УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2006 року. Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого Козака І.О.
Суддів Ходоровського М.В.Демковича Ю.Й.
при секретарі Стець І.В.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 16 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про перерахунок розміру пенсії, виплату недоотриманих сум ,-
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2006 року ОСОБА_1 пред"явив позов до управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про перерахунок розміру пенсії та виплату пенсійної надбавки з 1 січня 2005 року.
Позивач зазначив, що 1 вересня 2003 року був звільнений з органів внутрішніх справ у зв"язку з виходом на пенсію за вислугою років.
При нарахуванні йому пенсії відповідачем безпідставно не враховано щомісячну доплату до суми пенсії, яку він отримував під час проходження служби на підставі Указу Президента України №926/96 від 14.10.1996 р. "Про умови грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ".
Посилаючись на те, що в добровільному порядку зробити перерахунок пенсії відповідач відмовився, позивач просив його вимоги задовольнити.
Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 16 травня 2006 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду та ухвалити нову, якою вимоги його задовольнити, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, неповне з"ясування обставин справи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пославшись на доводи апеляційної скарги просив про задоволення позову.
Справа № 22ас-334 Головуючий 1 інстанції-Хома М.В.
Категорія перерахунок пенсії Доповідач - Ходоровський М.В.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення апелянта, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи з наступних мотивів.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що позивач щомісячну доплату, яку він в певний період під час проходження служби отримував згідно Указу Президента України №926/96 від 14.10.1996 р. "Про умови грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ", на момент його звільнення її не отримував, вона йому не призначалась і не нараховувалась, а тому відмова відповідача зробити перерахунок пенсії і виплатити надбавку є правомірною.
З таким висновком суду слід погодитись, оскільки він відповідає вимогам закону і грунтується на матеріалах справи.
Відповідно до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу обчислюються з їх грошового забезпечення з урахуванням відповідного окладу за посадою, спеціального звання, процентної надбавки за вислугу років, надбавки за вчене звання й вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби в порядку й розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст.7 Постанови Кабінету Міністрів України №303 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно ст. 6 вказаної постанови пенсії обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ на день звільнення зі служби.
Судом встановлено, що пенсійна доплата ОСОБА_1 під час проходження служби виплачувалась з 04.02.1997р по 30.06.1999р. З липня 1999р по 1 вересня 2003 року (час звільнення позивача зі служби) ця доплата йому не призначалася, не нараховувалася і не виплачувалась.
Дана обставина стверджується як показами представника відповідача так і матеріалами справи. Факт неотримання цієї доплати за вказаний період не заперечує й відповідач.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів прийшла до висновку, що суд правильно прийшов до висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії.
Доводи апелянта, про те, що відповідач безпідставно з липня 1999р по 1 вересня 2003 року не виплачував і не виплачує йому пенсійну доплату, колегія до уваги не приймає, оскільки як вбачається з показів представника відповідача,показів свідка ОСОБА_2, що працює головним бухгалтером у відповідача, листа начальника відділу фінансових ресурсів та економіки УМВСУ в Тернопільській області(ас.7), листа заступника директора Департаменту фінансових ресурсів та економіки МВС України (ас.10) пенсійна доплата не є обов"язковою і виплачується в залежності від наявності коштів на виплату грошового забезпечення.
Таким чином, колегія суддів вважає, що постанову ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для її скасування не має.
Керуючись ст.ст. 198,200,206 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Тернопільського міськрайонного суду від 16 травня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня проголошення ухвали апеляційного суду Тернопільської області.