КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-7187/09/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Старова Н.Є.
Суддя-доповідач: Цвіркун Ю.І
У Х В А Л А
Іменем України
"15" вересня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді –Цвіркуна Ю.І.;
суддів – Зайця В.С.,
Земляної Г.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Президента України –Гаранта Конституції і Законів України Ющенка Віктора Андрійовича, треті особи - Секретаріат Президента України – Ставнійчук Марина Іванівна та Генеральний прокурор України –Медведько Олександр Іванович, про оскарження дій Президента України,
встановив:
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулися до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Президента України –Гаранта Конституції і Законів України Ющенка Віктора Андрійовича, треті особи - Секретаріат Президента України –Ставнійчук Марина Іванівна та Генеральний прокурор України –Медведько Олександр Іванович, про оскарження дій Президента України.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2009 року позовну заяву повернуто позивачам.
Не погоджуючись з ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2009 року, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулися до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просять ухвалене у справі судове рішення скасувати та поправити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
В силу статті 197 КАС України апеляційний розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.
Виходячи зі змісту позовних вимог, в даному адміністративному позові ОСОБА_3 та ОСОБА_4 просять суд зобов’язати позивача та третіх осіб до вчинення дій та не оскаржують правових актів індивідуальної дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, що стосуються конкретно їх.
На час звернення позивачів до суду та прийняття оскаржуваної ухвали суду від 13 травня 2008 року ч.2 статті 19 КАС України передбачала, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача, крім справ з приводу оскарження актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, які стосуються інтересів конкретної особи.
Територіальна юрисдикція Київського окружного адміністративного суду не поширюється на місто Київ, що в совою чергу виключає можливість розгляду даної справи в Київському окружному адміністративному суді.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що дана адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду.
Судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 197, 200, 205 КАС України, суд
у х в а л и в:
Апеляційні скарги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 залишити без задоволення.
Ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2009 року залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо його було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення постанови в повному обсязі (стаття 212 КАС України).
Головуючий суддя Ю.І. Цвіркун
Суддя В.С. Заяць
Суддя Г.В. Земляна