Справа № 4-417/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про продовження строку тримання під вартою
08 липня 2010 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Крамар О.В., при секретарі Малик О.Я., з участю прокурора Павич С.В . розглянувши подання старшого слідчого СВ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області І.Я. Тимчишин про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, безпартійного, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, не військовозобов’язаного, не працюючого, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше судимого 27.11.2001 року за ст. 142 ч. 3 КК України (в редакції 1960 року), проживаючоого у АДРЕСА_1, -
в с т а н о в и в :
05 травня 2010 року Слідчим відділенням Дрогобицького МВ ГУМВС України порушено кримінальну справу № 115-2373 за фактом спричинення тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ст. ст. 121 ч. 2 КК України.
13 травня 2010 року в порядку ст. 115 КПК України по підозрі у вчиненні даного злочину затримано ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відносно якого порушено кримінальну справу за ст. 121 ч. 2 КК України.
15 травня 2010 року ОСОБА_2 обрано міру запобіжного заходу - взяття під варту.
18 травня 2010 року відносно ОСОБА_2 порушено додаткову кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 187 ч. 4 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, будучи 27 листопада 2001 року засудженим Дрогобицьким міським судом за ст. 142 ч. 3 КК України (в редакції 1960 року) до 6 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна на шлях виправлення не став, а знову скоїв злочини.
ОСОБА_2 в ніч на 13 березня 2010 року приблизно о 00 - 01 год. знаходячись у приватному будинку АДРЕСА_2 розпивав спиртні напої із господарем будинку ОСОБА_3, після чого ідучи до дому він зупинився в коридорі будинку, оскільки в нього виник умисел викрасти гроші у ОСОБА_3 З цією метою він руками та ногами почав бити ОСОБА_3 в ділянку голови та туловища, внаслідок чого спричинив йому: тяжкі тілесні ушкодження як такі, що були небезпечними для життя в момент їх заподіяння у вигляді черепно-мозкової травми; середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді переломів ребер та легких тілесних ушкоджень у вигляді синців, саден та крововиливів і в подальшому після даного побиття, коли ОСОБА_3 перестав чинити опір, ОСОБА_2 відкрито викрав з його будинку: гроші в сумі 900 гривень і 200 доларів США, мобільний телефон марки «Нокіа 2610» вартістю 240 гривень, мобільний телефон марки «Сіменс А65» вартістю 110 гривень та стартовий пакет оператора «Київстар» з абонентним номером НОМЕР_1 вартістю 25 гривень, а всього чуже майно загальною вартістю 1971 гривень 08 копійок.
Таким чином, ОСОБА_2 повторно, здійснив напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень особі, яка зазнала нападу, тобто вчинив злочин передбачений ст. 187 ч.4 КК України.
Крім цього, ОСОБА_2 в ніч на 13 березня 2010 року приблизно о 00 - 01 год. перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння у будинку АДРЕСА_2 на грунті раптово виниклого конфлікту побив громадянина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, внаслідок чого спричинив йому наступні тілесні ушкодження: черепно мозкову травму у вигляді крововиливів під м’яку оболонку головного мозку та крововиливу на внутрішній поверхні м’яких покровів голови в лобно-скроневій ділянці справа; закриті переломи третього-четвертого ребер зліва та п’ятого ребра справа; синці в ділянках обох очниць більше зліва, на передньо-зовнішній поверхні в середній третині лівого плеча, на передній поверхні грудної клітки зліва, на спинковій поверхні лівої китиці, крововиливи на слизових обох губ зліва, садна на передніх поверхнях обох гомілок та на спинкових поверхнях обох стоп. В результаті цього смерть ОСОБА_3 згідно судово-медичного обстеження трупа наступила внаслідок черепно-мозкової травми, яка по ступеню тяжкості відноситься до тяжкого тілесного ушкодження як такого, що є небезпечним для життя в момент його заподіяння.
Таким чином, ОСОБА_2 умисно заподіяв тяжкі тілесні ушкодження потерпілому, які спричинили його смерть, тобто вчинив злочин передбачений ст. 121 ч. 2 КК України.
В процесі розслідування кримінальної справи з метою доведення вини ОСОБА_2 у вчиненні ним злочинів призначено двадцять шість експертиз (з них 16 основних та 10 додаткових), з них: судово медичні, імунологічні, судово-психіатрична стаціонарна, наркологічна та дактилоскопічні, які перебувають у процесі виконання, оскільки ряд експертиз затримують виконання наступних експертиз через досліджуваність спільних об’єктів.
Крім виконаних слідчих дій по даній кримінальній справі необхідно:
- закінчити проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи, яка згідно призначеного графіку триває до 03.07.2010 року,
- після виконання судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 направити для проведення наркологічної експертизи,
- після виконання імунологічних експертиз досліджувані об’єкти віддати для проведення додаткових імунологічних експертиз,
- після виконання дактилоскопічної експертизи досліджувані об’єкти віддати для проведення додаткової дактилоскопічної експертизи,
- ознайомити обвинуваченого ОСОБА_2 із проведенням усіх експертиз,
- пред’явити ОСОБА_2 кінцеве обвинувачення,
- виконати вимоги ст.ст. 217, 218 КПК України та скласти обвинувальний висновок.
При виконанні вказаних вище слідчих дій закінчити розслідування справи в передбачений двохмісячнии термін утримання під вартою не представляється можливим через великий обсяг роботи по ній, а тому виникла необхідність в продовженні строку тримання під вартою обвинуваченого в термін до чотирьох місяців.
Зважаючи на те, що ОСОБА_2 по місцю проживання характеризується посередньо, ніде не працює, вчинив особливо тяжкий злочин, може продовжувати свою злочинну діяльність, переховуватись від слідства та суду і тим самим перешкодити своєчасному закінченню досудового слідства по кримінальній справі, з метою забезпечення виконання покарання ОСОБА_2
Слідчий в поданні, погодженому з Дрогобицьким міжрайонним прокурором, просить продовжити строк тримання під вартою ОСОБА_2 до чотирьох місяців, покликаючись на те, що такий строк закінчується 15.07.2010р., відсутні підстави для зміни обвинуваченому запобіжного заходу, а закінчити розслідування справи у визначені строки неможливо, оскільки необхідно провести ряд слідчих дій.
Заслухавши думку прокурора про доцільність продовження строку тримання під вартою, вивчивши матеріали кримінальної справи вважаю, що ОСОБА_2 слід продовжити строк тримання під вартою з таких міркувань.
ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, за які передбачено покарання до п’ятнадцяти років позбавлення волі, підозра у вчиненні злочинів є обґрунтована так, як слідством здобуто достатні дані, які вказують на наявність ознак даних злочинів, а щодо доведеності чи недоведеності вини обвинуваченого, то це з’ясує суд при розгляді справи по суті.
Оскільки строк досудового слідства по даній справі продовжений Дрогобицьким міжрайонним прокурором до трьох років, то строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_2 слід продовжити до 05 серпня 2010 року.
Керуючись ст. ст. 148, 149, 150, 156, 165-3 КПК України, суд , -
п о с т а н о в и в :
Подання задоволити частково.
Строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, продовжити до трьох місяців, а саме до 05 серпня 2010 року.
Контроль за виконанням даної постанови покласти на Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській області.
На постанову судді прокурором, обвинуваченим, його захисником та законним представником протягом 3-х діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області.
Суддя О.В. Крамар