Судове рішення #11109549

                                                                                                                            Судова справа № 2-2550/10/0515

РІШЕННЯ

іменем України  

                       

                               

                      14 вересня 2010 року                                                                           м. Докучаєвськ

             Докучаєвський міський суд Донецької області у складі:

                           головуючого – судді Сєліна Є.В.,

                           при секретарі – Кириченко О.О.,

                           з участю: позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Докучаєвська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаним позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований 21 січня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області. В обґрунтування своїх вимог вона зазначила, що спільне життя з відповідачем не склалось у зв’язку з тим, що між ними виникли суперечки та сварки. Від шлюбу у них є син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини припинили з січня 2010 року. Після припинення шлюбних відносин син проживає з нею. Спору про спільне майно між ними не має. На примирення з відповідачем не згодна.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та дала пояснення, аналогічні тим, які зазначені в заяві. Просила залишити за нею теперішнє прізвище «ОСОБА_1».

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив, заперечень з приводу поданого позову не надав.

Суд вважає, що в матеріалах справи є достатньо доказів, які свідчать про права та взаємовідносини сторін і тому можливо ухвалити заочне рішення згідно із ч. 1 ст. 224 ЦПК України.

Суд вважає позов задовольнити з таких підстав.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 21 січня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 8. Від шлюбу мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На ґрунті різних поглядів на життя між сторонами виникла нетерпимість одне одного. Шлюбні відносини вони припинили з січня 2010 року. І спроби врегулювати відносини не призвели до збереження їхньої сім’ї, на примирення позивачка не згодна.

Відповідно до ст. ст. 104, 110, 112 СК України, шлюб припиняється в наслідок його розірвання. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд вважає, що оскільки сторони шлюбні відносин припинили з січня 2010 року, позивач на подальше примирення з відповідачем не згоден, а відповідач проти позову не заперечував, то збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.

Виходячи із викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 130, 174, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. ст. 104, 110, 112 СК України, суд,

ВИРІШИВ:

Вказаний позов задовольнити у повному обсязі.

Шлюб, зареєстрований 21 січня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.

Після розірвання шлюбу за ОСОБА_1 залишити теперішнє прізвище «ОСОБА_1».

При реєстрації розірвання шлюбу стягнути на користь держави мито в сумі  17 грн. з ОСОБА_2, звільнивши від нього ОСОБА_1.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку, шляхом подання до апеляційного суду Донецької області через Докучаєвський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація