Справа № 2-835\10
РІШЕННЯ
Іменем України
23 липня 2010 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Янків Т.П.
при секретарі Гордієнко А.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до Калинівської міської ради, Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка в позовній заяві вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її тітка, яка до дня смерті проживала в АДРЕСА_1.
Після її смерті відкрилась спадщина на майновий пай розміром 1 218 570 гривень в майні КСП «Руданського», реорганізованого в СТОВ «Руданського» с. Хомутинці, Калинівського району, на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5 829 га., що розташована на території Хомутинецької сільської ради, Калинівського району, на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,2562 га., що розташована на території Хомутинецької сільської ради, Калинівського району.
Позивачка являється спадкоємицею за заповітом на майно померлої тітки, в передбачений законом строку вона фактично прийняла спадщину після смерті останньої, оскільки здійснила обряд поховання спадкодавці, у неї на руках знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно.
Однак оформити своїх спадкових прав не має можливості, оскільки з поважної причини не звернулась у встановлений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тому звертається до суду з даним позовом.
Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача – Калинівської міської ради у судове засідання не з’явився, однак від нього до суду надійшла заява, у якій він вказує, що позовні вимоги, заявлені позивачкою, визнає повністю та просить розгляд по справі проводити за його відсутності.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав. Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивачки, яка до дня смерті проживала в АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть останньої, виданого 05.10.2009 р. виконкомом Хомутинецької сільської ради, Калинівського району за актовим записом №08.
Після її смерті відкрилась спадщина на майновий пай розміром 3 332 гривень в майні КСП «Руданського», реорганізованого в СТОВ «Руданського» с. Хомутинці, Калинівського району, який належав померлій на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай серії ВІVII№018516, виданого 09.10.2003 р., на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5 829 га., що розташована на території Хомутинецької сільської ради, Калинівського району, яка належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ№693782, виданого 01.07.2008 року Калинівською РДА, на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,2562 га., що розташована на території Хомутинецької сільської ради, Калинівського району, яка належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ№693781, виданого 01.07.2008 року Калинівською РДА.
Позивачка являється спадкоємицею за заповітом на майно померлої тітки, що підтверджується заповітним розпорядженням останньої від 05.02.2009 р. В передбачений законом строк позивачка фактично прийняла спадщину після смерті тітки, оскільки здійснила обряд поховання спадкодавці, у неї на руках знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно.
Однак оформити своїх спадкових прав остання не має можливості, оскільки з поважної причини не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Так, одразу після смерті спадкодавці помер рідний дядько позивачки, вона займалась організацією поминального обряду та поминальних обідів.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки позивачка ОСОБА_2 пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини з причин, які судом визнані поважними, то з метою захисту її майнових прав, необхідно визначити додатковий строк терміном один місяць, який буде достатній для подачі вказаної заяви до нотаріальної контори.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1268,1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130,174, 212-215 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительці АДРЕСА_2 строк – один місяць з часу набрання рішенням законної сили для подання нею до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті тітки ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: