Судове рішення #11074068

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  ВІННИЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

Справа  № 22ц – 3898 / 2010               Рішення постановлено під головуванням

Категорія 57                                                                         судді: Бондар О.В.

                                                                                     Доповідач : Сопрун В.В.

26 липня 2010року                                                                               м.Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

    головуючого судді: Сопруна В.В.,

    суддів:  Матківської М.В., Пащенко Л.В.,

    при секретарі:   Сніжко О.А.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці, в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України у Гайсинському районі про перерахунок пенсії,-

          за апеляційною скаргою управління пенсійного фонду України у Гайсинському районі на рішення Гайсинського районного суду від 10 червня 2010 року,

В С Т А Н О В И Л А :

    В квітні 2010 року ОСОБА_1 звернувся в Гайсинський районний суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі про перерахунок пенсії, як дитині війни (а.с.2), посилаючись на те, що відповідно до закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року №2195-ІУ йому повинна виплачуватися пенсія за віком як дитині війни з розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком. Проте, дана пенсія йому не  виплачувалася. ОСОБА_1 просив суд зобов’язати управління ПФУ у Гайсинському районі зобов’язати здійснити перерахунок пенсії та виплатити йому пенсію з урахуванням надбавки до пенсії як дитини війни в розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 22.05.2008  року по день винесення судом рішення по даній справі.

    Рішенням Гайсинського районного суду від 10 червня 2010 року (а.с. 134-35) позовні  вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов’язано управління  Пенсійного фонду в Гайсинському районі перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в частині щомісячного підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» за період з 22.05.2008 року по 10.06. 2010 року.    

    Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі оскаржує  її в апеляційному порядку (а.с.38-39), посилаючись на те,  що судом неповно з’ясовані обставини, які мають значення для справи, що призвело до неправильного застосування норм матеріального права. Апелянт просить оскаржуване рішення скасувати, ухваливши нове рішення про відмову у задоволенні позову.

    Заслухавши доповідача, пояснення і заперечення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази, перевіривши законність і обгрунтованість оскаржуваного судового рішення в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів прийшла до висновку, що скарга не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до ст.ст. 213, 214 ЦПК України рішення повинно бути законним і  обгрунтованим та відповідати на питання: чи мали місце обставини, якими обгрунтувалися вимоги і заперечення, якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані ( пропущення строку позовної давності, тощо), що мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правовідносини випливають із встановлених обставин, яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.

 Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Умовами обгрунтованості є повне і всебічне з’ясування обставин, що мають значення для справи, доведеність тих обставин, які суд вважає встановленими, відповідність висновків суду обставинам справи.  

           Задовільняючи  позовні вимоги ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що останній має право на пільги, передбачені ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року № 2195-ІV.

    Зазначений Закон передбачає, що дітям війни пенсії або щомісячна державна соціальна допомога чи щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

          Згідно  ст. 6  Закону   України   від  18 листопада   2004 року (   в  редакції,   чинній   на   час   розгляду   справи )   передбачено,   що   дітям   війни   пенсії   або   щомісячне   довічне   грошове   утримання   чи   державна   соціальна   допомога,   що   виплачується   замість   пенсії,   підвищується   на   30%   мінімальної    пенсії   за  віком.

    Однак,   відповідно   до п. 17 ст. 77   Закону   України    від   20 грудня   2005 року  « Про   Державний   бюджет   України   на  2006  рік»   дію   ст. 6   Закону   України   від   18  листопада   2004  року   зупинено   на  2006  рік.  

    Крім  того,   Законом   України   від   19 січня   2006 року   « Про   внесення   змін   до   Закону   України  « Про  Державний   бюджет   України    на  2006 рік»   із   положень   Закону   України   від  20 грудня   2005 року  « Про  Державний   бюджет   України   на   2006  рік»   виключено  п. 17  ст. 77  зазначеного   вище   Закону,   а   новою   редакцією   ст. 110  цього  ж   Закону   встановлено,   що   пільги   дітям   війни,   передбачені   ст. 6  Закону   від  18  листопада   2004  року   запроваджуються   у  2006  році    поетапно,   за   результатами   виконання   бюджету   у   першому   півріччі,   у  порядку,   визначеному   Кабінетом   Міністрів    України   за   погодженням   з   Комітетом   Верховної   Ради   України   з   питань   бюджету.    

    Однак,   протягом   2006 року   Кабінет   Міністрів   не   приймав   рішення   на   виконання    вимог   ст. 110  Закону   України    від  20  грудня   2005  року  « Про   Державний   бюджет   України   на   2006 рік».

    Тому  пільги  для  дітей  війни,  передбачені  ст.6 Закону України  від  18 листопада 2004 року   у   2006 році   запроваджено   не  було.

    Пунктом  12  ст. 71  Закону   України   від   19  грудня   2006  року  « Про  Державний  бюджет  України  на 2007 рік»  дію  ст. 6 Закону  України   від  18 листопада  2004 року   зупинено   на   2007 рік   із  урахуванням   ст. 111  вищезазначеного   Закону.

    Однак,   рішенням   Конституційного   Суду   України   від  9 липня   2007 року   №  6-рп/2007 ( справа   про   соціальні   гарантії   громадян )   визнано   такими,   що   не  відповідають   Конституції   України   (  є   неконституційними )   положення   п. 12  ст. 71  Закону   України   від  19 грудня   2006  року  « Про  Державний   бюджет   України   на  2007 рік»,   яким   зупинено   на  2007 рік   дію   ст. 6  Закону   України   від  18  листопада   2004  року   із   урахуванням   ст. 111   цього   Закону.  

    Підпунктом  2  пункту  41   розділу   другого   Закону   України   від  28  грудня   2007 року  « Про  Державний   бюджет   України   на  2008 рік   та   про   внесення   змін   до  деяких  законодавчих  актів  України»  норми  ст. 6 Закону України  від 18  листопада   2004 року   щодо   розмірів   підвищення   пенсії   дітям   війни   викладено   в   новій    редакції.

    Тоді  як,   рішенням   Конституційного   Суду   України   від   22  травня   2008 року   № 10-рп/2008 ( справа   щодо   предмета   та   змісту   закону   про   Державний  бюджет   України )  зміни,   внесені    підпунктом  2   пункту  41   розділу   другого   Закону   України   від   28  грудня   2007  року  « Про  Державний   бюджет   України   на   2008 рік  та   про   внесення   змін  до  деяких   законодавчих   актів   України»   щодо   розмірів   підвищення   пенсії   дітям   війни   визнано   такими,   що   не   відповідають   Конституції   України (  є   неконституційними ).

Згідно  ч. 2  ст. 152   Конституції   України    закони,   інші   правові   акти   або   їх  окремі   положення,   що   визнані   неконституційними,   втрачають  чинність   з  дня   ухвалення   Конституційним    Судом   України   рішення    про   їх   неконституційність.  

Таким  чином,   право   на  здійснення   перерахунку   підвищення   до   пенсії   у   розмірах,   визначених   ст. 6  Закону   від  18 листопада   2004 року,   мають   діти   війни   з   9  липня   по  31 грудня   2007  року  та   з  22  травня   2008 року.

Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Качко проти України» зазначив: « … в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними».

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення (постанову в даному випадку) без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе  рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Суд першої інстанції, ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову ОСОБА_1 не допустив неправильного застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. Судом першої інстанції відповідно до положень ст. 212 ЦПК України повно з’ясовано обставини справи, тому підстав для скасування чи зміни оскарженого рішення судова колегія не вбачає.

Доводи апеляційної скарги управління Пенсійного Фонду України у Гайсинському районі необґрунтовані і висновків  суду першої інстанції не спростовують.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України у Гайсинському  районі – відхилити.

Рішення Гайсинського районного суду від 10 червня 2010 року - залишити   без   змін.  

Ухвала   набирає   законної   сили   з  моменту  його  проголошення.

    Протягом двох місяців ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України.

              Головуючий: підпис

                         Судді: підпис

    З  оригіналом   вірно :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація