Судове рішення #11109553

                                                                                                                            Судова справа № 2-2558/10/0515

РІШЕННЯ

іменем України  

                                                       

                      27 серпня 2010 року                                                                           м. Докучаєвськ

             Докучаєвський міський суд Донецької області у складі:

                           головуючого – судді Сєліна Є.В.,

                           при секретарі – Паніхіної Г.С.,

                           з участю: позивача ОСОБА_1,

                                            відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Докучаєвська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачкою, зареєстрований 13 червня 2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області. В обґрунтування своїх вимог він зазначив, що спільне життя з відповідачкою не склалось у зв’язку з тим, що між ними виникли суперечки та сварки. Від шлюбу у них є малолітня дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини припинили з вересня 2009 року. Після припинення шлюбних відносин дитина проживає з відповідачкою. Спору про спільне майно між ними не має. На примирення з відповідачкою не згоден.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та дав пояснення, аналогічні тим, які зазначені в заяві.

Відповідачка у судовому засіданні позов визнала, та не заперечувала проти винесення судового рішення на стадії попереднього розгляду справи.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з винесенням судового рішення у попередньому судовому засіданні за наступних підстав:

 Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 174 цього Кодексу.

 Згідно ч.1 ст. 174 ЦПК України, відповідач може визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши про це усну або подавши письмову заяву.

 У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

 Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України за № 5 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду» передбачено, що визнання позову повинно бути безумовним, а якщо у справі беруть участь кілька відповідачів, то ухвалення рішення про задоволення позову за наявності для цього законних підстав можливе лише у разі визнання позову всіма відповідачами.

 Цим же пунктом визначено, що ухвалюючи рішення по суті спору чи постановляючи ухвали в попередньому судовому засіданні, суд у мотивувальній частині судового рішення зазначає лише про дії сторін щодо розпорядження своїми процесуальними і матеріальними правами та здійсненні судом заходи з перевірки таких дій.

 Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач подавши заяву про визнання позову розпорядився своїм процесуальним правом безумовно та усвідомлено, знаючи про наслідки своєї розпорядчої дії, яка не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

 Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 209, 212-215, ЦПК України, на підставі ст. ст. 104, 110, 112 СК України, враховуючи вимоги постанови Пленуму Верховного Суду України за № 5 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду», суд

ВИРІШИВ:

Вказаний позов задовольнити у повному обсязі.

Шлюб, зареєстрований 13 червня 2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 54, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути на користь держави мито в сумі  17 грн. з ОСОБА_1, звільнивши від нього ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Докучаєвський міський суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація