Судове рішення #11020602

Справа №2-12660/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       28 липня 2010 року                                                                                          м. Харків

Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого – судді Майстренко О. М.,

при секретарі – Войтовій О. Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

       Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що він є інвалідом 2 групи, як особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесений до категорії 1. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності та додаткову пенсію відповідно до ст.ст.50 та 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Позивач не згоден з розміром пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, що виплачується йому відповідачем, оскільки вважає, що при їх обчисленні відповідач невірно застосовує законодавство, що регулює питання призначення та виплати таких пенсій. Позивач просить суд визнати незаконною відмову відповідача перерахувати позивачу зазначені пенсії, зобов’язати відповідача провести з 01.11.2006 року перерахунок позивачу зазначених пенсій та стягнути з відповідача на свою користь заборгованість, що виникла у зв’язку з неправильним розрахунком позивачу зазначених пенсій.

     Позивач до суду не з’явився, просив слухати справу у його відсутності.      

     Представник відповідача до суду не з’явився, у письмових запереченнях позов не визнав та вказав на те, що розмір пенсії по інвалідності та додаткової пенсії нараховується відповідачем позивачу відповідно до вимог Постанов Кабінету Міністрів України, які регулюють це питання. Просить в задоволенні позову відмовити.

     Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.

     Судом встановлено, що позивач є інвалідом 2 групи, як особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесений до категорії 1. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності та додаткову пенсію відповідно до ст.ст.50 та 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

     Ці обставини підтверджуються довідкою про інвалідність позивача, посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, визнали ці обставини і сторони.

     Також судом встановлено, що пенсія по інвалідності та додаткова пенсія призначаються та виплачуються відповідачем позивачу у розмірі, меншому ніж це передбачено у ст.ст.50 та 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

     Ці обставини підтверджуються письмовою відповіддю відповідача, запереченнями відповідача.

     Відповідно до ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до категорії  1,  призначається  щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

     - інвалідам I групи - 100  процентів  мінімальної  пенсії  за віком;

     - інвалідам II групи - 75  процентів  мінімальної  пенсії  за віком;

     -  інвалідам  III  групи,  дітям-інвалідам,  а  також  хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи  на  променеву  хворобу  -  50 процентів мінімальної пенсії за віком.

     Ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачає, що в усіх випадках  розміри  пенсій  для  інвалідів,  щодо  яких встановлено  зв'язок з Чорнобильською катастрофою,  не можуть бути нижчими:

     по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

     по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

     по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

     дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

           Порядок обчислення   пенсії   по   інвалідності,  що  настала внаслідок каліцтва чи захворювання,  і пенсії у зв'язку з  втратою годувальника   внаслідок  Чорнобильської  катастрофи  визначається Кабінетом Міністрів України.

     Таким чином, вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії для позивача є мінімальна пенсія за віком, розмір якої визначається у ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком, крім того, який передбачає ця норма Закону.  

     Тому суд вважає, що при призначенні позивачу пенсії по інвалідності та додаткової пенсії відповідач повинен керуватись не Постановами Кабінету Міністрів України, які повинні передбачати лише порядок обчислення пенсії, не змінюючи при цьому їх розміру, встановленого Законом, а вимогами ст.ст.50 та 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, беручи при цьому для розрахунку мінімальну пенсію за віком, розмір якої визначається у ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 214, 215 ЦПК України,  

В И Р І Ш И В:

      Позов задовольнити.

     Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, призначивши її у розмірі не менше восьми мінімальних пенсій за віком, та провести відповідні виплати за період з 01.11.2006 року довічно.

Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова здійснити перерахунок ОСОБА_1  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, призначивши її у розмірі 20 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та провести відповідні виплати за період з 01.11.2006 року довічно.      

Стягнути з відповідача на користь держави судові витрати у розмірі 120 (сто двадцять) гривень.  

     Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.  

      Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація