Судове рішення #11092821

                                    Справа № 2-а-10/2010 р.

 

У Х В А Л А

    23 вересня 2010 року. Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області, в складі:

                    головуючий суддя         -     Андріянов О.В.

При секретарі                             -     Суботніцькій О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області заяву ОСОБА_1 про роз’яснення рішення суду, -

В С Т А Н О В И В:

    Постановою Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 12.02.2010 р. позовні вимоги за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради народних депутатів про визнання дій протиправними та стягнення державної соціальної допомоги були задоволені частково. Дії відповідача були визнані протиправними та відповідача було зобов’язано провести нарахування позивачеві державної допомоги по догляду нею за дитиною до 3 – х років – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р., виходячи із прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років.

    Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22.06.2010 р. рішення місцевого суду було залишено без змін.

    До суду надійшла заява від позивача щодо роз’яснення судового рішення в частині проведення їй виплат належних до сплати сум соціальної допомоги, яка була нарахована за судовим рішенням.

    В судове засідання сторони не з’явилися, про причину неявки суд не повідомили, що, відповідно до ст. 170 КАС України, не є перешкодою у розгляді поданої заяви.

    В судовому засіданні було встановлено, що відповідно до постанови Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 12.02.2010 р. позовні вимоги за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради народних депутатів про визнання дій протиправними та стягнення державної соціальної допомоги були задоволені частково. Дії відповідача були визнані протиправними та відповідача було зобов’язано провести нарахування позивачеві державної допомоги по догляду нею за дитиною до 3 – х років – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р., виходячи із прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років.

    Згаданим судовим рішенням було передбачене лише нарахування коштів, а не їх стягнення. Нарахування за рішенням суду грошових коштів соціальної допомоги, відповідно до чинного законодавства, має на меті її виплату особі, яка її потребує та право якої було встановлено і захищено у судовому порядку.

    Відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», рішення суду, які набрали законної сили є обов’язковими для виконання на всій території України, а тому відсутність у судовому рішення посилання на примусовий порядок виконання цього судового рішення, не звільняє боржника від його виконання, так як зазначеним судовим рішенням відбувся захист законних прав та інтересів особи від протиправних дій суб’єкта владних повноважень, про який вона просила.

    Керуючись: ст. ст. 170, 185-186, 257, 263 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

    Роз’яснити, що відповідно до постанови Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 12 лютого 2010 року, по справі № 2-а-10/2010 р., за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради народних депутатів про визнання дій протиправними та стягнення державної соціальної допомоги, передбачено обов’язок відповідача не лише нарахувати суми грошових коштів соціальної допомоги у визначений судовим рішенням період, але також і обов’язок сплатити її позивачу, відповідно до чинного законодавства, після нарахування такої суми соціальної допомоги.

    Копію ухвали направити сторонам.

    На ухвалу суду протягом 05 днів може бути подана апеляція.

Суддя Світловодського міськрайсуду

Кіровоградської області                             О.В. Андріянов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація