Судове рішення #1104312
Справа № 11-260\2007р

Справа 11-260\2007р.                                     Головуючий у 1 інстанції - Лихошерст В.В..

Категорія - ст. 185 ч. З КК України.                    Доповідач - Демченко О.В.

УХВАЛА

Іменем     України

5 квітня 2007 р.

Апеляційний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судці - Гром Л.М. суддів- ДемченкаО.В.,БілоброваВ.Д. з участю прокурора - Євхименка В.В. засудженого ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1на постанову Щорського районного суду від 29 січня 2007 року,-

установив:

Постановою Щорського районного суду Чернігівської області від 11 грудня 2006 року було скасовано звільнення від покарання з випробуванням відносно ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця і жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з повною середньою освітою, не працюючого, одруженого і маючого на утриманні неповнолітніх дітей, судимого: 4 березня 2005 року за ст. 122 ч.І, 75, 76 КК України до 3-х років позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки.

15 січня 2007 року на дану постанову ОСОБА_1 була подана апеляція, у якій він ставить питання про скасування цієї постанови. Постановою Щорського районного суду від 23 січня 2007 року дана апеляція визнана такою, що не підлягає розгляду у зв'язку з пропуском строку на її подачу та відсутністю клопотання про його поновлення.

Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження було подано ОСОБА_1 адміністрації СІЗО-32 15 січня 2007р., розглянуто судом 29 січня 2007р. Постановою суду від цього числа ОСОБА_1 відмовлено в задоволенні клопотання в поновленні строку на подачу його апеляції на постанову суду від 11 грудня 2006 року у зв'язку з тим, що суд не встановив поважних причин для поновлення цього строку.

В апеляції на це судове рішення ОСОБА_1 ставить питання про скасування його та поновлення строку на апеляційне оскарження постанови

 

Щорського районного суду від 11 грудня 2006 року, відповідно до якої його, ОСОБА_1, було направлено до місць позбавлення волі. Апеляція мотивована тим, що перебуваючи з 11 грудня 2006 року під вартою, він, ОСОБА_1, не мав можливості написати апеляцію, не мав письмового приладдя, окулярів. Вказана апеляція фактично оскаржує постанови Щорського районного суду від 23 і 29 січня 2007 року, які унеможливлюють розгляд апеляції на постанову суду від 11 грудня 2006 р.

Вислухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, засудженого, який просив задовольнити його апеляцію, прокурора, який вважав задоволення апеляції безпідставним, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляція підлягає задоволенню. Таке рішення суд ґрунтує наступним.

Одним із засад судочинства, передбаченого ст. 129 Конституції України, є забезпечення апеляційного оскарження судових рішень, крім випадків, встановлених законом. Право на оскарження рішень судів першої інстанції передбачене ст. 2 Протоколу 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

При розгляді питання про можливість поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду чи відмови у цьому, суду першої інстанції необхідно було виходити з конкретних обставин справи. Зокрема, необхідно було врахувати освітній рівень засудженого, його вік і стан здоров'я, а також стан його психіки, обумовлений раптовим узяттям під варту, тривалою відірваністю від сім'ї, неможливістю побачень.

З урахуванням цих, наведених вище обставин, апеляційний суд вважає, що засудженому ОСОБА_1 необхідно дати можливість оскаржити постанову, якою його направлено до місць позбавлення волі, в апеляційному порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст. 353, 366, 374, 377 КПК України, апеляційний суд ,-

ухвалив :

Апеляцію засудженого ОСОБА_1задовольнити. Постанови Щорського районного суду Чернігівської області від 23 і 29 січня 2007 року відносно нього скасувати. Відновити строк на подачу апеляції ОСОБА_1 на постанову Щорського районного суду від 11 грудня 2006 року відносно нього. Дати розпорядження суду першої інстанції виконати вимоги ст. 351 КПК України по даній справі.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація