Судове рішення #1103888
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня   2007 року                           справа № 2-0-54/07        м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі: головуючого       Федонюк СЮ. при секретарі      Марчак Т.М.

Особи, що беруть участь у справі: заявниця- ОСОБА_1

заінтересована  особа - Нововолинське управління Пенсійного фонду України

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Нововолинське управління Пенсійного фонду про встановлення факту перебування на утриманні, суд -

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про встановлення факту перебування на утриманні чоловіка ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1

В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримала і пояснила, що з 14 січня 1970 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1 По день смерті чоловіка вони проживали однією сім'єю, вели спільно господарство. Чоловік заявниці на момент смерті отримував пенсію в розмірі 720 грн. Заявниця отримувала на день смерті чоловіка пенсію за віком в розмірі 367.78 грн. Інших доходів вони не мали. Доходи чоловіка були для неї постійним і основним джерелом для існування, тому просила встановити цей факт.

Заслухавши пояснення заявниці, показання свідків, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. 36 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

 

2

Згідно довідки (а.с.16) виконком Жовтневої селищної ради м. Нововолинська Волинської області не може встановити факт утриманства ОСОБА_1.

Статтею 256 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

З пояснень заявниці, показань свідка ОСОБА_3 письмових доказів, зокрема: копії свідоцтва про одруження (а.с.8), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (а.с.9), копії пенсійного посвідчення (а.с.10), копії свідоцтва про смерть (а.с.П), копії довідок про доходи (а.с.12-13), довідки виконкому Жовтневої селищної ради м. Нововолинська (а.с.14, 16), встановлено, що пенсія ОСОБА_1 була значно нижче від пенсії її чоловіка ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1 За таких обставин, його доходи були для неї постійним та основним джерелом для існування, тому суд заяву задовольняє.

Керуючись ст.ст. 212, 213, 214, 215, 256, 259 ЦПК України, ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",

суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_1, 1949 року народження на утриманні чоловіка ОСОБА_2до дня його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 доходи якого були постійним і основним джерелом для її існування.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляції протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів після проголошення рішення суду до апеляційного суду у Волинській області.

Головуючий:       підпис

Згідно з оригіналом

Суддя              СЮ. Федонюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація