Судове рішення #11109704

                                                                                                                         Справа № 2-4012/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М                 У К Р А Ї Н И

              29 червня 2010 року                                                                           м. Донецьк

                      Будьоннівський районний суд м . Донецька у складі судді Назарцевої В.О., при секретарі Клімовій С.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про перерахунок пенсії,

                                                      В С Т А Н О В И В :

                  07 травня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про перерахунок пенсії, мотивуючи свої вимоги тим, що він є інвалідом 3  групи ЧАЕС та відноситься до 1-ї категорії осіб, які постраждали під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і з цього приводу знаходиться на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення у Будьоннівському р-ні м. Донецька з 01 березня 2010 року. На підставі Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, він має право на одержання пенсії у розмірі не менш 6 мінімальних пенсій за віком та на отримання додаткової пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. Відповідач відмовив йому у перерахуванні пенсії. Тому він просить визнати дії відповідача протиправними та зобов’язати відповідача провести перерахунок його пенсії у розмірі не менше 6-ти мінімальних пенсій за віком - прожиткових мінімумів для осіб, котрі втратили працездатність, та додаткової пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком - прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність, починаючи з 01 березня 2010 року.

           Позивач  ОСОБА_1 до суду не з’явився, але від нього надійшла заява з проханням розглянути справу у його відсутність на підставі наданих ним доказів і що він свої позовні вимоги підтримує   у повному обсязі.

           Представник відповідача за дорученням ОСОБА_1 до суду не з’явилась, але від неї надійшла заява з проханням розглянути справу у її відсутність і надала заперечення проти позову позивача, за якими просить відмовити у задоволенні цього позову.

           Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов  підлягає задоволенню з наступного.

         У судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є інвалідом 3-ї групи ЧАЕС та відноситься до 1-ї категорії осіб, які постраждали під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується приєднаною до матеріалів справи копією посвідчення та довідкою відповідача про знаходження позивача на обліку як учасника ліквідації на ЧАЕС 1-ї категорії, у зв’язку з чим користується правами та пільгами, передбаченими Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської  катастрофи”.

         Відповідно до ст.ст.49,50,54,67 вищевказаного Закону, зокрема, інвалідам 3-ї групи, які відносяться до 1-ї категорії осіб, які постраждали під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, передбачена виплата пенсії з розрахунку 6-ти мінімальних пенсій за віком - прожиткових мінімумів для осіб, котрі втратили працездатність, та додаткової пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком - прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність.

         Згідно ч.7 ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, розмір мінімальної заробітної плати визначається на час виплати.

         Зі змісту вимог вищенаведених законів України про встановлення розмірів мінімальних плат на 2010 рік не вбачається будь-яких обмежень щодо можливостей застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норм статті 50,54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

       Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

                 На підставі  ст. 49,50,54,67 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи”,  та керуючись статтями 3, 8, 19, 22, 75, 83, 92 Конституції України, статтями   10,60,209,212-214  ЦПК України, , суд

                                                            В И Р І Ш И В :  

                                             

            Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про перерахунок пенсії  задовольнити.

            Визнати дії Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про відмову у перерахуванні розміру пенсії ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про перерахунок пенсії  неправомірними.

            Зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Будьоннівському р-ні м. Донецька про перерахунок пенсії, у відповідності до ст.ст. 49,50,54,67 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 01 березня 2010 року.  

            Рішення може бути оскаржена до Донецького Адміністративного Апеляційного суду шляхом подання заяви про це протягом 10 днів з дня оголошення рішення та подання апеляції протягом 20 днів з дня подання вказаної заяви через Будьоннівський районний суд м. Донецька.

                                    Суддя

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація