Судове рішення #1107945
Справа №1-89/2007 p

Справа №1-89/2007 p.

ВИРОК ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

19 квітня 2007 року Полтавський районний суд в складі:

головуючого судді                                                                       Герасименко В.М.

при секретарі                                                                               Деркач Т.А.

з участю прокурора                                                                     Запорожець И.О.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні  в залі  суду в м.Полтаві  справу за

звинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

народження, уродженця м.Харків, українця, гр-нина України, освіта неповна середня,

одруженого,   має   на  утриманні   неповнолітню   дитину   2004   року   народження,   не

працюючого, мешканця АДРЕСА_1,  в силу

ст.89 КК України раніше не судимого,

в скоєнні злочину, передбаченого ст. 190 ч.1 КК України,-

 

встановив:

 

02 лютого 2007 року, близько 23:00 год. ОСОБА_1 в с.Терешки, Полтавського району, по вул.Шевченка, поблизу кафе-бару „Скорпіон", діючи умисно, маючи на меті заволодіти чужим майном, з корисних спонукань, шляхом обману та зловживання довірою, а саме під приводом необхідності подзвонити, незаконно заволодів мобільним телефоном гр-нина ОСОБА_2марки „Самсунг Х-700", вартістю 1100 грн., чохлом на мобільний телефон вартістю 10 грн., з сім-картою оператора „Джине", вартістю 10 грн., на рахунку якої знаходилося 25 грн., який в подальшому продав та виручені кошти обернув на свою користь. Внаслідок злочинних дій ОСОБА_1 потерпілому ОСОБА_2 спричинено матеріального збитку на загальну суму 1145 грн.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєному визнав повністю та детально розповів суду про обставини скоєного ним злочину.

В силу ст.299 КПК України суд обмежив дослідження фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, допитом підсудного.

Дії підсудного ОСОБА_1 слід кваліфікувати як заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), тобто за ст. 190 ч. 1 КК України.

Обираючи міру покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу підсудного, який вину в скоєному визнав повністю, за місцем проживання характеризується посередньо.

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудному суд визнає його щире каяття в скоєному, наявність на утриманні неповнолітньої дитини.

Обставин, що обтяжують покарання підсудному судом не встановлено.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у вигляді обмеження волі, однак з урахуванням наявності декількох пом'якшуючих покарання обставин суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції його від суспільства, застосувавши ст.75 КК України.

Цивільний позов потерпілого про стягнення з підсудного на його користь завданого злочином матеріального збитку в розмірі 1100 грн., підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки його розмір визнаний підсудним, окрім того, підтверджується зібраними матеріалами справи.

Питання по речовим доказам слід вирішити відповідно до вимог ст.81 КПК України.

 

2

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд,-

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 190 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді двох років обмеження волі.

В силу ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом одного року не скоїть нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки, передбачені п.п.2,3 ст.76 КК України, а саме:

-            не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу

кримінально-виконавчої системи;

-              повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця

проживання, роботи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, працюючого електриком ЗАТ „Селищанський елеватор", мешканця АДРЕСА_2, 1100 грн. завданої матеріальної шкоди.

Речовий доказ по справі - копію паспорта на ім'я ОСОБА_1з розпискою та зафіксованими даними викраденого мобільного телефону, залишити зберігатися при матеріалах кримінальної справи.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація