Судове рішення #11048827

Справа № 2-2419/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

30 липня 2010 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого – судді :               Крамара О.В.

при секретарі :                           Малик О.Я.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, -

в с т а н о в и в :

06 липня 2010 року, ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом в якому просить стягувати з ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, в розмірі 500 грн., щомісячно до закінчення ним навчання, тобто до 01.07.2012 року.

В підтвердження позовних вимог посилається на те, що до 24.01.1996 року перебувала в шлюбі з ОСОБА_2, від якого народилося двоє дітей: дочка ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2 та син ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 Діти на даний час вже повнолітні, але син продовжує навчання у Дрогобицькому вищому професійному училищі № 19 на неповному державному забезпеченні, оплата якого становить 1000 грн.

До повноліття дітей відповідач сплачував аліменти на їх утримання. В даний час та до 01.07.2012 року син ОСОБА_3 навчатиметься та потребує у зв»язку з цим фінансової допомоги.

Він знаходиться на її утриманні, проте із-за того, що вона не працює, оскільки є інвалідом ІІІ-ої групи загального захворювання та недостатньо високої пенсії їй складно самій утримувати сина.

На підставі вищенаведеного та у відповідності до ст. 199 СК України, яка передбачає, що якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, тому вона і звернулася з даним позовом в суд.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги змінила, а саме просить стягувати аліменти не в твердій грошовій сумі, а в частці від заробітку та доходів.

 Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні погодився з тим, щоб сплачувати аліменти на утримання сина в розмірі ? частина із всіх видів заробітку та доходів.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову, а згідно вимог п. 1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь в справі, не підлягають доказуванню, тому заслухавши пояснення сторін, суд дійшов висновку, що з ОСОБА_2 слід стягувати аліменти в частці, починаючи з дня подання позову і до закінчення сином навчального закладу, але не довше ніж до досягнення ним 23 років.

Враховуючи вищенаведене та   керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України , ст.ст. 183, 199-200 Сімейного кодексу України, суд,-

в  и  р  і  ш  и  в  :

Позов задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, в розмірі ? частина із всіх видів заробітку та доходів, щомісячно до закінчення ним навчання, тобто до 01.07.2012 року

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 51 грн. державного мита в користь держави, та судові витрати на інформаційне технічне забезпечення для розгляду цивільних справ в розмірі 120 грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.        

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті .

Суддя                                                                                        О.В. Крамар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація