Судове рішення #11098461

Справа № 2-4790

2010 рік

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що справа

 не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства

21 вересня 2010 рік                                                                            м Білгород – Дністровський

Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

    головуючої одноособово судді Прийомової О.Ю.

при секретарі Мамончик Є.І.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Затоківської селищної ради про визнання незаконним рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Затоківської селищної ради  про визнання незаконним рішення  Затоківської селищної ради №1264 від 30 вересня 2009 року про відмову в виділенні земельної ділянки, зобов’язання Затоківської селищної ради винести рішення на найближчій сесії про передачу позивачці у приватну власність земельну ділянку для індивідуального дачного будівництва.

В судове засідання сторони не з’явились, про день, час та місце слухання справи сповіщені належним чином, однак причину не явки суду не сповістили.

Своєю ухвалою від 05.07.2010 року апеляційний суд Одеської області, просить суд першої інстанції при вирішенні питання про відкриття провадження, звернути увагу на рішення Конституційного суду України від 01.04.2010 року по справі №1-6/2010 у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Ради – представницькі органи місцевого самоврядування.

Згідно ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх іменні та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

             Відповідно до ч. 1 ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо  або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують, крім передбачених в Основному Законі України, й інші питання місцевого значення, віднесенні законом до їх компетенції.

            Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 01.04.2010 року №10-рп/2010, Конституційний Суд України вважає, що системний аналіз  положень ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (частини першої ст.10, статей 16, 17, 18, 25, 26 та інших) свідчить, що органи місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення, віднесених Конституцією України та законами України до їхньої компетенції, є суб’єктами  владних повноважень, які виконують владні управлінські функції, зокрема нормотворчу, координаційну, дозвільну, реєстраційну, розпорядчу. Як суб’єкти владних повноважень органи місцевого самоврядування вирішують в межах закону питання в галузі земельних відносин.

             Отже положення ч. 1 ст. 143 Конституції України «вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції» стосується вирішення органами місцевого самоврядування як суб’єкти владних повноважень питань, визначених законом, зокрема у галузі земельних відносин.

              Конституційний Суд України вважає, що вирішення земельних спорів фізичних та юридичних особі з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень(нормативно-правових атів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності належить до юрисдикції адміністративних судів, крім публічно-правових спорів, для  яких за законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до положень ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності.

Відповідно до ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що по цивільній справі необхідно закрити провадження, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

    На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 2, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.1 ст. 143 Конституції  України, ст. 2, 17, 18 КАС України, 205 ч.1 п. 1 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Затоківської селищної ради про визнання незаконним рішення  – закрити.

Роз’яснити ОСОБА_1 право звернення для вирішення спору в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

         

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація