Судове рішення #11109139

 Справа № 2-3016/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

14 вересня 2010 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

судді Бойко О.М.

при секретарі Гармаш Р.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел. Ювілейному цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Новоолександрівської сільської  ради про виділення ідеальних часток у спільній власності на квартиру,

В С Т А Н О В И В:

Представник територіальної громади Новоолександрівської сільської ради Дніпропетровського району в судове засідання не з’явився, надав заяву, в якій просив справу розглянути без їх участі.

      Позивачі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі.

Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Встановлено, що 10 березня 1996 року органом приватизації інститутом кукурудзи УААН видане свідоцтво про право власності на житло, згідно якого квартира АДРЕСА_1 дійсно належить на праві приватної спільної власності ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Померлий заповіту не залишив.  

      Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 залишились спадкоємці першої черги за законом – його донька ОСОБА_1 Інших спадкоємців не має.      

На день його смерті відкрилась спадщина на частину квартири, яка у свідоцтві про право власності не визначена.  

Позивачка ОСОБА_1 фактично спадщину після смерті батька прийняла, але рішенням реєстратора від 19.12.2009 року було позивачці відмовлено в реєстрації права власності, оскільки частка померлого в квартирі не визначена.

      Позивачка ОСОБА_1 позбавлена можливості у позасудовому порядку вступити у спадщину і вимушена звернутися з позовом до суду, оскільки неможливо визначити частку померлого в спадковому майні, яке являється спільною сумісною власністю, що позбавляє її можливості отримати свідоцтво про право на спадщину, а тому позивачі просили визначити частку кожного в спільній власності в розмірі 1/4 частини спірної квартири.

      Відповідно до ст.355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на право спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.

        Відповідно до п.2 ст.372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної власності є рівними.

За таких підстав суд вважає, що вимоги позивачів обґрунтувані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.10,11,57,60,169 ЦПК України, ст.ст.355,372 ЦК України, суд –  

В И Р І Ш И В:

Визначити спадкову частку в спільній власності на квартиру АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_4, померлого 3 травня 2006 року, в розмірі 1/4 частини квартири.

Визначити за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 частку в спільній власності на квартиру АДРЕСА_1, в розмірі 1/4 частини квартири, за кожним.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

        Суддя                                 Бойко О.М.

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація