Справа № 2а-6313/09/1270
Категорія 6.13
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 березня 2009 року м. Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гончарової І.А.
при секретарі: Богдановій В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області до комунального підприємства «Наш дім» Ясенівської селищної ради про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2008 року Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області звернулося до суду з позовною заявою. В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що комунальне підприємство «Наш дім» Ясенівської селищної ради зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області з 29.01.2004 року за реєстраційним номером 1213020694. У порушення законодавства відповідач не сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у зв’язку з чим станом на 25.11.2008 року комунальне підприємство «Наш дім» Ясенівської селищної ради має заборгованість перед Пенсійним фондом України по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.09.2008 року по 30.09.2008 року в сумі 14 684 грн. 04 коп. Позивач посилається на те, що згідно ч. 3 ст. 106 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Управлінням ПФУ в місті Ровеньки Луганської області на адресу відповідача були направлені вимоги № Ю-228 від 06.11.2008 р. на суму 14 684 грн. 04 коп., яку відповідач отримав 10.11.2008 року. Вищезазначені вимоги відповідач не оскаржив та не узгодив з органами УПФУ суму боргу, в добровільному порядку суму заборгованості до УПФУ не перерахував. У зв’язку із викладеним позивач просить стягнути з комунального підприємства «Наш дім» Ясенівської селищної ради заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 14 684 грн. 04 коп.
Представник позивача у судовому засідання підтримав позов у повному обсязі та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, де також вказав, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що комунальне підприємство «Наш дім» Ясенівської селищної ради зареєстроване Управлінням економіки та комунальної власності Виконавчого комітету Ровеньківської міської ради 19.01.2004 року за № 26230157ю0010146, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (арк. справи 5).
Станом на 25.11.2008 року комунальне підприємство «Наш дім» Ясенівської селищної ради має заборгованість перед Пенсійним фондом України по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 14 684 грн. 04 коп., про що свідчить довідка управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області (арк. справи 7).
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст. 106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Позивачем згідно з ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058 на адресу відповідача були направлені вимоги № Ю-228-у від 06.11.2008 р. на суму 14 684 грн. 04 коп., яку відповідач отримав 10.11.2008 року, вищезазначені вимоги відповідач не оскаржив та не узгодив з органами УПФУ суму боргу, в добровільному порядку суму заборгованості до УПФУ не перерахував.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов’язаннями із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Згідно з ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, суд вважає, що з комунального підприємства «Наш дім» Ясенівської селищної ради підлягає стягненню на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 14 684 грн. 04 коп.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Наш дім» Ясенівської селищної ради (ідентифікаційний код 32672428, рр 260003011750 в ЛОУ ВАТ «Ощадний банк України», МФО 364111) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області (ідентифікаційний код 21792429, рр 25608312735 у ЛОУ ВАТ «Державний Ощадбанк», МФО 304665) заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 14 684 грн. 04 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.