Судове рішення #11022462

Справа  № 2-477/2010 р.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  м  е  н  е  м          У  к  р  а  ї  н  и

02 вересня 2010 року                    Теребовлянський  районний  суд   в   складі :

                                                         головуючого                  Малярчука В.В.

                                                         при  секретарі                Пасько Л.Р.

розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні  в м. Теребовлі цивільну справу  за позовом   ВАТ „Державний ощадний банк України” в особі Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

В С  Т А Н О В И В  :

Позивач ВАТ „Державний ощадний банк України” звернувся до суду в особі Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України” з  позовом  до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення солідарно заборгованості за кредитним договором в сумі 8544 грн. 22 коп., з яких: 6157 грн. 34 коп. – сума неповернутого кредиту, 1736 грн. 83 коп. – проценти за кредитом, 522 грн. 95 коп. – пеня за несвоєчасну сплату кредиту, 127 грн. 10 коп. – пеня за несвоєчасну сплату процентів та понесені ним судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на мотиви, викладені в позовній заяві.

Відповідачі у судове засідання не з’явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, не повідомивши суд про причини неявки.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши  та оцінивши матеріали справи, суд встановив наступне:

18 травня 2007 року між Відкритим акціонерним товариством „Державний ощадний банк України” та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 154, за яким останньому надано кредит у сумі 15000 грн. 00 коп. на споживчі потреби на строк до 17 травня 2010 року, із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 25 % річних, в порядку і в терміни, визначені договором.

       Згідно ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов‘язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов‘язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до п. 1.5. вказаного договору за користування кредитом позичальник зобов`язаний сплачувати банку відповідну плату (проценти) в порядку, розмірах та строки, визначених цим договором.

У п. 4.2. кредитного договору зазначено, що за порушення взятих на себе зобов`язань по своєчасному поверненню основної суми кредиту та сплати процентів за користування кредитом позичальник зобов`язується сплатити на користь банку пеню у розмірі 0,04% від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.

На забезпечення виконання зобов`язань за кредитним договором № 154 від 18 травня 2007 року між позичальником та банком було укладено договіра поруки, згідно яких ОСОБА_3 та ОСОБА_2 являються поручителями перед кредитором (ВАТ „Державний ощадний банк України”) за виконання ОСОБА_1 (боржник) зобов’язань за кредитним договором, згідно якого кредитор надав боржнику кредит в сумі 15000 грн. 00 коп., а боржник зобов’язаний повернути кредит в строк, сплативши за його користування нараховані проценти, у порядку та строки, зазначені у кредитному договорі.

Згідно п.1.1. договорів поруки від 18 травня 2007 року поручителі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 солідарно відповідають перед кредитором за виконання боржником ОСОБА_1 зобов’язань в повному обсязі за кредитним договором № 154, включаючи сплату кредиту, процентів нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.  

            Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов’язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником.

    Згідно ч. 1 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.

Розрахунок заборгованості за кредитним договором № 154 від 18 травня 2007 року, свідчить про те, що ОСОБА_1 має заборгованість перед позивачем ВАТ „Державний ощадний банк України” у сумі 8544 грн. 22 коп., з яких: 6157 грн. 34 коп. – сума неповернутого кредиту, 1736 грн. 83 коп. – проценти за кредитом, 522 грн. 95 коп. – пеня за несвоєчасну сплату кредиту, 127 грн. 10 коп. – пеня за несвоєчасну сплату процентів.

Відповідачі у добровільному порядку заявлену позивачем суму  заборгованості не сплатили.

    Згідно ст. 526 ЦК України  зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.

    Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

    Згідно ч. 1 ст. 548 ЦК України виконання зобов’язання (основного зобов’язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

    Згідно ч. 2 ст. 612 ЦК України боржник, який прострочив виконання зобов’язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки.

    Відповідно до ч.1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Відповідно до ч.1 ст. 1049 ЦК України  позичальник  зобов'язаний  повернути  позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі  або  речі,  визначені  родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості,  що були передані йому позикодавцем)у строк та в порядку, що встановлені договором.

На підставі викладеного суд дійшов до переконання, що позовні вимоги позивача ВАТ „Державний ощадний банк України”  слід задоволити та стягнути із відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 солідарно в користь Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України” заборгованість за кредитним договором № 154 від 18 травня 2007 року.

Понесені позивачем судові витрати покласти на відповідачів солідарно.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 179, 226 ЦПК України, ст.ст.212, 526,  530, 548, 553, 554, 611, 612, 1048, 1049  ЦК України,  суд,-

вирішив:

Позов задоволити .

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в користь Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України” заборгованість за кредитним договором № 154 від 18 травня 2007 року в сумі 8544 грн. 22 коп., з яких: 6157 грн. 34 коп. – сума неповернутого кредиту, 1736 грн. 83 коп. – проценти за кредитом, 522 грн. 95 коп. – пеня за несвоєчасну сплату кредиту, 127 грн. 10 коп. – пеня за несвоєчасну сплату процентів, солідарно.

 Стягнути ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в користь Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України”  85 грн. 44 коп.   державного мита та 120 грн. 00 коп. витрат за інформаційно – технічне забезпечення справи у суді, солідарно.

Стягнути ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в користь Тернопільського обласного управління ВАТ „Державний ощадний банк України”  60 грн. 00 коп.   витрат, понесених відповідачем за опублікування оголошення в газеті, солідарно.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії до Теребовлянського районного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду  Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.

ГОЛОВУЮЧИЙ                       В.В.МАЛЯРЧУК          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація