Судове рішення #11109087

Справа №2-884/10 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2010 року                             Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого                          Каращука О.Г.

при секретарі                                        Лисюк О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, Вінницької області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення щомісячної державної допомоги дітям війни за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2009 р. включно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, стверджуючи, що, відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» він відноситься до категорії громадян з правовим статусом «Дитина війни» і згідно ст. 6 цього Закону має право на щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

На звернення позивача відповідач відмовив у виплаті підвищення до пенсії, а тому позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить визнати такі дії відповідача незаконними, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити у повному обсязі як дитині війни недоплачену щомісячну державну соціальну 30% надбавку, що передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», починаючи з 01.01.2006 року по 31.12.2009 року та поновити пропущений за поважних причин строк для звернення до суду.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача –   Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, Вінницької області до судового засідання повторно не з’явився, про причини своєї неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення позивача, оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1, згідно посвідчення НОМЕР_1, 29.09.2000 року отримує пенсію за віком та користується пільгами, передбаченими Законом України  «Про соціальний захист дітей війни».

Позивач звертався до управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, Вінницькій області із заявою про проведення перерахунку недоплаченої йому щомісячної державної соціальної допомоги, як дитиній війни, за період з 2006 по 2009 роки, на що отримав лист з відмовою.

Правовий статус дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки визначаються Законом України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності 01 січня 2006 року.      

Статтею 6 Закону України  «Про соціальний захист дітей війни»  передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується  замість  пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, що не суперечить загальним засадам пенсійного забезпечення громадян України, оскільки відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» непрацездатні громадяни, крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.    

Відповідно до ч.2 ст.З Закону «Про соціальний захист дітей війни», державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами, що гарантовано п.п.1 та 6 ст.95 Конституції, а згідно ст.7 вищевказаного Закону, фінансове забезпечення соціальних гарантій, що визначені ст.6 вищевказаного Закону, здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Відповідно до ч.3 ст.22 Конституції України, у разі прийняття нових законів або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а тому, згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України.

Конституційний суд України рішенням №26-рп/08 від 27.11.08 по справі № 1-37/08 офіційно розтлумачив Кабінету Міністрів, що Законами Про державний бюджет не можна вносити зміни до чинних законів, зупиняти їх чи скасовувати, або встановлювати інше правове регулювання правовідносин, які є предметом інших законів, адже держава не може відмовлятись від гарантованих Конституцією та визначених фінансових зобов’язань по забезпеченню прав людини, скасовувати їх чи обмежувати.

Відповідно до ч.2 ст.46 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст..87 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», підвищена пенсія з урахуванням 30% надбавки, яка, згідно ч.2 ст.46 Конституції України, визначена цим законом, повинна виплачуватись за минулий час без обмеження.

В частині позовних вимог про поновлення позивачу пропущеного за поважних причин строку для звернення до суду суд вважає за можливе задовольнити, оскільки про порушення права позивача на 30% надбавку до пенсії, йому стало відомо лише з публікації в газеті та офіційно з листа відповідача.

За вказаних обставин суд вважає за можливе позов задовольнити.

На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.19, 152 Конституції України, ст.3, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",  ст.ст.209, 212 – 215 ЦПК України,      

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити. Поновити пропущений за поважних причин строк для звернення до суду за захистом права на 30% надбавку до пенсії за період з 01.01.2006 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, Вінницької області перерахувати недоплачену щомісячну державну соціальну 30% надбавку, починаючи з 01.01.2006 року по 31.12.2009 року.

Стягнути в повному обсязі позивачу як дитині війни недоплачену щомісячну державну соціальну 30% надбавку, починаючи з 01.01.2006 року по 26.08.2010 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо пеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

                                                                   СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація