Cправа № 2-а - 1754 / 07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2007 року м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд
в складі головуючого судді Хаюка С.М.
при секретарі судового засідання Савчук Є.С.
за участю представників сторін
від позивача Дмитерко І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Новоград-Волинської об”єднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2007 року Новоград-Волинська ОДПІ звернулась до суду із позовною заявою і вказує, що 8 серпня 2006 року на підставі направлення №611,612 від 4.08.2006 року працівниками ОДПІ в Житомирській області була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину в с.Ярунь, який належить приватному підприємцю ОСОБА_1. Під час перевірки були виявлені порушення Законів України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг” та „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, в зв”язку з чим складено акт і застосовано фінансові санкції на суму 754 грн. та нараховано пеню в сумі 71,96 грн. Вказана заборгованість до цього часу не сплачена , а тому просять стягнути її в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги повністю з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з”явився , хоча про час та місце судового розгляду був повідомлений в установленому законом порядку, про що свідчить рекомендований лист, а тому суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними матеріалами.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи , суд ,прийшов до висновку ,що позов підлягає задоволенню із слідуючи підстав:
Судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований , як суб”єкт підприємницької діяльності - фізична особа -підприємець і знаходиться на обліку в Новоград-Волинській ОДПІ як платник податків.
8.08.2006 року працівниками податкової інспекції була проведена перевірка господарської діяльності магазину в с.Ярунь,Новоград-Волинського району приватного підприємця ОСОБА_1 внаслідок якої виявлені порушення п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг” та „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” про ,що складено відповідний акт №06150064/23-02 від 8.08.2006 року (а.с.2,3).
Відповідно до п.п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг” від 1.06.2000 року №1776-111(із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 1, 7,8 Закну України „Про патентуваня деяких видів підприємницької діяльності”, торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними в цьому Законі видами підприємницької діяльності. . Торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності -біля касового апарату. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Із матеріалів справи вбачається ,що під час перенвірки були виявлені порушення щодо незбереження Z- звіту в КОРО,невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, незбереження контрольних стрічок в КОРО, не проведення розрахункової операції через РРО, порушення порядку використання торгового патенту (а.с.3,8) в зв”язку з чим рішеннями про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0000572303 від 6.10.2006 року та №0000562303 від 6.10.2006 року до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 674 грн. та відповідно 80 грн. Вказані рішення відповідач отримав 11.10.2006 року , що підтверджується рекомендованим листом (а.с.9) , однак, вони до цього часу не оскаржені і набрали законної сили, а тому суд.вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, заявлені відповідно до чинного законодавства і підлягають до задоволення .
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг” від 1.06.2000 року №1776-111(із змінами та доповненнями) , керуючись ст. ст. 6,9,10,11, 70,71,94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити повністю.
Стягнути із суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1)на користь Новоград-Волинської об”єднаної державної податкової інспекції (11702 м.Новоград - Волинськ,вул..Ушакова,3) 825,96 грн. заборгованості по штрафних санкціях та пені.
Судовий збір не стягується.
Заява про апеляційне оскарження постанови та апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд.Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,яка її подає,до суду апеляційної інстанції
Суддя Хаюк С.М.