Справа № 2-3738/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М' Я М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2010 року Ленінський районний суд м. Луганська
в складі : головуючого - судді СУРНІНОЇ Л.О.,
при секретарі - ЄСАУЛЕНКО Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду із позовом, в якому зазначила, що 07.10.2008р. було укладено шлюб з відповідачем, від якого сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає та ухиляється від даного обов’язку. Враховуючи вищевикладене, позивачка просила стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частині всіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з позивачкою та перебуває на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає та ухиляється від даного обов’язку.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Стаття 182 ч. 2 СК України передбачає, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Враховуючи те, що відповідач не працює, суд вважає, що відповідач зобов’язаний і має можливість сплачувати на користь позивача на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/3 частини всіх видів її заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня подання позову, тобто з 17.05.2010 року, і до досягнення дитиною повноліття. Сам відповідач не заперечував сплачувати аліменти в саме такому розмірі.
З відповідача також підлягають стягненню судові витрати: держмито на користь держави в сумі 51 грн. 00 коп. відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, а також витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., згідно до вимог ст. 81 ЦПК України.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.10, 11, 59, 60, 81, 88, 209, 130, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст.180-182, 184, 191 Сімейного Кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працює на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/3 частині всіх видів її заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21.07.2010 року, і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати: держмито в сумі 51 грн. 00 коп. (п’ятдесят одна грн.) і витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.
Допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: