Судове рішення #11073006

Справа № 2-174

2010р.

  Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

30  червня 2010 року      Збаразький районний суд Тернопільської області

у складі:      головуючої суду                                           Щербатої Г.Р.

                 секретарі                                                            Довбуш М.Ю.

                       з участю представника позивача                      ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Збаражі справу за позовом  приватного акціонерного товариства «ПРОСТО-страхування» ( попередня назва ЗАТ«ПРОСТО-страхування»)  до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди,  в порядку регресу, заподіяної  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

встановив:

    Позивач ПАТ «ПРОСТО-страхування» звернулося з позовом до відповідача  ОСОБА_3  про  відшкодування шкоди,  в порядку регресу, заподіяної  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,  посилаючись на те, що 25.01.2008 року під час ДТП, що мало місце на вул.Об”Їздній м.Тернопіль, по вині відповідача, пошкоджений автомобіль “Opel Vectra” реєстраційний номер НОМЕР_1, чим заподіяна шкода ОСОБА_4 в сумі 45596.80 грн. На підставі договору страхування, що укладений між позивачем і ОСОБА_4, страхувальнику виплачено страхове відшкодування в повному розмірі. Оскільки розмір страхового відшкодування перевищує встановлений ліміт 25500.00 грн., тому позивачпросить в порядку регресу стягнути із відповідача різницю між фактичним розміром шкоди і страховим відшкодуванням в сумі 20096.80 грн.

    В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав  та просить стягнути з відповідача кошти в сумі 20096.80 грн., виплачені товариством страхувальнику ОСОБА_4

    Відповідач позовні вимоги визнав, однак причиною  не відшкодування різниці між фактичним розміром шкоди і страховим відшкодуванням, є відсутність коштів у його сісейному бюджеті.     Позивач ОСОБА_5 не заперечує проти ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

    Відповідно до ст. 993 ЦК України

    Із змісту ч.2 ст.1187 ЦК України вбачається,  що шкода,   завдана    джерелом    підвищеної     небезпеки, відшкодовується  особою,  яка  на  відповідній  правовій  підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє   транспортним   засобом,

    Згідно  ст.1191 ЦК України

    Судом встановлено, що 25 січня 2008 року приблизно 21 год. 15 хвилин на вулиці вул.Об”Їздна м.Тернопіль, з вини водія   автомобіля ВАЗ-2102 реєстраційний номер НОМЕР_2  ОСОБА_3 , який керуючи вказаним автомобілем,  порушивши п.13.1 Правил дорожнього руху України, не урахував дорожню обстановку та  не дотримався безпечної дистанції, допустив зіткнення з автомобілем “Opel Vectra” реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_6

    Постановою  Збаразького районного суду Тернопільської області від 01.02.2008 року  ОСОБА_3 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КупАП і підданий штрафу в розмірі 40 грн.

Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди пошкоджений автомобіль ОСОБА_4 і згідно висновку спеціаліста №66 експертного автотоварознавчого дослідження від 11.02.2008 року вартість відновлювального ремонту автомобіля “Opel Vectra” становить 45596.80 грн.

16 березня 2007 року між ПАТ «ПРОСТО-страхування» та ОСОБА_4 укладений договір страхування № АТК 114949 майнових інтересів власника автомобіля “Opel Vectra” реєстраційний номер НОМЕР_1, з лімітом відповідальності 25500 грн..

Зазначена дорожньо-транспортна подія визнана позивачем страхою, про що 10 квітня 2008 року було складено Страховий акт.

Відповідно до платіжного доручення №8010 від 22 квітня 2008 року товариство виплатило ОСОБА_4 страхове відшкодування     в сумі 45596.80 грн.      

        Проаналізувавши докази представлені позивачем суд вважає, що позовні вимоги підставні, оскільки відповідач зобов”язаний відшкодувати, в порядку регресу, недостатню страхову виплату сумі 20096.80 грн. для повного відшкодування завданої ним шкоди, що виплачена страхувальнику ПАТ «ПРОСТО-страхування».

    На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 993, 1187, 1191 ЦК України,  ст.10,60 ЦПК України, суд-

вирішив:

    Позов задовольнити.

    Стягнути, в порядку регресу, з ОСОБА_3  на користь приватного акціонерного товариства «ПРОСТО-страхування» 20096 грн. 80 коп. страхового відшкодування завданої шкоди та судові витрати по справі в сумі 320 грн. 97 коп.

        Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вказаний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                                                   Щербата Г.Р.                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація