Справа № 2а-184/10/0407
У Х В А Л А
24 вересня 2010 року м. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду, Дніпропетровської області, Шаповал Г.І., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом прокурора м. Вільногірська в інтересах ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,
В С Т А Н О В И В:
23.09.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому прохає:
- визнати дії Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську щодо відмови ОСОБА_2 у перерахунку пенсії за 2007-2009 роки з урахуванням підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком – неправомірними;
- зобов’язати Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську зробити ОСОБА_2 перерахунок пенсії за 2007-2009 роки з урахуванням підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлених цим кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України – адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Відповідно до ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно позовних вимог, позивач просить зробити перерахунок пенсії за 2007-2009 роки, і немає клопотання про поновлення пропущеного шестимісячного строку позовної давності і відповідно не зазначено поважних причин пропущення процесуального строку, тобто, є всі підстави для залишення позову без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 99-108, 160,186,254 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву прокурора м. Вільногірська в інтересах ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни - залишити без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу – прокурору м. Вільногірська, Дніпропетровської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Вільногірського міського суду Шаповал Г.І.