не розподільчий газопровід.
Таким чином, суд першої інстанції, правильно прийшов до висновку щодо відмови позивачу у задоволенні позову.
Суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних відносин і закон, який їх регулює.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на правильність винесеного ним рішення.
Керуючись ст. ст. 213, 303, 304, 307, 308, 313 – 315, 317, 319 ЦПК України, –
ухвалила:
Апеляційну ОСОБА_1 – відхилити.
Рішення Хмільницького міськрайонного суду від 16 червня 2010 року- залишити без змін.
Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 20 днів.
Головуючий: підпис
Судді: підписи
З оригіналом вірно: