Судове рішення #11050201

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    РІШЕННЯ

     ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 20 вересня 2010 року                                                                      Справа №08/1665

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Кучеренко О.І., при секретарі судового засідання Голосінській Н.М., за участю представників сторін:

від позивача –Богуславець С.С. - представник за довіреністю,

від відповідача –представник не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за позовною заявою

позивача           відкритого акціонерного товариства “Черкасиобленерго” в особі   

                     уповноваженого відокремленого структурного підрозділу –

                      Черкаського району електричних мереж

до

відповідача  фізичної особи –підприємця ОСОБА_2

про            стягнення  741,07 грн.,

ВСТАНОВИВ:

          Заявлено позов про стягнення з відповідача  741 грн. заборгованості  за поставлену електроенергію згідно договору №320 від 20.06.2008 та відшкодування в зв’язку з цим державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав  в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач письмовий відзив на позовну заяву не подав, представника у судове засідання не направив, хоча був двічі належним чином повідомлений про дату та час судового засідання.

Неподання відповідачем відзиву на позовну заяву та нез’явлення представника відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.

          Відкрите акціонерне товариство "Черкасиобленерго"  (далі Позивач) в особі директора Черкаського РЕМ Шияна В.В. що діє на підставі довіреності №4393/13-юр від 25.01.2010 року та фізичною особою –підприємцем ОСОБА_2 (далі Відповідач), 20 червня 2008 року  було укладено договір №320 про постачання електричної енергії (далі –Договір).

Відповідно до умов п.2.2.2 зазначеного Договору Позивач зобов'язувався відпускати Відповідачу електроенергію, як різновид товару, в межах та обсягах, визначених договором, а Відповідач згідно п.п. 2.3.3.-2.3.4. Договору зобов'язувався сплачувати вартість  електричної енергії згідно з умовами додатків «Порядок розрахунків»та «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії», здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками споживача згідно з додатком «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії».

Відповідно до Порядку розрахунків Відповідач самостійно зобов’язаний до 7 числа кожного місяця знімати покази електролічильників, та протягом п’яти днів оплачувати спожиту електричну енергію.

За змістом пункту 6.11. «Правил користування електричною енергією»остаточний розрахунок споживача за електричну енергію, спожиту протягом розрахункового періоду, здійснюється на підставі виставленого постачальником електричної енергії рахунка.

За час виконання вказаного договору за Відповідачем утворилась заборгованість за спожиту електроенергію.

Станом на 25.08.2010 Відповідач своїх зобов'язань в повній мірі не виконав і заборгованість згідно даного Договору становить  741,07 грн.

                Статтями  173, 174, 181, 193 ГК України, ст.ст. ст.ст. 525, 526, 530, ЦК України встановлено, що господарським визнається зобов’язання, що виникає між суб’єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб’єкт (зобов’язана сторона, у тому числі боржник) зобов’язаний вчинити певну  дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб’єкта ( виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб’єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку.

Господарські зобов’язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення  ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Оцінивши фактичні обставини справи та приписи наведеного вище законодавства суд приходить до наступних висновків.

Господарські зобов’язання між сторонами виникли на підставі договору №320 від 20.06.2008, відповідно до умов якого Позивач зобов'язувався відпускати Відповідачу електроенергію, як різновид товару, в межах та обсягах, визначених Договором, а Відповідач зобов'язувався сплачувати вартість  електричної енергії згідно з умовами додатків «Порядок розрахунків»та «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії.

Свої зобов’язання за цим договором Позивач виконав належним чином та поставив Відповідачу товар –електричну енергію. Таким чином, у Відповідача виникло зобов’язання щодо оплати вартості поставленого товару на умовах договору.

Однак Відповідач в порушення вимог ст.ст. 525, 526, 530, 692  ЦК України свої зобов’язання щодо оплати вартості придбаного товару належним чином не виконав, заборгувавши Позивачу  на час розгляду справи 741,07 грн.

Наявність заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком суми боргу, копією договору  про постачання електричної енергії рахунком-фактурою №320 від 12.08.2010.

Відповідачем не надано відповідних доказів та не доведено, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення, тому суд вважає доведеною та такою, що підлягає до задоволення вимогу Позивача про стягнення з Відповідача  741,07 грн. заборгованості.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України з відповідача підлягають стягненню судові витрати: державне мито в сумі 102,00 грн. та  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236,00 грн.

Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,  суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

          

Стягнути з фізичної особи –підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь відкритого акціонерного товариства «Черкасиобленерго»в особі уповноваженого відокремленого структурного підрозділу - Черкаського району електричних мереж, (м. Черкаси, вул. Ільїна, 51, код 25204488) –741,07 грн. заборгованості за отриману електроенергію, 102,00 грн. державне мито, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236,00 грн.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                  О.І. Кучеренко

Повне рішення складено 22.09.10


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація