Cправа № 2-а - 640 / 07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2007 року м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд
в складі головуючого судді Хаюка С.М.
при секретарі судового засідання Савчук Є.С.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріата про визнання статусу учасника бойових дій та зобов”язання видати посвідчення,
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2007 року ОСОБА_1 звернувся із позовною заявою в якій вказує, що проходив строкову військову службу у військовій частині №60413 особовий склад якої в період з 20 серпня по 8 листопада 1968 року виконував інтернаціональний обов”язок в Чехословацькій соціалістичній республіці , що підтверджується довідкою центрального архіву Міністерства Оборони Російської Федерації. Наказом Міністра Оборони СРСР №242 від 17.10.1968 року була оголошена подяка. Коли звернувся із заявою для визнання учасником бойових дій , то Житомирським обласним військоматом було відмовлено з тих підстав , що довідка з Центрального архіву Міністерства Оборони РФ не містила слів „і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ(флотів)”. Вважає таку відмову безпідставною і просить визнати його учасником бойових дій та зобов”язати Житомирський обласний військовий комісаріат видати відповідне посвідчення.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився , надіслав заперечення в якому просить справу розглядати без їх участі позов не визнають, так як позивач немає документального підтвердження участі в бойових діях.
Вислухавши пояснення , дослідивши матеріали справи, суд ,прийшов до висновку, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав :
Відповідно до п.2 ст.6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року №3551-Х11, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Радянської Армії,які за рішенням Уряду колишнього СРСР проходили службу , працювали у відрядженні в державах , де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ(флотів).
Пунктами 1,5,7,8 „Положення про комісії для розгляду питань,пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни та визначенням осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" затвердженого Наказом Міністерства Оборони України № 208 від 26.07.96 зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.08.1996 року за №484/1509, передбачено ,що при Кримському республіканському, обласних, Київському та Севастопольському міських військових комісаріатах створюються комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни та визначенням осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (надалі - комісії).
На комісії покладається вирішення питань про встановлення статусу ветеранів війни всіх категорій, визначення осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які перебувають на пенсійному забезпеченні в Міністерстві оборони України, а також встановлення статусу учасника бойових дій стосовно всіх категорій громадян, крім пенсіонерів Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та Цивільної оборони України. На підставі рішення комісії громадяни отримують відповідні посвідчення через районні (міські) військові комісаріати, які ведуть персональний облік ветеранів війни і виданих їм посвідчень та талонів на пільговий проїзд за серіями та номерами. У разі звернення громадян до суду стосовно встановлення факту участі у бойових діях чи інших подіях, які дають право на отримання статусу ветерана війни, і прийняття судом відповідного позитивного рішення, це рішення суду розглядає комісія як документ, що підтверджує право громадянина на встановлення відповідного статусу.
Пунктом 4 зазначеного Наказу МО України №№ 208 від 26.07.96 передбачено, що розгляд спірних питань, пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни, а також із визначенням осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, покласти на комісію Міністерства оборони України щодо вирішення спірних питань зарахування пенсій військовослужбовцям та розгляду спірних питань, пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни (наказ Міністра оборони України від 26.07.96 р. N 207).
В судовому засіданні голова комісії Житомирського обласного військового комісаріату Поліщук П.В. пояснив ,що позивач до комісії із заявою про надання йому статусу учасника бойових дій не звертався, надавши при цьому відповідну довідку №3/3692 від 28.09.2007 року.
Позивач також підтвердив вказаний факт , пояснивши, що на його усне звернення до обласного військового комісаріату , останній надавав запити до відповідних архівів , а в комісію для визнання його учасником бойових дій він не звертався.
В данному випадку позивач повинен звернутись в комісію для розгляду питання про визнання його учасником бойових дій , як передбачено вищевказаним Положенням, і в разі відмови оскаржити її дії до суду. Положенням також передбачено звернення громадянина до суду стосовно встановлення факту участі у бойових діях, однак, ця категорія справ не підсудна Житомирському окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року №3551-Х11, „Положення про комісії для розгляду питань,пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни та визначенням осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" затвердженого Наказом Міністерства Оборони України № 208 від 26.07.96 зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.08.1996 року за №484/1509, керуючись ст. ст. 6,9,10,11, 70,71,94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до Житомирського обласного військового комісаріату про визнання учасником бойових дій та зобов”язання видати посвідчення.
Заява про апеляційне оскарження постанови та апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд.Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,яка її подає,до суду апеляційної інстанції.
Суддя Хаюк С.М.