Судове рішення #11081779

Справа № 2-1085   2010 р.

       

    РІШЕННЯ     копія

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2010 року                    Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого                                          судді Реви О.І.

при секретарі                                         Хоменко Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Переяслав-Хмельницьке виробниче управління комунального господарства» про зобов’язання вчинити певні дії,—

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом в якому просить визнати дії відповідача щодо нарахування оплати за водопостачання та водовідведення без урахування показань засобів обліку води неправомірними та зобов’язати відповідача проводити нарахування за надані послуги згідно показань засобів обліку води та в разі необхідності провести роботи по повірці цих засобів обліку.

У судовому засіданні позов підтримав повністю

Відповідач позов не визнав, надавши суду письмове заперечення з якого вбачається, що відповідно до вимог законодавства України саме позивач повинен за власний рахунок здійснити заміну засобів обліку води в разі закінчення міжповірочного періоду. Вважає, що позов не обґрунтований.

В судовому засіданні було встановлено, що позивач проживає в квартирі АДРЕСА_1 і є споживачем послуг, що надаються відповідачем. В підтвердження цього, відповідач відкрив на ім’я позивача особовий рахунок НОМЕР_1 і здійснює відповідні нарахування за послуги водопостачання та водовідведення.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 26.07.08 №190 затверджені Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (далі – Правила). Відповідно до пункту 2.1. договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України «Про питну воду та питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги». Пунктом 2.2. встановлено, що істотні умови  договору між виробником та споживачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до Закону України «Про  житлово-комунальні послуги».

В судовому засіданні сторони не довели про наявність між ними договору про надання таких послуг. Однак, в силу правовідносин, що між ними склалися, суд приходить до висновку про наявність договірних правовідносин між сторонами по справі, оскільки жодна із сторін не заявила про їх відсутність і в підтвердження цього позивач користується послугами, а відповідач їх надає, справляючи за них відповідну плату по затверджених тарифах.

    За нормами п.п. 3.1, 3.2 Правил розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку. Водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.

Пунктом 5.4. Правил визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів обліку проводяться відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну  діяльність», а також інших нормативно-правових актів, які регулюють цю сферу діяльності.

Відповідно до 5.14. Правил усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць  об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 цих Правил до дня установки повіреного засобу обліку. Пунктом 5.15. Правил, визначено, що повірка, ремонт та обслуговування засобів обліку,  що належать споживачам (крім квартирних), виконуються за їх рахунок.

Тобто, нормативним документом чітко визначено, що у даному випадку, позивач як споживач, що проживає у квартирі, не повинен за власний рахунок здійснювати повірку, ремонт та обслуговування засобів обліку.

Таким чином, відповідач не може ставити вимогу перед споживачем (квартирним) вимогу про повірку засобів обліку та здійснювати нарахування відповідно до п. 3.3 правил, оскільки споживач не зобов’язаний за власний рахунок проводити таку роботу.

Також, відповідно до вимог ч. 3 ст. 27 Закону України «Про метрологію та метрологічну  діяльність» встановлено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Таким чином, на думку суду, певна неузгодженість та невідповідність дій відповідача вимогам Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (ст. ст. 16,19,22,26 та 29) та ч. 3 ст. 27 Закону України «Про метрологію та метрологічну  діяльність» призвела до того, що надаючи послугу населенню з водопостачання та водовідведення він, відповідач, на законній підставі вимагати, пропонувати чи спонукати квартирного споживача здійснити за власний рахунок  повірку, ремонт та обслуговування засобів обліку не вправі. Як і не вправі здійснювати нарахування за спожиту послугу за наявності засобу обліку як безоблікове споживання (за тарифом чи відповідно до п. 3.3 Правил).

Окрім того, відповідно до п.п. 1, 13 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ від 20.05.09 р. № 529 визначено механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що поширюється на суб’єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг та визначаються витрати з технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем холодного водопостачання, водовідведення.

Неузгодженість дій відповідача з іншими комунальними службами, в даному випадку з житлово-експлуатаційною організацією, по визначенню порядку, способу повірки приладів обліку призвела до порушення прав позивача по справі.

    На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 27 Закону України «Про метрологію та метрологічну  діяльність», ст. ст. 16,19,22,26 та 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», 5.15 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, згідно ст. ст. 10,60,88,212,215,217  ЦПК України, суд, —

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до комунального підприємства «Переяслав-Хмельницьке виробниче управління комунального господарства» про зобов’язання вчинити певні дії,  задовольнити.

Визнати дії комунального підприємства «Переяслав-Хмельницьке виробниче управління комунального господарства» щодо нарахування оплати за водопостачання та водовідведення ОСОБА_1 без врахування показників засобів обліку води неправомірними.

Зобов’язати комунальне підприємство «Переяслав-Хмельницьке виробниче управління комунального господарства» проводити ОСОБА_1 нарахування за надані послуги з водопостачання та водовідведення згідно показників засобів обліку води та в разі необхідності провести повірку засобів обліку води відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: (підпис)

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація