Справа № 2а-6319/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2010 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «ОСК» про припинення юридичної особи,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до суду звернулась Державна податкова інспекція у Овідіопольському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «ОСК» про припинення юридичної особи, зазначивши, що відповідача зареєстровано Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області та знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Овідіопольському районі Одеської області. В порушення вимог ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», відповідач не надає податкових декларацій, розрахунків, інших документів податкової звітності до органу державної податкової служби на протязі більше 12 місяців. Згідно з довідкою, заборгованості по податкам до бюджету не має. 30.08.2010 року на адресу суду надійшло клопотання від представника ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області про розгляд справи за його відсутності.
09 вересня 2010 року на адресу суду повернуто повістку з відміткою про те, що відповідач за зазначеною адресою не значиться. Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям –за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців. Згідно з ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України із змінами та доповненнями, внесеними Законом України “Про судоустрій і статус суддів” від 07.07.2010р. №2453, у цьому випадку судова повістка вважається такою, що вручена належним чином, а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами
Дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Згідно пунктів 1, 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі —КАС України), справа адміністративної юрисдикції —це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб’єкт владних повноважень (орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт) при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Виходячи зі змісту пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України та пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державна податкова інспекція як орган державної влади, який, звертаючись із відповідним позовом до суду, здійснює владні управлінські функції, виступає суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Юридичну особу –ТОВ «Агропромислове підприємство «ОСК»зареєстровано Овідіопольською районною державною адміністрацією в Одеській області від 29.08.2000 р. та взято на облік платника податків до Державної податкової інспекції у ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області за №308 від 04.09.2000 року. Відповідач, згідно з актом неподання податкової звітності №1306/15-00 від 07.06.2010 року на протязі більше 12 місяців не надає податкової звітності до ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області , а саме з 19.07.2008 року.
Таким чином встановлено, що відповідач більше року не надавав до Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області податкові декларації та документи бухгалтерської звітності відповідно до законодавства, що є порушенням вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003 року №755-ІУ та є підставою для припинення юридичної особи. Відповідно до довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області №941819124-087 від 01.06.2010 року, відповідач станом на 31.05.2010 року не має заборгованості із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетом.
У відповідності до п.8 ст.19 Господарського Кодексу України усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності та інші дані, визначені законом.
Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законом; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. №755-ІV, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для прийняття судового рішення про припинення юридичної особи. При цьому, припинення юридичної особи як наслідок неподання податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності закон встановлює не залежно від причин неподання такої інформації.
За таких обставин, позовні вимоги доведені, обґрунтовані, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»суд, який постановив рішення про припинення юридичної особи, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо її припинення.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003р., суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «ОСК» задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «ОСК» (67801, Одеська обл., смт. Овідіополь, вул. Дзержинського, 1 , Код ЄДРПОУ 31126036).
Після набрання чинності копію постанови направити її для виконання державному реєстратору Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області. .
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Бутенко А.В.
Припинити юридичну особу товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «ОСК»
20 вересня 2010 року