Судове рішення #1108463
Справа № 2-62

Справа № 2-62

 2007 року.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

4 квітня 2007 року Ширяївський районний суд Одеської області в складі:

Головуючого                                                                                    судді  Янковського В.К.

при секретареві                                                                                           Кламбоцькій О.М.

з участю:

Позивача                                                                                           ОСОБА_1.

Відповідача                                                                                      ОСОБА_7.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ширяеве справу за позовом ОСОБА_1до Селянського фермерського господарства „ОСОБА_7Ширяївського району про стягнення орендної платі,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач просить суд стягнути з відповідача на її користь заборгованість по орендній платі в сумі 5232 гривні 25 копійок.

В судовому засіданні позивач пояснила суду, що 14 березня 2003 року вона уклала договір оренди земельної ділянки з відповідачем, відповідно до договору відповідач повинен був орендну плату сплачувати у вигляді натуральної оплати - 1000 кілограмів зерна пшениці, 1000 кілограмів зерна ячменю, 300 кілограмів насіння соняшнику. Відповідач заборгував їй за 2003 рік 600 кілограмів ячменю та 850 кілограмів пшениці, за

2004  рік - 500 кілограмів пшениці, 600 кілограмів ячменю, 300 кілограмів соняшнику, за

2005  рік - 500 кілограмів пшениці, 700 кілограмів ячменю, 300 кілограмів соняшнику, за

2006  рік - 1000 кілограмів пшениці, 1000 кілограмів ячменю, 300 кілограмів соняшнику, а разом на суму 5232 гривень 25 копійок. Вона не розписувалась за частково отриману орендну плату. Просить суд задовольнити позов повністю.

Відповідач позовні вимоги не визнав і пояснив суду, що позивач є рідною сестрою його дружини, біля року він фактично розійшовся з дружиною і після цього виник позов, який не відповідає дійсності. Він дійсно уклав договір оренди земельної ділянки з позивачкою і повністю розрахувався з нею за 2003, 2004 і 2005 рік. За отримане зерно розписувалася в 2003 та 2004 році мати позивачки і його дружини ОСОБА_2. За 2005 рік позивачка, отримавши орендну плату, відмовилася від підпису в відомості. В березні 2006 року йому стало відомо про намір позивачки розірвати договір оренди, так як його викликали до начальника управління сільського господарства, де він ознайомився з заявою ОСОБА_1. і на вимогу начальника управління передав їй Державний акт на право приватної власності на землю. Пквітня 2006 року його і ОСОБА_1викликали на засідання комісії при районній державній адміністрації з питань передачі земельних ділянок у власність та оренду. На цьому засіданні ОСОБА_1було запропоновано розірвати договір оренди, а йому - рекомендовано не обробляти земельну ділянку ОСОБА_1. Він виконав вимогу комісії і в 2006 році не обробляв ділянку позивача у зв'язку з цим не виплачував орендну плату. Просить відмовити в задоволенні позову.

Вислухавши сторони допитавши свідків та дослідивши інші докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги не знайшли свого підтвердження.

Факт  укладення  договору  оренди  та  розмір  орендної  плати   підтверджується л договором, дослідженим судом ас. 12,13 і не оспорюється сторонами.

Розрахунок по орендній платі за 2003, 2004 роки підтверджується платіжними відомостями ас. 23, 24, які підписані матір'ю позивачки і дружини відповідача -ОСОБА_2.

 

2

Свідок ОСОБА_2. показала суду, що дійсно отримувала зерно від зятя -відповідача по справі і підписи на відомостях її, але в якій кількості не пам'ятає, не може точно сказати чиє це було зерно, а саме дочки, чи її покійного чоловіка, до того як відповідач пішов з сім'ї, ніяких скарг зі сторони дочки на невидачу зерна вона не чула, в 2005 році дочка привозила зерно, але скільки саме, вона сказати не може.

Таким чином, приймаючи до уваги, що позивач визнаючи те, що вона отримала в 2003-205 роках частину орендної плати, в той же час не надала суду будь які документи, що підтверджують, отримання частково, орендної плати, тобто фактично визнала, що зерно отримувала мати, суд вважає, що вимоги позивача про не отримання орендної плати в повному розмірі в 2003, 2004 роках не обґрунтовані, а заперечення відповідача підтверджені, вище вказаними, доказами.

Факт отримання орендної плати позивачем підтверджується показаннями свідка ОСОБА_2., які наведені раніше, а також показаннями свідків: ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., які показали суду, що в кінці серпня 2005 року вони отримували орендну плату у ОСОБА_7., разом з ними отримувала орендну плату і ОСОБА_1., яка двічі приїжджала на червоній машині і загружала зерно, брала ячмінь, пшеницю і просо, крім того свідок ОСОБА_5. пояснив, що особисто завозив машиною ЗІЛ ОСОБА_1. насіння соняшнику, а свідок ОСОБА_6. додатково пояснив, що батько ОСОБА_1. отримував зерно для себе сам.

Таким чином, суд вважає, що і в частині не отримання орендної плати в 2005 році вимоги позивача не обґрунтовані.

Заперечення відповідача в частині позовних вимог за 2006 рік підтверджуються:

·        заявою ОСОБА_1. на ім'я начальника управління сільського господарства від 21 березня 2006 року про те, що починаючи з 2006 року вона буде сама здійснювати обробку земельної ділянки а. с. 18;

·        рішенням комісії при Ширяївській районній державній адміністрації з питань передач земельних ділянок у власність та в оренду від 12 квітня 2006 року згідно з яким, розглянувши заяву ОСОБА_1., комісія вирішила рекоменду­вати голові СФГ „Молчанюк" не використовувати земельну ділянку ОСОБА_1., а ОСОБА_1. рекомендовано подати заяву в Ширяївський відділ ДЗК про розірвання договору оренди а.с. 19;

свідченнями свідка ОСОБА_8., який показав суду, що в 2006 році він

працював начальником управління сільського господарства та продовольства

Ширяївської районної державної адміністрації і одночасно очолював клмісію

при районній державній адміністрації з питань передачі земельних ділянок у

власність та в оренду. В березні 2006 року до нього з письмовою заявою про

бажання самостійно обробляти належну їй земельну ділянку, 12 квітня 2006

року заява ОСОБА_1була розглянута на засіданні комісії і Молчанюку було

рекомендовано не обробляти земельну ділянку,  що належить ОСОБА_1,  а

ОСОБА_1- рекомендовано подати заяву в  Ширяївський відділ ДЗК про

розірвання договору оренди. Він особисто запросив начальника відділу ДЗК для

бесіди з ОСОБА_1. Як далі розвивалися події він не знає.

На підставі викладено, а також приймаючи до уваги те, що позивачем не надано

суду доказів, того, що відповідач використовував її земельну ділянку в 2006 року чи

перешкоджав їй у користуванні земельною ділянкою, а питання про офіційне розірвання

договору оренди вона повинна була вирішувати сама, суд вважає вимоги про сплату

орендної плати за 2006 рік також не обґрунтованими.

Керуючись ст.ст. 208, 213-215 ЦПК України, суд

 

ВИРІШИВ:

 

В задоволені позову, ОСОБА_1до селянського фермерського

 

3

господарства „ОСОБА_7." Ширяївського району про стягнення орендної плати за договором оренди землі, відмовити.

На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Одеської області через Ширяївський районний суд. Заява про апеляційне оскарження може бути поданою протягом десяти днів з наступного дня після його проголошення, а апеляційна скарга -протягом двадцяти дні з наступного дня після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація