Судове рішення #1102420
Справа № 2-104/2007р

Справа 2-104/2007р.

РІШЕННЯ

іменем України

„27" березня 2007 року                                                    Великобурлуцький районний суд

Харківської області в складі головуючого    - судді РИКОВА М.І.

при секретарі                                                                                                        КАПЛЕНКО А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук   справу   за   позовом   ОСОБА_1до

Червонохвильської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Червонохвильської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його батька - ОСОБА_2.

На обґрунтування позову позивач вказав, що 25 січня 2006 року його батько ОСОБА_2в приміщенні Червонохвильської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області склав заповіт на його користь. ІНФОРМАЦІЯ_1 батько помер. У встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини він не звернувся, так як не знав, що це необхідно зробити саме протягом шести місяців. Коли позивач звернувся з заявою до Великобурлуцької державної нотаріальної контори про оформлення спадщини, тобто після шести місяців з дня смерті батька, позивачеві в цьому питанні було відмовлено. В зв'язку з чим, він звернувся до суду і просить захистити його право.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої вимоги.

Представник Червонохвильської сільської ради Пристенський В.О.  позов визнав, просив розглядати справу в попередньому судовому засіданні (а.с.20), пояснивши при цьому, що дійсно позивач є сином померлого ОСОБА_2 Позивач піклувався про свого батька, приймав участь в його похованні. Після смерті батька, залишилось спадкове майно. При житті ОСОБА_1  в приміщенні Червонохвильської сільської ради

 

Великобурлуцького району Харківської області склав заповіт на користь свого сина.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього є Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

25 січня 2006 року ОСОБА_2в приміщенні Червонохвильської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області склав заповіт на все своє майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалося на користь свого сина ОСОБА_1(а.с.08).

ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 80 років помер ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів про смерть 16 лютого 2006 року зроблено запис за № 02 (а.с.04). Померлий ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_1, який приймав участь в його похованні.

Згідно зі ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини і протягом якого, відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживає постійно із спадкоємцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Строк на подачу заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 закінчився 13 серпня 2006 року.

ОСОБА_1 звернувся з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори після шестимісячного строку для прийняття спадщини.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а крім того, враховуючи правову необізнаність позивача, те, що він пропустив строк внаслідок помилкового тлумачення Закону, пропущений строк є незначний, суд визнає причину пропуску поважною і дійшов висновку про можливість задовольнити позовну вимогу, визнавши додатковий строк (з урахуванням пояснень позивача) в 30 днів з моменту набрання рішенням суду законної сили (а.с.21).

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2в с. Червона Хвиля Великобурлуцького району Харківської області, для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_2 додатковий строк у 30 днів з моменту набрання цим рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація