Справа № 2а-8538/08
Категорія № 6.6.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«12» лютого 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Гончарової І.А.,
при секретарі: Нагорній Г. М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності, -
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2009 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому зазначила, що приватний підприємець ОСОБА_2, зареєстрований Ленінським районним виконавчим комітетом м. Луганська 31.03.2006 року як суб’єкт підприємницької діяльності за № НОМЕР_2.
Відповідач є платником податків і зборів, знаходиться на обліку в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції з 31.03.2006 року.
Станом на 12.02.2009 року відповідач, як приватний підприємець, не звітує до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську з 31.03.2006 року.
У зв’язку з чим позивач просив припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не доповів, про дату й час слухання був повідомлений належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_2, зареєстрований Ленінським районним виконавчим комітетом м. Луганська 31.03.2006 року як суб’єкт підприємницької діяльності за № НОМЕР_2.
Висновком Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції від 27.10.2008 року № 39336/17 підтверджуюється, що відповідач як платник податків не звітує до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську з 31.03.2006р. Заборгованості перед бюджетом не має.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов’язкових платежів.
Згідно з п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003р. № 755 - IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставою для постановления судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, то це є підставою припинення його підприємницької діяльності.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 38, 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у М. Луганську задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність відповідача - суб’єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Копію даної постанови направити Виконавчому комітету Луганської міської ради (91000, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 14), після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано «12» лютого 2009 року.