Судове рішення #11107543

Справа№2-8410 -2010 р.

  РІШЕННЯ

Іменем       України                

 

16 вересня   2010 р.       Артемівський міськрайсуд Донецької області, у складі головуючого судді  - Кушнарьовоі В.А., при секретарі  - Кульбаки Г.С.  , за участю прокурора            - Лобаса М. С.  , у присутності позивачки ,     у відсутності  відповідача та представника органу опіки та піклування, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Артемівська цивільну справу  за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2    про позбавлення батьківських прав, -

Встановив :

Позивачка  звернулася з позовом до ОСОБА_2    про позбавлення батьківських прав.

Відповідач, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходився з нею у шлюбних відносинах з 30 жовтня 2004 року, про що було складено актовий запис за №52 відділом РАЦС Соледарської міськради Донецької області.

У шлюбі народилась дитина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, про що було зроблено відповідний актовий запис № 49 відділом РАЦС виконкому Соледарської міськради Донецької області. Батьком у свідоцтві про народження дитини вказано ОСОБА_2.

З травня 2006 року  шлюб було розірвано, про що також було зроблено \ відповідний актовий запис №157 Артемівським міським відділом реєстрації актів цивільного стану по м.Артемівську Артемівського міськрайонного управління юстиції. 19 листопада 2008 році вона  змінила своє прізвище на ОСОБА_1, про що було зроблено відповідний актовий запис №19 Артемівським міським відділом реєстрації актів цивільного стану по м.Артемівську Артемівського міськрайонного управління юстиції. Копію свідоцтва про зміну прізвища та копію свідоцтва про розірвання шлюбу додано .

У 2006 році вона  зверталася до суду з позовною заявою про стягнений аліментів до  відповідача на її  користь на утримання дитини: ОСОБА_3, але відповідач постійно ухилявся від сплати аліментів, тому що ніде не працював.

Таким чином з 2006 року вихованням та утриманням дитини займаюся тільки позивачка. Дитина проживає разом з  нею за адресою: АДРЕСА_1. Вона самостійно виховую доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. Довідка про склад сім'ї і копія свідоцтва про народження ОСОБА_4 додається.

Згідно ст.  180 Сімейного Кодексу України  обов'язок батьків утримати дитину до його повноліття. Однак, відповідач не виконує своїх обов'язків по утриманні дитини. Усі витрати на її утримання, харчування, сплата за дитячий садок, придбання одягу та інші несе позивачка,   на це витрачаються засоби з сімейного бюджету, а саме гроші, які я заробляю сама. Батько дитини аліменти на її утримання не платить, ніякої іншої матеріальної допомоги не надає.

Згідно довідки відділу державної виконавчої служби у Артемівському міськрайонному управлінні юстиції, на виконанні ВДВС Артемівського МРУЮ дійсно знаходиться виконавче провадження за виконавчим листом № 2-1709-2006, який було видано 10 березня 2006 року Артемівським міським судом Донецької області, про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на її користь на утримання дитини: ОСОБА_3. Вказаний виконавчий лист перебував на виконанні у бухгалтерії ТОВ «Соледар-сервіс», та боржник звільнився 15.09.2008 року, а його заборгованість по сплаті аліментів складала 2131,27 гривень. З серпня 2008 року боржник знаходився на обліку в Артемівському міському центрі зайнятості і заборгованість по сплаті аліментів станом на 13.06.2009р. становить 2861,26 грн.. Після зняття з обліку в Артемівському міському центрі зайнятості на період з 13.06.09р. по 01.07.2010року заборгованість по аліментам становить - 8098,56грн. Вказану довідку про розрахунок заборгованості ВДВС Артемівського МРУЮ  до суду додано.

Доказом того, що відповідач постійно ухиляється від утримання своєї дитини, злісно не виконує рішення суду про стягнення аліментів також свідчить і його засудженість за 164 ч.1 КК України. Вироком Артемівського міськрайонного суду від 26 лютого 2007 року ОСОБА_2 було засуджено за ч. 1 ст. 164 КК України до покарання у вигляді 100 годин суспільних робіт. Копія вироку до суду  додається.

Усі обов'язки  - фізичний, духовний, моральний розвиток, придбання одягу, продуктів харчування, відвідування дитсадка, літнього відпочинку, клопоти по підготовці дитини до життя, виховання відповідальності та трудових навичок лежать на позивачки.

Таким чином, ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Це надає позивачки  право, як матері дитини, звернутися у відповідності до ст.165 Сімейного Кодексу України до суду з заявою про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2.

Вона  в свою чергу 24.06.2010 р. відмовилася від отримання аліментів від боржника ОСОБА_2 та склала заяву про повернення виконавчого документа та закриття виконавчого провадження. Копію заяви про відмову від аліментів ВДВС Артемівського МРУЮ додано.

При  розмові про рішення позбавлення його батьківських прав з відповідачем ОСОБА_2, вони дійшли мирової угоди про добровільну відмову від доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Претензій до цього відповідач не має. Позивачка просить ухвалити рішення, яким позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьківських прав дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.. Відповідач ОСОБА_2 у письмовій заяві до суду не заперечує проти позову про позбавлення його батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Суд заслухавши позивачку, прокурора, дослідивши матеріали справи,  вважає позов задовольнити і позбавити  відповідача його батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, виходячи з інтересів дитини,    з тих підстав, що він   зобов'язаний  утримувати дитину до повноліття. Однак, відповідач не виконує своїх обов'язків по утриманню  дитини. Усі витрати на її утримання, харчування, сплата за дитячий садок, придбання одягу та інші несе позивачка,   на це витрачаються засоби з сімейного бюджету, а саме гроші, які я заробляю сама. Батько дитини аліменти на її утримання не платить, ніякої іншої матеріальної допомоги не надає.

Згідно довідки відділу державної виконавчої служби у Артемівському міськрайонному управлінні юстиції, на виконанні ВДВС Артемівського МРУЮ дійсно знаходиться виконавче провадження за виконавчим листом № 2-1709-2006, який було видано 10 березня 2006 року Артемівським міським судом Донецької області, про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на її користь на утримання дитини: ОСОБА_3. Вказаний виконавчий лист перебував на виконанні у бухгалтерії ТОВ «Соледар-сервіс», та боржник звільнився 15.09.2008 року, а його заборгованість по сплаті аліментів складала 2131,27 гривень. З серпня 2008 року боржник знаходився на обліку в Артемівському міському центрі зайнятості і заборгованість по сплаті аліментів станом на 13.06.2009р. становить 2861,26 грн.. Після зняття з обліку в Артемівському міському центрі зайнятості на період з 13.06.09р. по 01.07.2010року заборгованість по аліментам становить - 8098,56грн. Вказану довідку про розрахунок заборгованості ВДВС Артемівського МРУЮ  до суду додано. Орган опіки та піклування надав висновок про позбавлення   батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.. Відповідач не заперечує проти позову.

Керуючись ст.ст. 3,107,131,208,212-215,218,292,294 ЦПК України, ст.ст. 164-165, 166 Сімейного кодексу України, суд, -

                                          Вирішив :

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2    про позбавлення батьківських прав задовольнити у повному обсязі.

Позбавити  батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2..

          Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  

        Рішення винесено у нарадчий кімнаті.

Суддя                                           Кушнарьова В.А.

     

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація