Судове рішення #11109131

  Справа № 2-2683/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

04 серпня 2010 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

судді Бойко О.М.,

при секретарі Гармаш Р.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки по невиплаченим аліментам,  

  в с т а н о в и в:

        Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про   посилаючись стягнення неустойки по невиплаченим аліментам, посилаючись на те, що відповідач – її колишній чоловік, від спільного життя у них мається малолітні діти син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.  

Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 04.10.2004 року на її користь з відповідача були стягнені аліменти  на утримання дітей у розмірі 150 грн. на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. У зв»язку з несплатою аліментів утворилась заборгованість. Відповідач, будучи особою працездатною ухиляється від сплати аліментів і погашення заборгованості, а тому позивачка просила стягнути неустойку  за період з 1 липня 2009 року по 1 червня 2010 року  у розмірі 1698 грн.    

У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що він має тяжке матеріальне становище, оскільки з листопада 2009 року хворіє, та з 26.11.2009 року по 07.12.2009 року знаходився на стаціонарному обстеженні. Через тяжкі хвороби він вимушений був купувати собі дорогі ліки, а оскільки він не мав змоги працювати йому самому допомагає його мати. Крім того ним в 2009 та 2010 році переказані аліменти на користь позивачки в сумі 838 грн., а тому не має матеріальної можливості виплатити пеню.

Представник третьої особи у судовому засіданні просила винести рішення на розсуд суду.

Суд, вислухавши у судовому засіданні пояснення сторін, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи,  приходить до наступного.

    Встановлено, що відповідач – колишній чоловік позивачки, від спільного життя у них мається малолітні діти син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.  

Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 04.10.2004 року на користь позивачки з відповідача були стягнені аліменти у розмірі 150 грн. на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.  Відповідач, будучи особою працездатною, частково ухилявся від сплати аліментів, а тому станом за період 07.09.2004 року по 04.08.2010 року він має заборгованість у розмірі 7 204,33 грн.      

 Згідно до довідки державного виконавця відповідач допустив заборгованість по сплаті аліментів починаючи з 07.09.2004 року по 04.08.2010 року, розмір складає 7 204.33 гривень.

На підставі ст. 196 Сімейного кодексу України  при виникненні заборгованості з вини особи, зобов'язаної  сплачувати аліменти,  за рішенням суду, позивач, як одержувач аліментів, має право на стягнення неустойки  (пені) у розмірі  одного  відсотка  від  суми несплачених  аліментів за  кожний  день прострочення.

Відповідно до розрахунку наданого позивачкою сума неустойки по невиплаті аліментів за період з 1 червня 2009 року по 01 червня 2010 року складає 1698 гривень, а тому суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачки.

Керуючись ст.ст.10,27,31,57,88,215,223 ЦПК України, ст. 196  Сімейного кодексу України,  суд –

В И Р І Ш И В:

   

 

 Стягнути з  ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1 пеню у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за період з  1 липня 2009 року по 1 червня 2010 року включно у розмірі 1698 гривень.

 

Стягнути з ОСОБА_2 51 гривню судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 

 

      Суддя :                             Бойко О.М.

  • Номер: 6/489/282/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2683/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Бойко Олександр Михайлович
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.11.2017
  • Дата етапу: 12.03.2018
  • Номер: 22-ц/784/261/18
  • Опис: за заявою Леонової Валентини Олексіївни про визнання виконавчого листа таким,  що не підлягає виконанню по справі за позовом публічного акціонерного товариства енергопостачальної компанії «Миколаївобленерго» до Леонової Валентини Олексіївни про стягнення вартості не облікованої електроенергії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-2683/10
  • Суд: Апеляційний суд Миколаївської області
  • Суддя: Бойко Олександр Михайлович
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.01.2018
  • Дата етапу: 12.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація