Судове рішення #11101754

                                                                                     

                       Справа 2-0504/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

09 червня 2010  року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

                     головуючої:      судді                                 Ткаченко І.Ю.

                     при секретарі:                                             Шаботинець С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної у місті ради до ОСОБА_1  про стягнення передплати , -

                                                                                В С Т А Н О В И В :

           В березні 2009  року позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача ОСОБА_1 передплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у розмірі 259 грн.68 коп., переплату по допомозі на дітей одиноким матеріям у розмірі 715 грн. 59 коп., а всього 975 грн.27 коп.. В обґрунтування в позовній заяві зазначили, що відповідно до заяви ОСОБА_1 від 28 грудня 2004 року за № 1344, їй була призначена допомога, як малозабезпеченій сім’ї, оскільки її дохід менший ніж прожитковий мінімуму (відповідно до постанови КМ України «Про порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» від 24.02.2003 року № 250), з наступним продовженням їй виплати відповідно до поданих нею заяв від 30.06.2005 №611, від 06.12.2005 №1488, від 30.06.2006 №859 (860). Також, відповідно до заяви відповідачки від 28.12.2004 року № 284, від 30.06.2006 № 859 (860) їй була призначена допомога на дітей одиноким матерям згідно з постановою КМ України від 27.12.2001 за № 1751 Всі належні до виплати кошти ОСОБА_1 отримала. Відповідно до проведеної перевірки довідок про доходи виявлено, що відповідачкою надано невірну інформацію про доходи. Внаслідок чого, було надмірно виплачено кошти в сумі 975,27 грн. в період з 01.06.2006 року по 30.11.2006 року. Оскільки, як встановлено, на період  передплати гр. ОСОБА_1 працювала у приватного підприємця ОСОБА_2 і мала дохід. Приховування інформації стосовно довідок про доходи не дає можливості визначити правомірність отримання призначеної допомоги. Тому позивач звертається до суду з даним позовом.    

В судове засідання представник позивача за довіреністю Прістова Я.О. не з’явилася, надала суду  заяву у якій підтримала позовні вимоги, просила задовольнити у повному обсязі,  проти заочного розгляду справи не заперечував.

Відповідачка у судове засідання не з’явилася, п ро час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи – не направила. Відповідно до ст. 224 ЦПК України, суд ухвалив заочний розгляд справи.

             Вивчивши матеріали справи, ознайомившись із заявою позивача суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

              Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб.  Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім’ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги. Особи, яким виплачується державна допомога сім’ям з дітьми, зобов’язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які випливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім’ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім’ї тощо).

              Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. Якщо сім’єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру , внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.  

              У судовому засіданні встановлено, що 28 грудня 2010 року до Органу праці та соціального захисту населення із заявою про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям звернулася гр.ОСОБА_1 (а.с.6-9). Рішенням  від 29.12.2004 року їй була призначена допомога, як малозабезпеченій сім’ї, оскільки її дохід менший ніж прожитковий мінімуму (відповідно до постанови КМ України «Про порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» від 24.02.2003 року № 250, з наступним продовженням їй виплати відповідно до поданих нею заяв від 30.06.2005 №611, від 06.12.2005 №1488, від 30.06.2006 №859 (860). Також, відповідач ОСОБА_1  28.12.2004 року звернулася до позивача із заявою про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям (а.с.52-53), їй була призначена допомога на дітей одиноким матерям згідно з постановою КМ України від 27.12.2001 за № 1751. Крім того, 30.06.2006 року відповідач ОСОБА_1 звернулася до позивача із заявою про призначення соціальної допомоги на дітей одиноким матерям та про призначення  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (а.с.82-83). Рішенням від 17.01.2006 року  ОСОБА_1 призначена державна соціальна допомога як малозабезпеченій сім’ї (а.с.75). Всі належні до виплати кошти ОСОБА_1 отримала. Актом проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги та житлових субсидій від 24 вересня 2007 року встановлено, що відповідач ОСОБА_1 надала невірну інформацію про доходи, внаслідок цього їй було надмірно виплачені кошти в сумі 975,27 грн. (а.с.104). Згідно розрахунку, переплата відповідачу ОСОБА_1 за період з 01.06.2006 року по 30.11.2006 року складає 975 грн.27 коп., яких: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям - 43,28х6=259,68; допомога на дітей одиноким матерям – 118,07х4=472,25 грн., 121,67х2=243,34 грн., а всього 715,59 грн.  (а.с.103). Отже, в судовому засіданні встановлено, що відповідачу ОСОБА_1 надмірно виплачені кошти за період з 01.06.2006 року по 30.11.2006 року складає 975 грн.27 коп.  

              Враховуючи   викладене, суд вважає що позовні вимоги законні, обґрунтовані і знайшли своє підтвердження, тому з відповідача на користь позивача  належить стягнути переплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в розмірі 259 грн.68 коп., переплату по допомозі на дітей одиноким матерям в розмірі  715 грн.59 коп., а всього 975 грн.27 коп. .

               Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави  належить стягнути  судовий збір в сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., оскільки позивач був звільнений від сплати судових витрат при подачі позовної заяви до суду.

                На підставі вищевикладеного, суд, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», ст. ст. 10, 11, 57-61, 74, 81, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України,  -  

                                                                               

                                                                                    В И Р І Ш И В :

           

            Позов Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної у місті ради до ОСОБА_1  про стягнення передплати – задовольнити.

            Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  на користь Управління праці та соціального захисту населення  Красногвардійської районної у місті ради – переплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в розмірі 259 грн.68 коп., переплату по допомозі на дітей одиноким матерям в розмірі  715 грн.59 коп., а всього 975 грн.27 коп. (дев’ятсот сімдесят п’ять) гривень 27 копійок.

            Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір  по справі у розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн..

              Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.  Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

      Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі заяви про оскарження протягом 10 днів з дня проголошення, та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви, або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

          Суддя                                                                                                                 І.Ю. Ткаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація