Судове рішення #11106082

                                          Справа № 2-2215/10                                                                                                                                                    

                     РІШЕННЯ

            ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

17 вересня 2010 року

Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:

головуючого судді                                       Березнікова О.В.,

при секретарі                                               Шуляк В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом Відкритого Акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію та за актом, -

                     ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів вказуючи, що вони на протязі тривалого часу є користувачами електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 на підставі особового рахунку НОМЕР_1. В силу стосунків, що уклалися між позивачем та відповідачами, вони повинні були до 10-го числа наступного місяця після отримання електричної енергії, здійснювати її оплату позивачу, але тривалий час цього не робили та за період з 01.01.1998 року по 23.05.2009 року мають заборгованість за використану електричну енергію в розмірі 3338,29 гривень, що підтверджується витягом з особового рахунку споживача, яку позивач просить стягнути з відповідачів на його користь.

Також, позивач у позові зазначив, що 27.01.2004 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачів було виявлено порушення „Правил користування електричної енергії для населення” (ПКЕЕН), яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме встановлена перемичка, яка шунтіровала токову цеп для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 707,54 грн.

17.10.2004 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме встановлена перемичка, яка шунтіровала токову цеп для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 959,86 грн.

04.02.2005 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме підключення наброду для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 318,22 грн.

17.10.2005 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме підключення наброду для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 1335,46 грн.

22.02.2006 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме підключення наброду для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 354,18 грн.

03.11.2006 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме підключення наброду для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 1669,99 грн.

03.09.2008 року під час здійснення представниками МОРЕС ВАТ «Донецькобленерго» перевірки електроустаткування та приладу обліку електроенергії у відповідачки було виявлене порушення ПКЕЕН, яке полягало в безобліковому використанні електричної енергії, а саме підключення наброду для розкрадання електричної енергії. Таким чином, споживачем була використана, але не врахована и не оплачена електрична енергія, про що посадовими особами був складений акт про порушення  ПКЕЕН та нараховані збитки в розмірі 1498,86 грн.

Посилаючись на ст. 526 ЦК України, позивач також просить стягнути з відповідачів на його користь понесені з вини відповідача збитки в зазначеному розмірі.

В судовому засіданні представник позивача Лиходєдова А.С., що діяла на підставі довіреності, підтримала позовні вимоги і просила суд позов задовольнити.

        Відповідачі у судовому засіданні позовні вимоги визнали частково у межах позовної давності та пояснили, що вона мешкає за адресою АДРЕСА_1 та користувались електричною енергією, а через відсутність коштів не вносили плату. Просили застосувати строки позовної давності, передбачені ст. 257 ЦК України.

   Судом встановлено, що позивач відпустив відповідачам електроенергію. За особовим рахунком НОМЕР_1 плата за надані послуги відповідачами проводилась частково, у разі чого за період з 01.01.1998 року по 23.05.2009 рік утворилась заборгованість у розмірі 3338,29 гривень. Згідно актів №004658, №008614, №008722, №151191, №154195, №091564, №067021 ПКЕЕН, відповідачами була використана, але не зарахована та не сплачена електрична енергія, загальна сума понесених збитків склала 6844,11 гривень.

Відповідно до п. 53 «Правил користування електричною енергією для населення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України N 1357 від 26 липня 1999 р. у разі виявлення  представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується  представником  енергопостачальника та споживачем. Один  примірник акта  вручається  споживачу,  другий  залишається  у  енергопостачальника.  Споживач має право внести до  акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про  відмову. Акт  важається  дійсним,  якщо  його підписали три представники енергопостачальника. Акт про порушення цих Правил розглядається комісією з розгляду актів, що утворюється енергопостачальником і складається не менш як з трьох уповноважених представників  енергопостачальника.

Відповідно до п. 48 «Правил користування електричною енергією для населення” споживач  несе  відповідальність згідно із законодавством в тому числі і за розкрадання електричної енергії  у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без  приладів обліку.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідачів, проаналізувавши та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а сума заборгованості за відпущену електроенергію солідарному стягненню з відповідачів за період з 23.05.2006 року по 23.05.2009 рік  у розмірі 2428,14 гривень, а також суму збитків нарахованих за актами про порушення ПКЕЕН у розмірі 1498,86 гривень. Крім того, з відповідачів слідує солідарно стягнути судовий сбір у розмірі 51 гривня на користь держави та витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі 30 гривен на користь позивача.

             Згідно ст. 257 ЦК України  загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

                 Таким чином, з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню сума заборгованості за відпущену електроенергію в розмірі 2428,14 гривень та нараховані збитки в розмірі 1498,86 гривень за актами в розмірі 1498,86 гривень у солідарному порядку.

    Також, з відповідачів підлягає стягненню у солідарному порядку сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ВАТ «Донецькобленерго» в особі МОРЕС в розмірі 30 гривень та на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривня.

    На підставі ст. 526 ЦК України, ст.ст. 15, 15-1, 26, 27 Закону України „Про електроенергетику ”, п.п. 35, 42, 48, 53 „Правил користування електричною енергією для населення ”,  керуючись ст.ст. 7, 10, 57-60, 208, 209, 212-215, 223 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги Відкритого Акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Відкритого Акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Відокремленого підрозділу „Макіївський об’єднаний район електричних мереж” заборгованість по сплаті послуг у розмірі 2428 (дві тисячі чотириста двадцять вісім) гривень 14 копійок, збитки за актами про порушення ПКЕЕН у розмірі 1498 (одна тисяча чотириста дев’яносто вісім) гривень 86 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 (тридцять) гривень та всього стягнути 3957 (три тисячі дев’ятсот п’ятдесят сім) гривень.

  Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2   на користь держави судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя:                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація