Судове рішення #11042046

                                                                                                                    Справа № 2- 730/2010

РІШЕННЯ

Ім’ям України

 23 липня 2010 року                   Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого               Янків Т.П.

при секретарі                              Гордієнко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивач зверньувся до суду з позовною заявою, у якій вказує, що він являється власником житлового будинку, що розташований у АДРЕСА_1, який належить йому на праві власності. На день звернення до суду у вищевказаному будинку значаться: дочка позивача ОСОБА_3, її діти ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, а також бувший чоловік ОСОБА_3 – ОСОБА_2, з яким вона розірвала шлюб 24.09.2009 р. у відділі РАЦС Калинівського районного управління юстиції за актовим записом №138. ОСОБА_2 вибув із вищезгаданого будинку 05.05.2008 р. - ще до розірвання шлюбу із дружиною ОСОБА_3, з цього часу він не з’являвся у будинку, не брав участі в утриманні житла та оплаті комунальних послуг.

Тобто відповідач, не перебуваючи власником будинку і, не проживаючи в ньому понад 6 місяців, являється таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, в результаті чого порушується право позивача на користування та володіння власністю, тому він звернувся до суду.

   В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.

   Відповідач ОСОБА_2 до судового засідання повторно не з’явився без поважних причин, хоча про дату розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом публікації оголошення про розгляд справи в газеті «Вінниччина».

   Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

   Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення. Так, в судовому засіданні із достовірністю встановлено, що позивач являється власником житлового будинку, що розташований у АДРЕСА_1, який належить останньому на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок із господарськими будівлями НОМЕР_1, виданого 28.03.2008 року на підставі рішення виконкому Павлівської сільської ради, Калинівського району від 26.02.2008 р. №52.

На даний час у вищезазначеному будинку зареєстровані: дочка позивача ОСОБА_3, її діти ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, а також бувший чоловік ОСОБА_3 – ОСОБА_2, даний факт підтверджується довідкою №176 від 23.02.2010 р., виданою виконавчим комітетом Павлівської сільської ради, Калинівського району, Вінницької області.

Відповідач ОСОБА_2 вибув із вищезгаданого будинку 05.05.2008 р. - ще до розірвання шлюбу із дружиною ОСОБА_3, оскільки шлюб між ними було розірвано 24.09.2009 р., що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу, виданого 24.09.2009 р. за актовим записом №38. З цього часу він не з’являвся і не проживав у будинку, не брав участі в утриманні житла та оплаті комунальних послуг. Даний факт знайшов своє підтвердження у акті обстеження матеріально – побутових умов від 23.02.2010 р. (а.с. 16), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які наявні в матеріалах справи, а також довідкою №176 від 23.02.2010 р., виданою виконавчим комітетом Павлівської сільської ради, Калинівського району, Вінницької області.

Позивач ОСОБА_1 змушений нести витрати по утриманню будинку за всіх членів сім’ї, які прописані у його будинку, добровільно улагодити спір сторони не змогли.

Згідно ст. 156 ЖК України члени сім’ї власника житлового будинку, які проживають разом з ним, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку.  Відповідач, не являючись членом сім’ї позивача та, не проживаючи в будинку понад 6 місяців, порушує право позивача на користування та володіння власністю.

Ст. 72 ЖК України передбачає визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщення внаслідок відсутності цих осіб понад встановлені строки, такий строк становить 6 місяців.

Права позивача порушені невиконанням зобов’язання відповідачем, а тому підлягають судовому захисту.  

Керуючись ст. ст. 5, 7, 71, 72, 150, 156  ЖК України, ст.ст. 10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_8 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація