Судове рішення #11076449

                                               Справа №2-502/10                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

           

                                                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                                ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

14.09.2010 р.               Дергачівський районний суд Харківської області

                                     в складі: головуючого – судді Калмикової Л.К.

                                     при секретарях – Литвіновій А.І., Ткачовій Н.Ю., Спольник Т.Б.,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дергачі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” про порушення права інтелектуальної власності, відшкодування моральної шкоди, -

                                                                                   В С Т А Н О В И В:

             Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до  ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – Перша столиця” про порушення права інтелектуальної власності, відшкодування моральної шкоди.

             В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що  на підставі свідоцтва про реєстрацію торговельної марки „Перша столиця” (свідоцтво в Державному Департаменті інтелектуальної власності №НОМЕР_2 від 30.04.1999 р., заявка №НОМЕР_1 від 18.07.1994 р.) він став суб”єктом права інтелектуальної власності – торгівельної марки „Перша Столиця”.

            Майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку є: право використання торговельної марки; виключне право дозволяти використання торговельної марки; виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання.

           Відповідач, порушуючи його законні права, без його дозволу, довгий час використовує  торговельну марку „Перша Столиця” в рекламних та маркетингових цілях, а також в назві підприємства, для здійснення своєї комерційної діяльності. На його звернення до відповідача з пропозицією дійти до згоди будь-яким законним шляхом, відповідач не відповідав.

            Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

            Вважає, що відповідач своєю протиправною поведінкою щодо нього завдав йому значної моральної шкоди, використовуючи його торговельну марку для своєї комерційної діяльності.

            Моральну  шкоди оцінює у 10000 грн.

            Просить заборонити відповідачу використовувати торговельну марку „Перша Столиця”; стягнути з відповідача на його користь  моральну шкоду у сумі 10000 грн.; стягнути з відповідача судовий збір та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

            В своєму уточненому позові позивач вказує, що  відповідач своєю протиправною поведінкою щодо нього завдав йому значної моральної шкоди, використовуючи його торговельну марку для своєї комерційної діяльності, оскільки торговельна марка „Перша Столиця” за час свого існування завоювала на ринку України та СНД дуже поважну репутацію і є розвинутим рекламним трендом, а тому оцінює моральну шкоду у 10000 грн.

             В судовому засіданні позивач позов підтримав,  надав пояснення аналогічні даним, які містяться в позовній заяві..

            Представник позивача за довіреністю  від 01.08.2009 року , дійсною по 01 серпня 2011 р. – ОСОБА_2  позов підтримала, наполягає на його задоволенні.

 Пояснила, що у своїх письмових запереченнях відповідач посилається на  те, що  правовідносини , що виникають у зв”язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки  для товарів та послуг, регулюються  ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” від 15 грудня 1993 року(№3689-ХІІ) і посилається на ст.5 вищевказаного закону, з чим позивач погоджується. Відповідно до ст.1 даного Закону   знак - це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Зображення знаку містить у собі  словесні позначення та комбінований знак. Споживач, перш за все, орієнтується на загальне зорове враження, візуальні графічні відмінності. „ПЕРША СТОЛИЦЯ” віділено крупними літерами, а інші написи виконані дрібним, майже непомітним шрифтом. Знаки позивача і відповідача дуже схожі і їх легко можна  сплутати.

Ст.6 Закону № 3689-ХІІ  регламентує, що не можуть одержати правову охорону  позначення, які звичайно не мають розрізняльної здатності,  є оманливими або такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу;

Ч.3 ст.6 вказує, що  не можуть бути зареєстровані, як знаки,  позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з: знаками, раніше зареєстрованими на ім’я іншої особи для таких самих або споріднених товарів і послуг; фірмовими найменуваннями, що відомі в Україні і належать іншим особам, які одержали право на них до дати подання до Установи заявки щодо таких же або споріднених з ними товарів і послуг .

ОСОБА_1 вперше в Україні почав використовувати словосполучення „ПЕРВАЯ СТОЛИЦА” на російській мові  та „ПЕРША СТОЛИЦЯ” на українській мові на Харківському телебаченні як назву телепередачі ще з 1992 року, що створив ОСОБА_1, та символізує місто Харків, який був першою столицею радянської України. На словесне позначення „ПЕРВАЯ СТОЛИЦА” на російській мові – заявка №НОМЕР_1 від 12.07.1994 р. свідоцтво №НОМЕР_3 по кл.35, 36, 37, 38, 41, 42  та „ПЕРША СТОЛИЦЯ” на українській мові  заявка №НОМЕР_1 від 12.07.1994 р. свід.№НОМЕР_2 по кл.33, 35, 36, 37, 38, 41, 42.

На Україні вперше були подані заяви ще у липні 1994 року та зареєстровані торговельні знаки на ім”я ОСОБА_1. На цей час  власник тривалий час широко використовує їх, що згідно п.1.3.1.8 „Правил” та ст.6  Празької конвенції про охорону промислової власності є підставою для визнання знаку „ПЕРША СТОЛИЦЯ” добре відомим знаком в Україні, завдяки його розповсюдженню з давніх часів ( з 1992 року) через телепередачі Харківського телебачення.

Відповідач широко використовує торговельний знак „ Дергачівський м”ясокомбінат „ПЕРША СТОЛИЦЯ” , який дуже схожий  з торговельним знаком позивача і є дуже відомим і розвинутим рекламним брендом по всьому місту, на транспорті (трамваї та тролейбуси)..Споживач насамперед  бачить словесне позначення – напис  крупними літерами у два ряди „ПЕРША СТОЛИЦЯ”, а вже потім літери  „Д”, „М”, „К” та дрібний напис Дергачівський м”ясокомбінат. Використовуючи та зареєструвавши торговий знак „ПЕРША СТОЛИЦЯ” з 1994 року, позивач має пріорітет на використання торгового знаку.

У позивача у обсязі правової охорони  зареєстровані наступні класи  МКТП – 33, 35, 36, 37, 38, 41, 42. У відповідача – 29, 35. Відповідно до Кл.35, яка  зареєстрована у позивача та відповідача, це рекламна діяльність та маркетинг. Відповідач зареєстрував Кл.35 як вивчання ринку; демонстрування товарів; ділове інформування; комерційні операції; рекламування; сприяння продажу (посередництво) .Всі вищезазначені послуги, пов»язані з введенням товарів 29 класу в цивільний обіг. Але використання вже досить відомої торговельної марки для рекламування  своєї продукції – це не абиякий відсоток успіху на ринку. І посилання на те, що у позивача у обсязі правової охорони немає перелічених товарів та послуг, є безпідставним, тому що відповідно до класів міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП), Кл. 35 – це Рекламна діяльність та маркетинг і ніде і нічого не вказано про те, що якщо ця діяльність пов”язана з введенням  якихось товарів в цивільний обіг, вона не може вважатись спорідненими та тотожними послугами. До кл.42 різне у позивача входить пункт „постачання продовольчих товарів”, який можна вважати спорідненим та тотожним з послугами відповідача.

Позивач звертався до відповідача з пропозицією вирішити виниклий спір шляхом мирової угоди, надіславши йому листа, але відповідач проігнорував це звернення.

         Використовуючи вже розвинутий рекламний бренд без дозволу власника ,  відповідач грубо порушує права позивача. Саме рекламна діяльність, яка є спільною діяльністю у сторін, у даному випадку є спорідненими та тотожними послугами.

         Відповідно до ч.15 ст.16 Закону свідоцтво надає власнику виключне право забороняти іншим особам використуватися без його згоди зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів та послуг; стосовно товарів та послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання  можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення схоже із зареєстрованим знаком стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

           Як зазначалося вище, торгівельні знаки позивача  і відповідача дуже схожі. Їх легко можна сплутати. Послуги у торгових знаках сторін є спорідненими і тотожними.  Відповідач не заявляв пріорітет на свій  знак, не узгоджував з позивачем використання  знаку, використовував торгівельний знак з комерційною діяльністю, тому на нього поширюється заборона на використання  знаку „ПЕРША СТОЛИЦЯ” відповідно до ч.6 ст.16 Закону № 3689-ХІІ.

   Відповідно до ст.20 ЗУ будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені статтею 16 закону, в тому числі  вчинені без годи власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

  Порушенням прав  власника вважається використання без його згоди в  іменах знаків та позначень, вказаних у пункті 5 ст.16.

  На вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов’язаний відшкодувати власнику шкоду.

Представники відповідача ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – Перша столиця” за довіреностями  від 09.11.2009 р., виданими строком на 3 роки – Жітеньов А.В. ,  Аніщенко Л.А., а також Трухіна О.О.,  позов не визнали, заперечують проти його задоволення.

  Так, Аніщенко Л.А. пояснила, що в позовній заяві позивач зазначає, що він є суб”єктом права інтелектуальної власності – торговельної марки „Первая столица” і для підтвердження цього надає копію Свідоцтва України №НОМЕР_2 на знак для товарів і послуг „Первая столица”, зареєстрованого 30.04.1999 року Держпатентом України, що підтверджує право власності на позначення „Перша столиця” для певного виду послуг, саме :

позначення „ПЕРВАЯ СТОЛИЦА” – це свідоцтво №НОМЕР_3 (заявка №94072530 від 12.07.1994, опубл.30.04.1999р.) на знак для товарів і послуг відносно послуг 35,36, 37, 38, 41 та 42 класів МКТП;

позначення „ПЕРВАЯ СТОЛИЦА” – це свідоцтво №НОМЕР_4 (заявка №2001128176 від 18.12.2001 р., опубл.15.07.2004р.) на знак для товарів і послуг відносно товарів 30 та послуг 35 та 42 класу МКТП;

позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” – це свідоцтво  №НОМЕР_5 ( заявка №2001117607 від 27.11.2001 р., опубл. 15.07.2004 р.) для товарів 29,  30, 32, 34, 38 та плслуг 41 класів МКТП;

 позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” – це свідоцтво  №НОМЕР_6 ( заявка №2003066841 від 24.06.2003  р., опубл. 15.12.2005 р.) для товарів 3,5, 12, 16, 20, 28 та плслуг 35, 42, 43, 44 та 45 класів МКТП.

Усі зазначені торгівельні марки подані і зареєстровані у вигляді словесного позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” („ПЕРВАЯ СТОЛИЦА”), яке виконане українською або російською мовою з використанням певного шрифту.

Згдно зі ст.492 ЦК України „Торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатьні для вирізнення товарів(послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів(послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів”.

Відповідно до ст.1 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” торговельною маркою вважається „позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб”. Інакше кажучи, „товарний знак являє собою.... позначення, яке індивідуалізує товари даного підприємства і допомагає відрізнити їх від товарів його конкурентів”.

Об”єм правової охорони торговельної марки визначається приведеним в свідоцтві позначенням  і переліком товарів і послуг (ст.494 ГКУ). В законі України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг в ст.4 також вказується, що „Обсяг правової охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком  товарів і послуг”.

           У відповідності до ст.16 ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” (введеного в дію з 1 липня 1994 року Постановою ВРУ від 23 грудня 1993 року №3771-ХІІ ) свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом, в тому числі  і „виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом:

       зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг;

       зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги;

       позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати;

        позначення, схоже із зареєстрованим знаком , стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

          Згідно п.4 ст.16 Закону використовуванням знака визнається: нанесення  його на будь-який товар, для якого  знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов”язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням  знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт(ввезення) та експорт( вивезення);

застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано;

застосування його в ліловій документації чи в  рекламі та в мережі Інтернет.

         Знак визнається використаним , якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.

          Тобто власник свідоцтва може забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг.

         Позивач просить заборонити відповідачу використовувати торговельну марку „ПЕРША СТОЛИЦЯ” , не надавши жодного доказу такого використання з боку відповідача.

         Відповідач в своїй господарській діяльності використовує зовсім інше позначення, яким він володіє  на законній підставі і право власності на яке підтверджується Свідоцтвом України на знак для товарів і послуг №НОМЕР_7 (заявка №m2007 10524 від 26.06.2007, опубл. 25.09.2009 р.), видане Державним департаментом інтелектуальної власності України.

         Відзначають, що позначення  позивача значно відрізняється від позначення відповідача.

         Пунктом 4.3.2.4 Правил складання, подачі і розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг визначено наступне: „Позначення вважається тотожним з іншим  позначенням, якщо воно співпадає з ним у всіх елементах. Позначення вважається схожим  настільки , що його можна сплутати з іншим позначенням, якщо воно асоціюється в цілому, не враховуючи окрему різницю елементів”.

         У пункті 4.3.2.8 цих же правил сказано: „ Комбіновані позначення, заявлені як знаки, порівнюються з комбінованими позначеннями і з тими ж видами позначень, які входять до складу комбінованого позначення і перевіряються як елементи”.

        Тобто перевіряються словесні і графічні елементи, які входять до складу комбінованого позначення.

        При встановленні схожості словесних елементів позначень враховується звукова(фонетична), графічна(візуальна) і смислова (семантична) схожість.

         Позначення, що належить відповідачу, являє собою комбіноване позначення, яке складається зі словесного і графічного елементів. Графічний елемент подано у вигляді стилізованого зображення архітектурно-гідротехнічного ансамблю „Зеркальная струя” (Дзеркальний струмінь).

         „Зеркальная струя” була побудована ще у 1947 році як Пам”ятник Перемоги у Великій Вітчизняній війні і являє собою один із символів міста Харкова. „Зеркальная струя” – це водограй , оформлений у вигляді альтанки, з-під якої спускається дзеркальне полотно води. Перед альтанкою – святковий майданчик з квітником, позаду – романтичний ставок неправильної форми.

          Так, графічний елемент позначення відповідача складається зі стилізованого зображення альтанки та ставочка, що має кільцеподібну форму і прилягає до альтанки справа. Сама ж альтанка має арочні прорізі та ярусний куполоподібний дах зі шпилем.

          Словесний елемент подано у вигляді словосполучень „Дергачівський  м”ясокомбінат” і  „ПЕРША СТОЛИЦЯ” , та літер „Д”, „М”, „К”,  які виконані  різними шрифтовими графіками літерами українського алфавіту.

          Словосполучення „Дергачівський м”ясокомбінат” виконано оригінальним шрифтом, перша літера „Д виконана великою. Словосполучення розташоване по зовнішньому контуру кільцеподібної фігури графічного елемента, яка зображує ставочок.

          Словосполучення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” виконане звичайним шрифтом, великими літерами українського алфавіту і розташоване на фоні кільцевої поверхні стилізованого зображення ставочка.

          Літера „Д” виконана оригінальним прописним контурним шрифтом збільшеного розміру. Літери „М” і „К” виконані оригінальним шрифтом меншого розміру.

            Літери „Д”, „М” і „К” розташовані в середині кільцеподібної фігури графічного елемента таким чином, що літера „Д” ніби-то вписана у внутрішній  контур фігури , а літери „М” і „К” містяться відповідно ліворуч та праворуч від середньої лінії літери „Д”.

            Графічний і словесний елементи позначення гармонічно поєднані і мають завершений вигляд, тому сприймаються споживачем як єдине ціле. До того ж основним в зоровому сприйнятті споживача позначення виступає графічний елемент, який асоціюється з містом Харковом і Харківським регіоном.

            Це враження суттєво підсилюється словесним елементом, всі частини якого являють собою назву підприємства відповідача, а саме: „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” та літери „Д”, „М”, „К”, які є абревіатурою від назви  „Дергачівський м”ясо комбінат”. Відзначають, що словосполучення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” асоціюється з містом Харковом, який з 1917-1934 р.р. був першою столицею Української РСР.

            Дергачі – це містечко у передмісті Харкова, яке відоме своєю історією (місто засноване у другій половині ХХVII ст.), культурою та сучасними виробництвами.

            Таким чином, позначення відповідача в цілому асоціюється з високоякісними м”ясними виробами, що виробляються в Харківському регіоні, а саме, з продукцією Дергачівського м”ясокомбінату.

            Позначення  відповідача графічно відрізняються від позначень позивача шрифтовою графікою та завдяки наявності оригінального графічного елемента. До того ж, позначення відповідача складається із сорока знаків , це чотири слова і три літери,   на відміну від позначень позивача, які складаються з дванадцяти (тринадцяти на російській мові) знаків, це два слова. В позначеннях позивача графічний елемент відсутній.

             Позначення відповідача фонетично відрізняються від позначень позивача, тому що воно вимовляється як „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ ДМК”, а позначення позивача, як „ПЕРША СТОЛИЦЯ” („ПЕРВАЯ СТОЛИЦА”).

             Позначення відповідача сематично відрізняється від позначень позивача, тому що позначення відповідача асоціюється з високоякісними м”ясними виробами, що виробляються в Харківському регіоні, а саме, з продукцією Дергачівського м”сокомбінату, а позначення позивача – з містом Харковом.

             Крім того, відзначають, що послуги відповідача 35 класу під торговельною маркою „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ”, пов”язані, виключно, з введенням у цивільний обіг саме товарів 29 класу, згідно  в наведеним у матеріалах заявки переліком - це м”ясна продукція: бекон, ковбасні вироби, м”ясні консерви, м”ясо, м”ясні харчові продукти, паштети печінкові, шинка, а послуги 35 класу позначень, що належать ОСОБА_1 , як і послуги 36, 37, 38, 41, 42, 43, 44, 45 класів, згідно з наведеними у свідоцтвах №№НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6  переліком, не пов”язані з введенням у цивільний обіг товарів м»ясної продукції і спрямовані на різноманітні сфери людської діяльності, тобто вони призначені для різних сегментів ринку, що ніяк не призводить до змішування товарів і послуг та їх виробників серед споживачів.

             До того ж, словесне позначення „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ” відображає назву підприємства, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

             Таким чином, згідно з чинним законодавством та правилами складання, подачі і розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг, позначення відповідача суттєво відрізняється від позначень позивача, має розрізняльну здатність та набуло правову охорону, про що свідчить Свідоцтво України на знак для товарів та послуг №№НОМЕР_7, видане Державним департаментом інтелектуальної власності України, і що належить ОСОБА_6, як засновнику та директору ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ”.

             Також відзначають, що відповідач випускає продукцію високої якості, яка добре відома на території України, користується великим попитом споживачів внаслідок оригінального смаку, привабливого вигляду та високих органолептичних властивостей.

           Відповідач широко  рекламує свою продукцію, використовуючи своє позначення за свідоцтвом №НОМЕР_7 і періодично видає рекламні каталоги продукції, приймає участь у ярмарках, конкурсах, здійснює всі необхідні дії для захисту своєї ділової репутації.

           Так, продукція ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” приймала участь у конкурсі якості сирокопченої м”ясної продукції, яка виробляється у Харківській області, що відбувся наприкінці 2009 року.

           Для проведення оцінки якості конкурсної продукції були залучені фахівці , які пройшли підготовку в Українському науково – дослідницькому і навчальному центрі проблем стандартизації, сертифікації і якості і отримали свідоцтво експерта конкурсу „100 кращих товарів України”.

           В результаті проведеного конкурсу з 23-х видів сирокопчених виробів, що представили на конкурс підприємства Харкова і області, серед переможців відзначили 2-а види, а серед лауреатів 3 види ковбаси ТОВ „Дергачівський м”сокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ”, про що свідчать диплом переможця та диплом лауреата.

           Відзначають, що на споживчому ринку в Харківському регіоні і Україні невідома така продукція підприємця ОСОБА_1, як вищевказана м”ясна продукція відповідача і не виникає навіть принципової ймовірності виникнення у споживача враження про належність їх одній особі, що виготовляє товар або надає послуги.

           Відповідач у своїй діяльності використовує торговельну марку саме в такому вигляді, як зареєстровано в Державному департаменті інтелектуальної власності згідно зі Свідоцтвом України на знак для товарів та послуг №НОМЕР_7, виданим Державним департаментом інтелектуальної власності України, що на законних підставах належить ОСОБА_6, як засновнику та директору ТОВ „Дергачівський м”сокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ”.

           Вважають вимоги позивача незаконними та необґрунтованими, а тому підстави для їх задоволення відсутні.

           Аналогічні пояснення надали суду представники відповідача  Жітеньов А.В., Трухіна О.О.

            Заслухавши сторони, представників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наступне.

            Як встановлено судом,  позивач ОСОБА_1 є суб”єктом права інтелектуальної власності – торговельної марки „ПЕРША СТОЛИЦЯ”  на підставі Свідоцтва України №НОМЕР_2 на знак для товарів і послуг „Первая столица”, зареєстрованого 30.04.1999 року Держпатентом України та доповнення до свідоцтва на знак для товарів і послуг (продовження дії свідоцтва (156) 28.09.2004 , (186) 18.07.2014 , (450) 15.11.2004 . Бюл.№11) (арк. спр.6-7).

У даному свідоцтві вказані такі переліки видів та послуг під маркою ПЕРША СТОЛИЦЯ:

33 – алкогольні напої, отримані перегонкою, напої,  (спиртні напої, лікери);

35 – запис повідомлень,   дослідження ринку, агентства з імпорту-експорту, прокат інформаційних табло, агентства для інформації комерційної, інформація статистична, дослідження в області ділових операцій, консультативні служби для організації та управління справами; розповсюдження рекламних оголошень, прокат рекламних матеріалів, реклама, реклама телевізійна, консультації з управління справами, допомога в управлінні промисловими та комерційними операціями;

36 – послуги з організації  фондів (взаємні фонди), посередництво (надання агентів посередників);

37 – Інженерні будівельні роботи, кам”яно-будівельні роботи, будівництво;

38 – телевізійне віщання;

41 -  прокат кінопроекторів та кінематографічних приборів, кіностудії, постановка (виробництво) кінофільмів, прокат кінофільмів, підготовка(монтаж) радіо- та телевізійних програм, прокат радіо- та телевізійних приймачів, телевізійні передачі розважальні;

42 – прокат обчислювальних машин, інформаційні метеорологічні служби, інформація про стан та розвиток моди, складення репортажів, юридичні служби, постачання продовольчими товарами.

Крім того, свідоцтво на знак для товарів та послуг №НОМЕР_4 , а саме на позначення „ПЕРВАЯ СТОЛИЦА” позивачу було надано на підставі його заявки за №2001128176 від 18.12.2001 р., опубл.15.07.2004р. відносно товарів 30 та послуг 35 та 42 класу МКТП ( арк. спр.85);

-  за  заявкою ОСОБА_1 за №2001117607 від 27.11.2001 р., опубл. 15.07.2004 р. на знак „ПЕРША СТОЛИЦЯ”  для товарів 29,  30, 32, 34, 38 та послуг 41 класів МКТП позивачу було видане  свідоцтво  №НОМЕР_5 ( арк.спр.84);

 позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” – це свідоцтво  №НОМЕР_6 ( заявка №2003066841 від 24.06.2003  р., опубл. 15.12.2005 р.) для товарів 3,5, 12, 16, 20, 28 та послуг 35, 42, 43, 44 та 45 класів МКТП ( ? ).

Згідно свідоцтва на знак для товарів та послуг №НОМЕР_2 позивачем було передано право на на позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ на товари та послуги  33, 35, 36, 37, 38, 41 та 42 класу МКТП ( арк. спр.86). Вказаний договір передачі  було засвідчено  приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Тимченко Т.В. за реєстр.№ 8687 26 листопада 2001 року  - ТОВ „Олімп” м.Донецька (арк. спр.86);

Усі зазначені торговельні марки подані і зареєстровані у вигляді словесного позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” („ПЕРВАЯ СТОЛИЦА”), яке виконане українською або російською мовами з використанням певного шрифту.

Згідно зі ст.492 ЦК України торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатьні для вирізнення товарів(послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів(послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів”.

            Посилання позивача на ст.ст.15, 52, 53 Закону України „Про авторські права і  суміжні права” не знайшло свого обґрунтування в суді, оскільки  даний закон не регулює відносини, що виникають у зв”язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг.

           Вказані відносини регулює ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” від 15 грудня 1993 року №3689-ХІІ зі змінами та доповненнями.

Відповідно до ст.1 ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” торговельною маркою вважається „позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються відтоварів і послуг інших осбі”. Інакше кажучи, „товарний знак являє собою.... позначення, яке індивідуалізує товари даного підприємства і допомагає відрізнити їх від товарів його конкурентів”.

Об”єм правової охорони торговельної марки визначається приведеним в свідоцтві позначенням  і переліком товарів і послуг (ст.494 ЦК України).

В Законі України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» в ст.4 вказується, що обсяг правової охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком  товарів і послуг.

            У відповідності до ст.16 ЗУ „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” (введеного в дію з 1 липня 1994 року Постановою ВРУ від 23 грудня 1993 року №3771-ХІІ ) свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом, в тому числі  і „виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом:

       зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг;

       зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги;

       позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати;

        позначення, схоже із зареєстрованим знаком , стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

          Згідно п.4 ст.16 даного Закону використовуванням знака визнається: нанесення  його на будь-який товар, для якого  знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов”язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням  знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт(ввезення) та експорт( вивезення);

застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано;

застосування його в ліловій документації чи в  рекламі та в мережі Інтернет.

        Знак визнається використаним , якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.

          Тобто, власник свідоцтва може забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг.

         Відповідно до абз.3 ч.1 ст.2 даного Закону – свідоцтва на знаки для товарів і послуг видає Установа у сфері охорони прав на знаки для товарів і послуг та забезпечує їх державну реєстрацію.

         Відповідно до  п.п.1.1 п.1 Наказу Державного патентного відомства  України від 28.07.1995 р. за №116  про правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України  на знак для товарів і послуг, такою установою (відомством) є Державне патентне відомство України ( з 2000року Державний департамент інтелектуальної власності згідно ПКМУ від 4 квітня 2000 року №601).

         Відповідно до п.1,2,3 ст.5 Закону №3689-ХІІ – правова охорона надається знаку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та на який не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом.

         Об”єктом  знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими  позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена,  літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень.

         Право власності на знак засвідчується свідоцтвом. Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки до Установи і продовжується Установою за клопотанням власника свідоцтва щоразу на 10 років, за умови сплати збору в порядку, встановленому пунктом 2 статті 18 цього Закону. Порядок продовження строку дії свідоцтва встановлюється Установою.

          Відповідно до п.4 ст.5 Закону 3689-ХІІ обсяг правової охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком товарів і послуг.

          Право власності позивача на знак (торговельну марку) „Перша Столиця” засвідчено свідоцтвом на знак для товарів  і послуг за №НОМЕР_2 від 30.04.1999 р. Держпатентом України.

           У вказаному свідоцтві визначено крім іншого: зображення знаку, який складається із 2 слів та 12 знаків словесного позначення „Перша Столиця” (розділ під кодом (540) та перелік товарів та послуг на які розповсюджується обсяг правової охорони. Згідно п.2.1.15 наказу Держпатенту №116 в розділі під кодом (511) наводиться повний перелік товарів і(або послуг, для яких просять правову охорону знаку. Товари і/або послуги мають бути згруповані за класами  Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП). Спочатку зазначається номер класу, а потім наводяться товари і/або послуги, що відносяться до класу. Номери класів розміщуються у порядку зростання. У позивача наведені наступні класи МКТП – 33, 35, 36, 37, 38, 41, 42.

          Відповідач в своїй господарській діяльності використовує зовсім інше позначення, яким він володіє  на законній підставі і право власності на яке підтверджується Свідоцтвом України на знак для товарів і послуг №НОМЕР_7 (заявка №m2007 10524 від 26.06.2007, опубл. 25.09.2009 р.), видане Державним департаментом інтелектуальної власності України.

           Відзначають, що позначення  позивача значно відрізняється від позначення відповідача.

           Пунктом 4.3.2.4 Правил складання, подачі і розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг визначено наступне: „Позначення вважається тотожним з іншим  позначенням, якщо воно співпадає з ним у всіх елементах. Позначення вважається схожим  настільки , що його можна сплутати з іншим позначенням, якщо воно асоціюється в цілому, не враховуючи окрему різницю елементів”.

           У пункті 4.3.2.8 цих же правил сказано: „ Комбіновані позначення, заявлені як знаки, порівнюються з комбінованими позначеннями і з тими ж видами позначень, які входять до складу комбінованого позначення і перевіряються як елементи”.

           Тобто, перевіряються словесні і графічні елементи, які входять до складу комбінованого позначення.

           При встановленні схожості словесних елементів позначень враховується звукова(фонетична), графічна(візуальна) і смислова (семантична) схожість.

           Позначення, що належить відповідачу, являє собою комбіноване позначення, яке складається зі словесного і графічного елементів. Графічний елемент подано у вигляді стилізованого зображення архітектурно-гідротехнічного ансамблю „Зеркальная струя” (Дзеркальний струмінь).

          „Зеркальная струя” була побудована ще у 1947 році як Пам”ятник Перемоги у Великій Вітчизняній війні і являє собою один із символів міста Харкова. „Зеркальная струя” – це водограй , оформлений у вигляді альтанки з-під якої спускається дзеркальне полотно води. Перед альтанкою – святковий майданчик з квітником, позаду – романтичний ставок неправильної форми.

            Так графічний елемент позначення відповідача складається зі стилізованого зображення альтанки та ставочка, що має кільцеподібну форму і прилягає до альтанки справа. Сама ж альтанка має арочні прорізі та ярусний куполоподібний дах зі шпилем.

            Словесний елемент подано у вигляді словосполучень „Дергачівський  м”ясокомбінат” і  „ПЕРША СТОЛИЦЯ” , та літер „Д”, „М”, „К”,  які виконані  різними шрифтовими графіками літерами українського алфавіту.

            Словосполучення „Дергачівський м”ясокомбінат” виконано оригінальним шрифтом, перша літера „Д виконана великою. Словосполучення розташоване по зовнішньому контуру кільцеподібної фігури графічного елемента, яка зображує ставочок.

            Словосполучення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” виконане звичайним шрифтом, великими літерами українського алфавіту і розташоване на фоні кільцевої поверхні стилізованого зображення ставочка.

            Літера „Д” виконана оригінальним прописним контурним шрифтом збільшеного розміру. Літери „М” і „К” виконані оригінальним шрифтом меншого розміру.

             Літери „Д”, „М” і „К” розташовані в середині кільцеподібної фігури графічного елемента таким чином, що літера „Д” ніби-то вписана у внутрішній  контур фігури , а літери „М” і „К” містяться відповідно ліворуч та праворуч від середньої лінії літери „Д”.

              Графічний і словесний елементи позначення гармонічно поєднані і мають завершений вигляд, тому сприймаються споживачем як єдине ціле. До того ж основним в зоровому сприйнятті споживача позначення виступає графічний елемент, який асоціюється з містом Харковом і Харківським регіоном.

             Це враження суттєво підсилюється словесним елементом, всі частини якого являють собою назву підприємства відповідача, а саме: „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” та літери „Д”, „М”, „К”, які є абревіатурою від назви  „Дергачівський м”ясокомбінат”. Відзначають, що словосполучення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” асоціюється з містом Харковом, який з 1917-1934 р.р. був першою столицею Української РСР.

              Дергачі – це місто у передмісті м.Харкова, яке відоме своєю історією ( засноване у другій половині ХХVII ст.), культурою та сучасними виробництвами.

              Таким чином, позначення відповідача в цілому асоціюється з високоякісними м”ясними виробами, що виробляються в Харківському регіоні, а саме, з продукцією Дергачівського м”ясокомбінату.

              Правова охорона згідно свідоцтва України №НОМЕР_7 надається комбінованому позначенню „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” відносно товарів і послуг 29 і 35 класів Міжнародної класифікації товарів. Позначення складається з графічного і словесного елементів. Словесний елемент подано у вигляді словосполучень „Дергачівський м”ясокомбінат” і „ ПЕРША СТОЛИЦЯ”, та літер „Д”, „М”, „К”, що є початковими літерами назви . „Дергачівський м”ясокомбінат” і які виконані різними шрифтовими графіками літерами українського алфавіту.

             У вказаному свідоцтві Державного департаменту інтелектуальної власності знак відповідає власному найменуванню підприємства, відповідно до державної реєстрації юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 №087251, зареєстроване у виконавчому комітеті Харківської міської ради від 18.07.2008р.) і складається із 4 слів, 3 літер та сорока знаків. Згідно свідоцтва України №НОМЕР_7 Державного департаменту інтелектуальної власності обсяг правової охорони розповсюджується  на перелік товарів за класом 29- м”ясні та ковбасні вироби, для виробництва яких власне і створювалося ТОВ (це підтверджується статутом підприємства та експлуатаційним дозволом №20-10-04 Мt, виданим Управлінням ветеринарної медицини в Дергачівському районі Харківської області від 11.12.2008р.) Що стосується послуг за класом 35, то ці послуги, пов”язані виключно з введенням товарів 29 класу у цивільний обіг  і переліку цих послуг також немає у свідоцтві позивача. У позивача в обсязі правової охорони за свідоцтвом України №НОМЕР_2 немає перелічених товарів та послуг.

           Таким чином,  знак для товарів і послуг (торговельна марка) за свідоцтвом України №НОМЕР_7 та знак для товарів і послуг (торгівельна марка) за свідоцтвом України №НОМЕР_2 зареєстровані для різних позначень і для неоднорідних товарів та послуг.

           Відповідно до ч.2 ,ч.4 ст.16 Закону свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом.

           Позначення  відповідача графічно відрізняються від позначень позивача шрифтовою графікою та завдяки наявності оригінального графічного елемента. До того ж, позначення відповідача складається із сорока знаків , це чотири слова і три літери,   на відміну від позначень позивача, які складаються з дванадцяти (тринадцяти) знаків, це два слова. В позначеннях позивача графічний елемент відсутній.

           Позначення відповідача фонетично відрізняються від позначень позивача, тому що воно вимовляється як „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ ДМК”, а позначення позивача, як „ПЕРША СТОЛИЦЯ” („ПЕРВАЯ СТОЛИЦА”).

           Позначення відповідача сематично відрізняється від позначень позивача, тому що позначення відповідача асоціюється з високоякісними м”ясними виробами, що виробляються в Харківському регіоні, а саме, з продукцією Дергачівського м”сокомбінату, а позначення позивача – з містом Харковом.

           Крім того, відзначають, що послуги відповідача 35 класу під торговельною маркою „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ”, пов”язані, виключно з введенням у цивільний обіг саме товарів 29 класу, згідно  в наведеним у матеріалах заявки переліком - це м”ясна продукція: бекон, ковбасні вироби, м”ясні консерви, м”ясо, м”ясні харчові продукти, паштети печінкові, шинка, а послуги 35 класу позначень, що належать ОСОБА_1 , як і послуги 36, 37, 38, 41, 42, 43, 44, 45 класів, згідно з наведеними у свідоцтвах №№НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6  переліком, не пов”язані з введенням у цивільний обіг товарів м2ясної продукції і спрямовані на різноманітні сфери людської діяльності, тобто вони призначені для різних сегментів ринку, що ні як не призводить до змішування товарів і послуг та їх виробників серед споживачів.

            До того ж, словесне позначення „Дергачівський м”ясокомбінат ПЕРША СТОЛИЦЯ” відображає назву підприємства, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

            Таким чином, згідно з чинним законодавством та правилами складання, подачі і розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг, позначення відповідача суттєво відрізняється від позначень позивача, має розрізняльну здатність та набуло правову охорону, про що свідчить Свідоцтво України на знак для товарів та послуг №№НОМЕР_7, видане Державним департаментом інтелектуальної власності України, і що належить ОСОБА_6, як засновнику та директору ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ”.

           Відповідач випускає продукцію високої якості, яка добре відома на території України, користується великим попитом споживачів внаслідок оригінального смаку, привабливого вигляду та високих органолептичних властивостей.

           Відповідач широко  рекламує свою продукцію використовуючи своє позначення за свідоцтвом №НОМЕР_7 і періодично видає рекламні каталоги продукції, приймає участь у ярмарках, конкурсах, здійснює всі необхідні дії для захисту своєї ділової репутації.

            Відповідно до п.1 ст.16 Закону права, що випливають із свідоцтва, діють від дати подання заявки, тобто права по свідоцтву України № НОМЕР_7 у власника знаку ОСОБА_6 діють з 26.06.2007 року.

            Відповідно до п.7 ст.16 Закону власник свідоцтва може передавати будь-якій особі дозвіл(видати ліцензію) на використання знака  на підставі ліцензійного договору.

            Ліцензійний договір повинен містити умову про те, що якість товарів і послуг, виготовлених чи наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів  послуг власника свідоцтва і що останній здійснюватиме контроль за використанням цієї умови.

           Відповідно до п.9 ст.16 Закону договір про передачу права власності на знак і ліцензійний договір вважаються дійсними, якщо вони укладені у письмовій формі і підписані сторонами.

            Між власником знаку ОСОБА_6 та ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” укладено спочатку ліцензійний договір від 25.07.2008 року про передачу права на використання об”єкта інтелектуальної власності на знак для товарів та послуг комбінованого позначення „ПЕРША СТОЛИЦЯ” , що випливає з заявки на знак для товарів та послуг № 2007 10524 від 26.06.2007 на строк до отримання свідоцтва, а потім ліцензійний договір від 28 вересня 2009 року за №09/2009 строком дії до 26 червня 2017 р. про передачу права на використання знака для товарів і послуг, відповідно до ст.1.5 якого сторони, ОСОБА_6 – Ліцензіар та ТОВ „Дергачівський м”ясо комбінат- ПЕРША СТОЛИЦЯ” – ліцензіат, домовилися, що використання знаку для товарів і послуг, виконаного згідно Свідоцтва на знак для товарів і послуг №НОМЕР_7.

           Відповідач у своїй діяльності використовує торговельну марку саме в такому вигляді, як зареєстровано в Державному департаменті інтелектуальної власності згідно зі Свідоцтвом України на знак для товарів та послуг №НОМЕР_7, виданим Державним департаментом інтелектуальної власності України, що на законних підставах належить ОСОБА_6, як засновнику та директору ТОВ „Дергачівський м”сокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ

           Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що право власності на знак (торговельну марку) „Дергачівський м”ясокомбінат-ПЕРША СТОЛИЦЯ” відповідачем набуте згідно діючого законодавства,  засвідчене відповідним свідоцтвом Державного департаменту інтелектуальної власності України №НОМЕР_7, що підтверджує оригінальність знаку (торговельної марки) і охороняє відокремлений від свідоцтва позивача обсяг прав на товари та послуги, які введені у цивільний обіг.

            З наведеного слідує, що позов в частині відновлення порушеного права інтелектуальної власності задоволенню не підлягає. У зв»язку з цим також не підлягають задоволенню вимоги відносно відшкодування моральної шкоди внаслідок  відсутності підстав для задоволення.. як і вимоги відносно стягнення судових витрат.

     Таким чином, позов  задоволенню не підлягає.

            На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.492-495 ЦК України, ЗУ„Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” від 15 грудня 1993 року №3689-ХІІ, ст.ст. 10,11,27,31,57-60, 209, 212, 215 ЦПК України, суд  -

                                                      В И Р І Ш И В:

              В задоволенні позову ОСОБА_1 про порушення права інтелектуальної власності щодо заборони ТОВ „Дергачівський м”ясокомбінат – ПЕРША СТОЛИЦЯ” використовувати торговельну марку „ПЕРША СТОЛИЦЯ”, відшкодування моральної шкоди – відмовити повністю.

             Апеляційна скарга може бути подана в 10-денний строк з моменту проголошення рішення суду до Апеляційного суд Харківської області через районний суд.

                           Суддя                                                                                             Л.К.Калмикова

  • Номер: 6/639/259/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-502/10
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Харкова
  • Суддя: Калмикова Людмила Костянтинівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.09.2015
  • Дата етапу: 18.09.2015
  • Номер: 6/464/129/16
  • Опис: про видачу дубліката виконавчого листа
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-502/10
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Калмикова Людмила Костянтинівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.07.2016
  • Дата етапу: 02.08.2016
  • Номер: 22-ц/4809/1023/21
  • Опис: на бездіяльність державного виконавця
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-502/10
  • Суд: Кропивницький апеляційний суд
  • Суддя: Калмикова Людмила Костянтинівна
  • Результати справи: залишено без розгляду; Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.04.2021
  • Дата етапу: 08.07.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація