Справа №2-2164/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
12 травня 2009 року Оболонський районний суд м.Києва в складі: головуючого - судді Поліщук Н.В. при секретарі Ковалевській А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
В березні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, посилаючись на те, що спільне життя з відповідачем не склалося , з вересня 2008 року сторони проживають окремо, не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків. Також зазначила, що дитина син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з позивачкою, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, тому просить стягнути на її користь аліменти в розмірі 1/4 частини доходів відповідача.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. На розірванні шлюбу наполягає, зазначивши, що примирення з відповідачем неможливе, з вересня 2008 року вони проживають окремо, не підтримують шлюбних стосунків та поновити їх неможливо. Матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Просить шлюб розірвати та стягнути аліменти на утримання дитини.
Відповідач в судове засідання не з»явився, пр час і місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності зі ст.ст. 224,225 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений, відомостей про причини неявки не надійшло.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 28 липня 2006 року. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з матір"ю.
Встановлено, що протягом з вересня 2008 року сторони проживають окремо, не підтримують шлюбних стосунків, не ведуть спільного господарства, шлюб носить формальний характер. Допомоги на утримання дитини відповідач не надає.
Встановленому факту відповідають сімейні правовідносини сторін, врегульовані нормами Сімейного Кодексу України, що виникли у зв"язку з укладенням шлюбу, а також полягають в обов'язку батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей, та праві позивачки при ухиленні відповідача від цього обов'язку на стягнення аліментів в судовому порядку.
Підставою для задоволення позовних вимог в частині розірвання шлюбу є встановлення судом , що подальше спільне життя подружжя і збереження сім"ї суперечило б інтересам сторін та неповнолітньої дитини.
Відповідно до вимог ст.ст. 180,182, 183 ч.1, 184 ч.2, 191 ч.1 Сімейного Кодексу України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до вимог чинного законодавства встановлено визначення за рішенням суду аліментів у частці від заробітку або в твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище сторін, інші обставини, що мають істотне значення для вирішення справ, та вважає, що стягнення підлягають аліменти в розмірі 1/4 частини доходу щомісячно, але не менше, ніж 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи з 13 березня 2009 року і до повноліття дитини.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред"явлення позову на підставі ст. 191 СК України.
Згідно ст. 88 ЦПК України державне мито в частині позовних вимог про стягнення аліментів підлягає стягненню з відповідача на користь держави в розмірі 51 гри. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 30 грн.
На підставі п.1 ст. 367 ЦПК України рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає обов"язковому негайному виконанню.
Витрати за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,15,60, 174, 212,213,214,215, 218, 367 п. 1 ЦПК України, на підставі ст.ст. 2, 4, 110-112, 180-184,191 СК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 28 липня 2006 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзенського районного управління юстиції міста Харкова, про що зроблено актовий запис № 285, розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути з ОСОБА_2 17 (сімнадцять ) грн. державного мита на користь держави, ОСОБА_1 від держмита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Харкова, який мешкає в АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини доходу щомісячно, але не менше, ніж 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи з 13 березня 2009 року і до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць. Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в розмірі 51 (п"тдесят одна ) грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 30 (тридцять) грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
- Номер: 6/369/512/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2164/09
- Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
- Суддя: Поліщук Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2021
- Дата етапу: 22.12.2021