Судове рішення #11048820

Справа № 2«о»-365/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М * Я М  У К Р А Ї Н И

21 вересня 2010 року Ленінський районний суд м. Луганська

у складі: головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,

при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та дружини, з якою мешкає неповнолітня дитина, до досягнення дитиною трьох років,-

В С Т А Н О В И В:

    Позивачка звернулась до суду із вказаним позовом, зазначивши в ньому, що 01.09.2007р. було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. У дійсний час позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Позивачка вказує, що сімейне життя з відповідачем не склалося, між сторонами постійно виникали конфлікти. Фактично сімейні відносити припинені з травня 2010р., спільне господарство не ведеться, сторони мешкають окремо. Подальше збереження шлюбу протирічить інтересам позивачки. Крім того, відповідач не надає добровільну допомогу на утримання дитини, стягнень за іншими виконавчими листами не має. Враховуючи вищевикладене, позивачка просить розірвати шлюб і стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, однак не менш 30% встановленого законом мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з дня подання заяви та до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути з відповідача аліменти на її користь на її утримання у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, починаючи з дня подання заяви та до досягнення дитиною трьох років.

У судовому засіданні сторони не були присутні, надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, відповідно до яких позивачка позов підтримала, просила покласти на неї витрати по справі, відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення.

    Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що є підстави для задоволення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання  за позовом  одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Частиною 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що 01.09.2007р. було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. У дійсний час позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Позивачка вказує, що сімейне життя з відповідачем не склалося, між сторонами постійно виникали конфлікти. Фактично сімейні відносити припинені з травня 2010р., спільне господарство не ведеться, сторони мешкають окремо. Подальше збереження шлюбу протирічить інтересам позивачки. Крім того, відповідач не надає добровільну допомогу на утримання дитини, стягнень за іншими виконавчими листами не має.

Таким чином, суд вважає, що родина фактично розпалась, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки. Витрати при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу покладаються на позивачку.

Крім того, судом встановлено, що відповідач не виконує покладений на нього законом обов’язок по утриманню дитини.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Стаття 182 ч. 2 СК України передбачає, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Судом встановлено, що відповідач не виконує покладений на нього законом обов’язок по утриманню неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, хоча працює та є працездатним, відомостей про те, що з нього здійснюються стягнення по виконавчим листам, про наявність інших дітей, непрацездатних членів сім’ї, родичів, яких він зобов’язаний утримувати відповідно до Сімейного кодексу України, відповідач не надав. З урахуванням цих обставин, пояснень відповідача, в яких він визнав позовні вимоги, суд вважає, що відповідач зобов’язаний і має можливість сплачувати на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, згідно з вимогами ст. 182 ч.2, ст.183 СК України, починаючи від дня подання позову, тобто з 20.07.2010 року, і до досягнення дитиною повноліття.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 84 СК України, відповідно до якої дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, з відповідача підлягають стягненню аліменти на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, починаючи від дня пред’явлення позову, тобто з 20.07.2010р., і до досягнення дитиною - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох років, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1

У судовому засіданні, відповідно до ч. 4 ст. 84 СК України, не встановлено, що відповідач не має можливості надавати матеріальну допомогу на утримання дружини, з якою проживає дитина.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує роз’яснення Пленуму Верховного Суду України в п. 17 постанови від 15.05.2006 р. №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» - щодо максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. №606-ХІV «Про виконавче провадження» він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.

 

З відповідача також підлягають стягненню судові витрати: держмито на користь держави в сумі 51 гривня відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, а також витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., згідно до вимог ст. 81 ЦПК України.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 81, 88, 209, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 110-112, 180-183, 191 Сімейного Кодексу України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та дружини, з якою мешкає неповнолітня дитина, до досягнення дитиною трьох років - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 01.09.2007 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції у місті Донецьку, актовий запис №458, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати в сумі 17 грн. 00 коп. ОСОБА_2 від витрат звільнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Донецьк, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює охоронником у фірмі «АСИ-ОЙЛ», на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі  1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.07.2010 року, і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Донецька, Луганська, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює охоронником у фірмі «АСИ-ОЙЛ», на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на її утримання аліменти у розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітка (доходу) щомісяця, починаючи з 20.07.2010 року, і до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати: держмито в сумі 51 грн. 00 коп. (п’ятдесят одна грн.) і витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах сплати платежу за один місяць.    

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі  апеляційної скарги в 10-денний строк  з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація