Судове рішення #11021413

                                             Справа № 2-3064/10

                                РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

                           заочне

13 вересня 2010 року                                                                                                  м. Одеса

Суворовський  районний суд міста Одеси в складі:

            головуючого   судді –                                        Виноградової Н.В.,

            при секретарі судового засідання –                 Славінській К.М.,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного банку соціального розвитку «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -                  

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідачів кредитної заборгованості за кредитним договором шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.

В судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву в якій підтримав позовні вимоги та просив суд розглядати справу за його відсутності та не заперечував проти винесення заочного рішення.

Відповідачі в судове засідання не з’явилися, про розгляд справи судом неодноразово повідомлялися, про що в матеріалах справи є наявні докази (поштові повідомлення), про причини неявки в судове засідання суд не повідомляли, клопотань, доказів чи заперечень до суду не надавали.

 У зв’язку з викладеним, зі згоди представника позивача, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів, які були повідомлені належним чином про час і місце розгляду справи, так як у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі фактів, встановлених в судовому засіданні.

   Так, судом встановлено, що між АКБ «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1 07.05.2007 р. був укладений Договір кредиту № 692/Ф03.14/035, відповідно до якого Позивач надав ОСОБА_1 у тимчасове користування грошові кошти в сумі 45 000,00 гривень з графіком повернення кредиту, передбаченим пунктом 1.1. Договору кредиту та кінцевим терміном повернення всієї заборгованості за Договором кредиту до 06 травня 2020 року або достроково у випадках, передбачених Договором кредиту зі сплатою 16,00 процентів річних.

В якості забезпечення виконання Відповідачем-1 зобов’язань за Договором кредиту, які полягають у поверненні кредиту, сплаті відсотків за користування кредитом, можливої сплати неустойки, а також у відшкодуванні збитків в зв’язку з порушенням цього договору, між Позивачем, Відповідачем-1 та ОСОБА_2 (надалі – «Відповідач-2»), ОСОБА_3 (надалі- «Відповідач -3»), ОСОБА_4 (надалі «Відповідач-4») 08 травня 2007 року укладено Іпотечний договір, відповідно до якого Відповідач-2, Відповідач-3 та Відповідач-4 виступили в якості майнових поручителів та  передали в іпотеку двохкімнатну квартиру, загальною площею 45,9 кв. м, що знаходиться за адресою: м. АДРЕСА_1

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Як вбачається із заяви на видачу готівки № 8-17 від 08.05.2007 р. АКБ «Укрсоцбанк» надав позичальнику 45 000,00 гривень. Отже, зобов'язання банку щодо надання кредиту були виконані.

Згідно з пунктом 4.5 Договору кредиту, у разі невиконання (неналежного виконання) Відповідачем-1  зобов’язань, визначених п. п. 3.3.8, 3.3.9 цього договору протягом більше ніж 60 календарних днів, строк користування кредитом вважається таким, що сплив та, відповідно, Відповідач зобов’язаний протягом одного робочого дня погасити кредит та  сплатити проценти за фактичний час використання кредиту та нараховані штрафні санкції (пеню і штраф).

Згідно з положеннями ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

ОСОБА_1 не вносить платежі по кредиту та нарахованим відсоткам, а отже неналежним чином виконує умови Договору кредиту № 692/Ф03.14/035.

Згідно з п. 1  ст. 612 ЦК України,  боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно з ч.2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу.

Пункт 4.2. Договору кредиту № 692/Ф03.14/035 передбачає, що у разі прострочення Відповідачем-1 строків сплати процентів, визначених цим договором, а також прострочення строків повернення кредиту, визначених цим договором Відповідач-1  сплачує Позивачу пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення, що діє у період невиконання зобов’язань.

Пункт 4.3 Договору кредиту № 692/Ф03.14/035 передбачає, що у випадку порушення Відповідачем-1 вимог пунктів 3.3.2 – 3.3.17. цього договору, він зобов`язаний сплатити Позивачу штраф в розмірі три  проценти від суми кредиту, за кожний випадок.

У зв'язку із невиконанням відповідачем зобов'язань щодо повернення кредиту у позивача виникло право на дострокове стягнення сум боргу за Договором.

Станом на 08.02.2010 р. заборгованість за кредитом становила 39 751,24 гривень; заборгованість за процентами за використання Кредиту –  6 741,34 гривень; розмір пені за несвоєчасне повернення кредиту – 453,02 гривень; розмір пені за несвоєчасне повернення відсотків – 361,64 гривень; штраф за порушення пунктів 3.3.5, 3.3.7, 3.3.8 Договору кредиту – 4 050,00 гривень.

Доказів погашення кредитної заборгованості відповідачем не надано.  

Згідно з ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Отже, штраф та пеня є різновидами неустойки.

Відповідно до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно зі ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

У відповідності зі ст. 7 ЗУ «Про іпотеку», за рахунок предмета іпотеки іпотекодержатель має право задовольнити свою вимогу за основним зобов'язанням у повному обсязі або в частині, встановленій іпотечним договором, що визначена на час виконання цієї вимоги, включаючи сплату процентів, неустойки, основної суми боргу та будь-якого збільшення цієї суми, яке було прямо передбачене умовами договору, що обумовлює основне зобов'язання

Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про іпотеку», у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.

Відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону України «Про іпотеку» звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотеко держателя.

    14.06.2010 р. на виконання положень Закону України «Про акціонерні товариства», АКБ «Укрсоцбанк» був перейменований у Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк», яке є правонаступником АКБ «Укрсоцбанк». Позивачем було надано копію Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ПАТ «Укрсоцбанк» та Довідку з ЄДРПОУ щодо ПАТ «Укрсоцбанк», які були приєднані до матеріалів справи.

            Крім того, у судовому засіданні доведено, що внаслідок невиконання відповідачами кредитного договору позивач поніс додаткові витрати по сплаті державного мита у розмірі 513,57 грн., витрати на ІТЗ судового процесу у розмірі 120,00  грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 526, 536, 549, 629, 1050, 1054-1055  ЦК України, ст.ст. 10, 11, 58, 64, 88, 169, 212-215, 218, 224-227 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Публічного акціонерного банку соціального розвитку «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

  Для задоволення позовних вимог ПАТ «Укрсоцбанк» (п/р 29092683099001 в Одеській обласній філії ПАТ „Укрсоцбанк”, МФО 328016, ідентифікаційний код 09328015, місцезнаходження: 65014 м. Одеса, вул. Юрія Олеші, 6) в розмірі 51 357,24 грн. (п’ятдесят одна тисяча триста п’ятдесят сім) гривень 24 коп. звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: двохкімнатну квартиру, загальною площею 45,9 (сорок п’ять  цілих дев’ять десятих) кв. м, що знаходиться за адресою: м. АДРЕСА_1 яка належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер  НОМЕР_1. АДРЕСА_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер  НОМЕР_2. АДРЕСА_1 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер  НОМЕР_3. Адреса: АДРЕСА_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер  НОМЕР_4. Адреса: АДРЕСА_1.

Стягнути за рахунок предмета іпотеки на користь ПАТ «Укрсоцбанк» (п/р 29092683099001 в Одеській обласній філії ПАТ „Укрсоцбанк”, МФО 328016, ідентифікаційний код 09328015, місцезнаходження: 65014 м. Одеса, вул. Юрія Олеші, 6) судовий збір у розмірі 513,57 гривень, а також витрати на ІТЗ у розмірі 120 гривень.

        Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

        Заочне рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення.

        Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація