Судове рішення #11039164

Справа № 2-6674/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

15 вересня 2010 року                                                   м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Хінєвіч О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим (далі Управління ПФ) про перерахунок пенсії,

В с т а н о в и в:

28.08.2010 року позивач звернулась до суду із позовом, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку їй пенсії виходячи з розміру середнього заробітку за 2009 рік, та зобов’язати Управління ПФ провести перерахунок її пенсії з 01.02.2010 року виходячи з розміру середньої заробітної плати не за 2007 рік, як то зробив відповідач, а за 2009 рік, тобто рік, якій передував її зверненню за перерахунком.

У судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, на їх задоволенні наполягала.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Про час та місця слухання справи був належним чином повідомлений, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково за наступних підстав.

ОСОБА_1, отримуючи пенсію за віком, яка нараховується та виплачується Управлінням ПФУ в Київському районі м. Сімферополя, продовжує працювати на посаді заступника директора УВК школа-гімназія № 10.

08.02.2010 року позивачка звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим за перерахунком пенсії відповідно до Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Проте, в супереч вимогам зазначеного закону перерахунок пенсії з 01.02.2010 року їй було зроблено виходячи з показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої виплачені страхові внески за 2007 рік.

  Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-ІV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Зазначений порядок перерахунку пенсії також встановлений і у підпункті 3 п. 11 Постанови КМ України № 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».  

Таким чином, судом встановлена неправомірність в діях відповідача щодо перерахунку пенсії позивачу, яка підлягає перерахунку із застосуванням зазначених вимог законодавства, виходячи з того, що позивач звернувся за перерахунком 08.02.2010 року, тому цей перерахунок має провадитись з 01.02.2010 року, та з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні у 2009 році.

Крім того, статтею 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, тому відсутність коштів на виплату допомоги не позбавляє особу, якої повинна бути здійснена виплата, права на отримання такої виплати.

Згідно ст. 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом  України рішення про їх неконституційність.

У зв’язку із цим, посилання відповідача на не врегулювання питання щодо обчислення пенсії після визнання неконституційними норм законів які обмежували права, визначені у вищезазначених нормах, є необґрунтованим.

Оскільки суд вирішує правовідносини між сторонами на підставі законів, які діють на час їх виникнення та розгляду справи, вимоги позивача щодо зобов’язання відповідача про виплату встановленого розміру пенсії довічно, задоволенню не підлягають.    

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові витрати, понесені позивачем у розмірі 171 грн., підлягають стягненню на її користь з відповідача.

      На підставі наведеного, керуючись 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з застосуванням показників середнього заробітку за 2009 рік.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2010 року з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні на 2009 рік.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим на користь ОСОБА_1 171 грн. судових витрат.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                                                                   

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація